MÓJ PRĄD

Rządowy program „Mój Prąd”, którego celem jest zwiększenie produkcji energii z mikroinstalacji fotowoltaicznych, ale też wzrost autokonsumpcji wytworzonej energii poprzez jej magazynowanie.

Dofinansowanie obejmuje instalacje PV o mocy 2 – 10 kW, magazyny energii o mocy min. 2kWh, pompy ciepła, magazyny ciepła oraz systemy zarządzania energią HEMS/EMS.

 

Zamów u nas instalację fotowoltaiczną, a załatwimy za Ciebie wszystkie formalności potrzebne do otrzymania dofinansowania!

Nabór mój prąd 5.0 ruszyŁ w kwietniu 2023!

Ogólnopolski program dofinansowań bez wątpienia cieszy się dużą popularnością czego dowodem jest rozpoczęcie 5 edycji 22 kwietnia 2023 roku. 

Ze względu na fakt iż produkcja własnej energii elektrycznej cieszy się pozytywną opinią społeczeństwa, a dostępny system dotacji dodatkowo wspiera skrócenie czasu zwrotu z inwestycji, fotowoltaika stała się niewątpliwie tematem, którym zainteresowały się setki tysięcy obywateli, a sam „Mój Prąd” odniósł wielki sukces czego potwierdzeniem jest zakończenie poprzedniego naboru przed upływem przewidzianego terminu. 

Kto może ubiegać się o dofinansowanie?

Każda osoba fizyczna, która wytwarza energię elektryczną na potrzeby własne oraz zawarła umowę
dwustronną z dystrybutorem energii, regulującą kwestie związane z wprowadzeniem do sieci energii
elektrycznej wytworzonej w mikroinstalacji.

Twoje korzyści:

+ zwrot do 50% z instalacji, maksymalnie 58.000 zł,
+ zwolnienie dotacji z podatku PIT,
+ koszty na zakup instalacji fotowoltaicznej niepokryte dofinansowaniem możesz odliczyć od podatku (ulga termomodernizacyjna)

Terminy składania wniosków:

 • Pierwszy nabór od 30.08.2019 r. do 20.12.2019 r.-ZAKOŃCZONY
 • Drugi nabór od 13.01.2020 r. do 18.12.2020 r.-ZAKOŃCZONY
 • Trzeci nabór od 1.07.2021 r. do 06.10.2021 r.- ZAKOŃCZONY
 • Czwarty nabór od 15.04.2022 r. do 17.03.2023- ZAKOŃCZONY
 • Piąty nabór od 22.04.2023r. do NADAL

Ile wynosi dotacja na mikroinstalację?

Beneficjenci na zakup samej mikroinstalacji fotowoltaicznej o mocy 2-10kW, którzy jak dotąd nie korzystali z programu mogą uzyskać zwrot w postaci 50% kosztów kwalifikowalnych, jednak nie więcej niż 6000zł. Przy zakupie magazynu ciepła lub magazynu energii kwota dotacji dla instalacji fotowoltaicznej zostaje powiększona o dodatkowy 1.000 zł.

Dotacja na fotowoltaikę "Mój Prąd" a inne źródła dofinansowań

Inwestor korzystający z programu Mój Prąd, dzięki któremu ma możliwość otrzymania do 7000 zł zwrotu kosztów może dodatkowo odliczyć pozostałość od podstawy obliczenia podatku z tytułu ulgi termomodernizacyjnej. W rezultacie istnieje możliwość otrzymania zwrotu w wysokości nawet 32% z nakładów przeznaczonych na inwestycje związaną z fotowoltaiką. 

 

Co ważne, programu „Mój Prąd” nie można łączyć z programem Czyste Powietrze”, który podobnie oferuje możliwość otrzymania dotacji na zakup mikroinstalacji fotowoltaicznej. 

"Mój Prąd" już nie tylko na fotowoltaikę?

Najnowsza- 5 edycja programu Mój Prąd przewiduje dofinansowanie dodatkowych urządzeń, których celem jest zwiększenie autokonsumpcji energii wytworzonej z instalacji fotowoltaicznej. Dotacji podlega zakup i montaż systemu akumulującego energię oraz systemu zarządzania energią, w tym:

 • powietrznych i gruntowych pomp ciepła 
 • magazynów ciepła-tj. kocioł elektryczny, zasobniki cwu z grzałką elektryczną, bufory ciepła z zasobnikiem cwu, pompy ciepła powietrze-woda do cwu,
 • magazynu energii o pojemności co najmniej 2kwh,
 • kolektorów słonecznych do c.w.u.
 • systemów HEMS/EMS, czyli systemów do zarządzania energią w budynku oraz zarządzania energią pozyskaną z instalacji fotowoltaicznej. Uzyskanie dotacji na systemu zarządzania wiąże się z jednoczesnym poniesieniem wydatków na systemy magazynowania.

WYSOKOŚĆ DOFINANSOWANIA DLA SYSTEMÓW WSPIERAJĄCYCH AUTOKONSUMPCJĘ

POMPY CIEPŁA
DO 28.500 ZŁ

MAGAZYN CIEPŁA
DO 5.000 ZŁ

MAGAZYN ENERGII
DO 16.000 ZŁ

SYSTEM HEMS/EMS
DO 3.000 ZŁ

KOLEKTORY SŁONECZNE
DO 3.500 ZŁ

Chcesz mieć własny prąd ze słońca? Nie czekaj do wyczerpania środków na dofinansowanie. Wypełnij krótki formularz i zamów darmową konsultację. Skontaktujemy się z Tobą w ciągu dwóch dni roboczych.


  Główne obszary naszej działalności: Cieszyn, Bielsko- Biała, Katowice, Rybnik, Istebna, Żywiec