ELEKTROMOBILNOŚĆ W ZASIĘGU RĘKI

Ładuj swój samochód elektryczny lub hybrydowy dzięki energii pozyskanej ze Słońca

 Nowoczesność i ekologia idą w parze

 

 

 

 


STACJE ŁADOWANIA SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH

Samochody elektryczne to nowa era mobilności, która czeka za rogiem.

 

Stacja ładowania jest urządzeniem, które służy dostarczaniu energii do akumulatora samochodu. Szeroka gama oferowanych produktów na rynku jest odpowiedzią na zwiększające się potrzeby użytkowników samochodów elektrycznych. Gwarantuje to bezpieczne, szybkie i w połączeniu z fotowoltaiką również ekologiczne i darmowe ładowanie samochodu. 

Wybór odpowiedniej stacji ładującej zależy przede wszystkim od jej przeznaczenia. Producenci wychodząc naprzeciw potrzebom klientów dostarczają rozwiązania dla domów i firm. Na rynku dostępne są ponadto urządzenia w różnych przedziałach mocy zasilając samochody prądem zmiennym lub stałym. 

DLA DOMU

BUDYNKI JEDNORODZINNE

BUDYNKI WIELORODZINNE

WSPÓLNOTY MIESZKANIOWE

DLA FIRMY

HOTELE, PENSJONATY

PARKINGI, BIURA

CENTRA HANDLOWE

FOTOWOLTAIKA + STACJA ŁADOWANIA= DARMOWE ZASILANIE SAMOCHODU

Ładowanie prądem stałym DC dzięki dużej mocy umożliwia szybkie dostarczenie energii do akumulatora. Ogranicza to czas ładowania nawet do 30 minut. Nie są to jednak urządzenia wskazane do codziennego używania, ze względu na reducyjny wpływ na moc baterii. Ładowarki o dużej mocy mają przeznaczenie głównie w miejscach gdzie szybkość ładowania ma wpływ na skrócenie czasu podróży m.in. na stacjach benzynowych. 

 

Ładowarki typu AC, czyli funkcjonujące za pośrednictwem prądu zmiennego pracują  mniejszą mocą ładując samochód w kilka godzin. Popularne szczególnie w domach jednorodzinnych, osiedlach, ale też firmach, gdzie właściciele spędzają znaczną część dnia nie przemieszczając się. Małe gabaryty umożliwiają montaż w dowolnym miejscu zarówno na ścianie garażu lub domu. Ponadto dobrym miejscem jest umieszczenie stojaka bezpośrednio przy wiacie fotowoltaicznej zwanej carportem. Dobór odpowiedniej stacji powinien zostać poprzedzony profesjonalnym audytem. Głównie ze względu na istniejące ograniczenia przyłącza energetycznego, zabezpieczenia fabryczne samochodów, ale też indywidualne preferencje oraz budżet inwestora.