Dotąd systemy wsparcia do zakupu instalacji fotowoltaicznych skierowane były do właścicieli budynków jednorodzinnych. Największą popularność zdobył ogólnopolski program „Mój Prąd” (o którym pisaliśmy tutaj) oraz „Czyste Powietrze”. Zdecydowanie duży potencjał produkcji prądu z odnawialnych źródeł energii mają też zabudowy wielolokalowe.
Luty wprowadził zapowiadane już w zeszłym roku zmiany w fotowoltaice dla budynków wielorodzinnych. Wnioski o otrzymanie grantu mogą składać właściciele i zarządcy budynków, bez względu na status prawny.
Otrzymaniu refinansowania podlegają przedsięwzięcia polegające na zakupie i montażu instalacji opartej o OZE (w tym fotowoltaice) lub rozbudowa instalacji, o ile wartość wytwórcza wzrośnie o minimum 25%. Dofinansowaniu podlega również zakup instalacji wspomagających autokonsumpcję energii tj. pompy ciepła i/lub magazyny energii.
-brak rozpoczęcia inwestycji przed złożeniem wniosku o przyznanie grantu,
– brak wyrządzenia przez inwestycję poważnych szkód dla środowiska
-wytworzona energia może obsługiwać wyłącznie części wspólne budynków.
Program umożliwia refinansowanie do 50% kosztów netto inwestycji. Wnioski można składać od 1.02.2023r., a nabór potrwa do 30.06.2026r.
Jesteś zarządcą budynku, a Twoja wspólnota planuje inwestycję w OZE? Przed złożeniem wniosku wykonaj rozpoznanie z jakim doradcą chcesz współpracować. Jeśli szukasz firmy, która zapewni pomoc w organizacji dokumentacji, ma doświadczenie w pracach na dużych budynkach, jest stabilną firmą o ugruntowanej pozycji to skontaktuj się z SOLDOM, a Twoja wspólnota zacznie czerpać korzyści z posiadania własnej elektrowni słonecznej.
Przejdź do zakładki kontakt.