POMPA CIEPŁA​

Dzięki nowoczesnym technologiom możesz uniezależnić się od rosnących cen energii, zwiększyć wartość swojej nieruchomości i korzystać z zielonej energii na własnych warunkach.

RAZEM SIĘ OPŁACA

Zobacz zestawy

Dlaczego warto?

Komfort obsługi

Zapomnij o rozpalaniu pieca! Temperaturę w domu ustawiasz wygodnie z poziomu panelu sterowania lub aplikacji w telefonie.​

Cisza i spokój​​

Pompy ciepła są bezemisyjne, energooszczędne i niemal bezgłośne.​​​

Pełne bezpieczeństwo​​

Pompy nie generują otwartego ognia ani spalin. W przeciwieństwie do tradycyjnych pieców.​​

Szybki zwrot inwestycji

W czasach galopujących cen paliw, inwestycja w pompę ciepła zwraca się już w kilka lat.​​

Wyjątkowa oszczędność​

Pompy ciepła potrafią oddać nawet 5 razy więcej energii, niż same zużywają!​​

Pompa ciepła to przyszłość!​

Chcesz wiedzieć, jaka pompa będzie najlepsza dla Twojego domu lub firmy?​

Jak działa pompa ciepła?

Powietrzne pompy ciepła (powietrze–woda) 

Urządzenia grzewcze wykorzystujące energię cieplną zawartą w powietrzu zewnętrznym do ogrzewania pomieszczeń oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej (CWU). Działają na zasadzie odwróconego obiegu chłodniczego, podobnie jak lodówka czy klimatyzator, ale w celu ogrzewania, a nie chłodzenia.

Proces działania pompy ciepła oparty jest na cyklu termodynamicznym, w którym czynnik roboczy (najczęściej R32 lub R290) przechodzi przez cztery podstawowe fazy:

czynnik chłodniczy pobiera ciepło z powietrza zewnętrznego (nawet przy temperaturach ujemnych), parując w parowniku.

para czynnika trafia do sprężarki, gdzie zostaje sprężona, a jej temperatura znacząco wzrasta.

w skraplaczu czynnik oddaje ciepło do instalacji grzewczej (np. ogrzewania podłogowego lub bufora), ulegając skropleniu.

po oddaniu ciepła, czynnik przechodzi przez zawór rozprężny, obniża się jego ciśnienie i temperatura, a następnie trafia z powrotem do parownika.

Powietrzna Pompa Ciepła - Najczęściej zadawane pytania

Pompa ciepła pobiera energię cieplną z powietrza zewnętrznego i przekazuje ją do instalacji grzewczej w budynku. Działa na zasadzie podobnej do lodówki, tylko odwrotnie – ogrzewa wnętrze zamiast je chłodzić.

Tak, nowoczesne powietrzne pompy ciepła są przystosowane do pracy nawet przy bardzo niskich temperaturach (nawet do -25°C). Ich wydajność może się nieco obniżyć, ale nadal są efektywne i ekonomiczne.

W dobrze ocieplonym domu pompa ciepła może być jedynym źródłem ogrzewania. W starszych, słabiej zaizolowanych budynkach może być potrzebne wsparcie w postaci grzałki elektrycznej lub innego źródła ciepła w czasie największych mrozów.

Żywotność nowoczesnej pompy ciepła wynosi zwykle 15–20 lat. Regularny serwis i prawidłowa eksploatacja zapewniają długą i bezawaryjną pracę.

Tak, pompy ciepła kwalifikują się do wielu programów wsparcia, takich jak „Czyste Powietrze”, „Moje Ciepło” czy ulga termomodernizacyjna. Pomagamy w przygotowaniu wniosków o dofinansowanie.

Tak. Nie emituje spalin ani dymu, nie wymaga opału i pozwala znacznie zmniejszyć emisję CO₂. Jeszcze większe oszczędności i efektywność daje połączenie z instalacją fotowoltaiczną.

Tak, wiele modeli pomp ciepła ma funkcję chłodzenia, która może zastąpić klimatyzację. System działa odwrotnie – odbiera ciepło z wnętrza budynku i oddaje je na zewnątrz.

W nowych domach montaż jest prosty i szybki. W starszych budynkach może być konieczna modernizacja instalacji grzewczej, np. wymiana grzejników na niskotemperaturowe lub montaż ogrzewania podłogowego.

DOTACJE:

Decydując się na inwestycję w pompę ciepła i korzystając z dostępnych dotacji, możesz dodatkowo skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej. Od podatku możesz odliczyć wydatki poniesione na inwestycję, pomniejszone o otrzymane dofinansowanie. Ulga przysługuje zarówno przy rozliczaniu dochodu (PIT), jak i przychodu (w przypadku ryczałtu). Maksymalna kwota odliczenia wynosi do 53 000 zł i dotyczy wszystkich przedsięwzięć termomodernizacyjnych realizowanych dla danej nieruchomości.

Dotacja na Pompę Ciepła wynosi:

do

1

W programie

Czyste Powietrze

do

1

W programie

Moje Ciepło

w soldom Zapewniamy doradztwo techniczne przy wyborze odpowiedniej pompy ciepła

Krok po kroku do komfortu z Soldom

Pompa ciepła

1

Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz kontaktowy, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i umówi na audyt. Do usłyszenia!

2

Audyt, fachowe doradztwo

Podczas spotkania specjalista oceni warunki montażowe, oszacuje zapotrzebowanie na prąd i zaproponuje najlepsze opcje. Wszystko bez wychodzenia z domu!

3

Pomoc w formalnościach

Zajmiemy się dokumentacją i pomożemy w uzyskaniu korzystnego finansowania.

4

Instalacja urządzenia

Nasi eksperci zadbają o profesjonalny montaż urządzenia w umówionym terminie, zapewniając pełne bezpieczeństwo oraz estetykę wykonania.

5

Podłączenie, konfiguracja

Po zamontowaniu, skonfigurujemy urządzenie, aby zapewnić Ci optymalną temperaturę w domu przy minimalnym zużyciu energii elektrycznej, a także zajmiemy się wszystkimi wymaganymi formalnościami.

6

Kompleksowa opieka, serwis posprzedażowy

Jesteśmy zawsze do Twojej dyspozycji, gotowi odpowiedzieć na wszelkie pytania i rozwiązać ewentualne problemy. Oferujemy również kompleksowy serwis urządzeń, gwarantując Ci wsparcie na każdym etapie użytkowania.

Scroll to Top