POWIETRZNE POMPY CIEPŁA BYTOM

Ogrzewaj dom ciepłem uzyskanym z powietrza

Jeżeli zależy Ci na tym, by ogrzewać swój dom za pomocą odnawialnych źródeł energii, postaw na pompę ciepła! Z firmą Soldom zadbasz o to, by Twój dom był jeszcze bardziej ekologiczny.

Wysoka jakość montażu pompy ciepła od Soldom

 

Co wpływa na wysoką jakość montażu pompy ciepła? Prócz oczywistej sprawy, którą jest dobrej klasy urządzenie, niezaprzeczalnym faktem jest również wieloletnie doświadczenie instalatora. Nauczyliśmy się rozpoznawać potrzeby budynków modernizowanych jak i tych w budowie, stale rozszerzając ofertę produktową. Znalezienie odpowiedniej jednostki dla budynku w połączeniu z poprawnym montażem przekłada się na niezakłóconą eksploatację systemu przez lata. Jeśli i Ty podobnie jak inni mieszkańcy Bytomia poszukujesz sprawdzonego instalatora, zapraszamy do kontaktu!

Zapewniamy doradztwo techniczne przy wyborze odpowiedniej pompy ciepła

W naszej ofercie posiadamy pompy ciepła wiodących producentów. Każde zlecenie rozpatrujemy w sposób indywidualny w zależności od oczekiwań klienta oraz przystosowania budynku.

Zapotrzebowanie budynku na energię cieplną zgodnie z obowiązującymi normami i dobór pompy ciepła:

  • budynek pasywny: 10W/m2
  • budynek niskoenergetyczny: 40W/m2
  • nowe budownictwo (dobra izolacja cieplna): 50-70W/m2
  • dom (normalna izolacja cieplna): 80W/m2
  • starszy dom (bez szczególnej izolacji): 120 W/m2

Czym jest pompa ciepła?

 

Pompa ciepła powietrze/woda to urządzenie, które ma za zadanie ogrzewać dom oraz wodę użytkową. Odbywa się to na zasadzie wykorzystania darmowej energii, która jest skumulowana w powietrzu, a która następnie jest przekształcana w ciepło. Jeśli mielibyśmy jak najprościej wyjaśnić zasadę działania pompy ciepła, to można jej pracę przyrównać do lodówki. Otóż, lodówka wydobywa ciepło ze środka na zewnątrz, pompa ciepła działa odwrotnie- wtłacza ciepło do pomieszczeń w budynku za pomocą systemu grzewczego. Medium przenoszące ciepło zaczerpnięte z otoczenia zostaje sprężone, aby uzyskać temperaturę odpowiednią do zasilenia instalacji grzewczej. 

Czy opłaca się montować pompę ciepła w Bytomiu?

 

Mieszkańcy Bytomia coraz bardziej interesują się montażem pompy ciepła. Powodów poszukiwania nowego systemu grzewczego jest kilka. Pierwszym z nich jest fakt, że w porównaniu do kotłów stałopalnych, pompy ciepła rozwiązują problem smogu. Wysoka energooszczędność tego źródła ciepła dodatkowo zapewnia komfort cieplny przez cały rok. Jasnym jest, że pompa ciepła jako urządzenie wytwarzające ciepło z odnawialnych źródeł energii generuje oszczędności. Finalnie, przy zmianie obecnego systemu na pompę ciepła właściciele mogą zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt procent w stosunku do starego źródła. 

Czy pompa ciepła jest oszczędna?

 

Domowy budżet rocznie jest silnie obciążony poprzez zakup paliwa do ogrzewania domu. Nic więc dziwnego, że mieszkańcy Bytomia rozpoczęli poszukiwania wydajnego i taniego systemu grzewczego. Technologia oparta na odnawialnym źródle energii jakim dysponuje powietrzna pompa ciepła dostarcza znacznie więcej energii niż pobiera. Ma to realne przełożenie na roczne oszczędności. Dodatkowym aspektem przemawiającym za montażem pompy ciepła jest możliwość wspierania działania pompy instalacją fotowoltaiczną. Zastosowanie tych dwóch rozwiązań pozwala na wytworzenie 100% zielonej energii grzewczej. Wartym zaznaczenia jest fakt, iż pompa ciepła pracuje bezobsługowo, jeśli system zostanie poprawnie zaprogramowany, przez cały sezon grzewczy nie trzeba wprowadzać zmian w ustawieniach. Można śmiało pokusić się o stwierdzenie, że system jakim jest pompa ciepła, prócz oczywistych oszczędności finansowych generuje również oszczędność w postaci czasu, porównując do czasu spędzonego w tradycyjnej kotłowni.

Ekologia w Twoim domu

 

Bardzo ważną zaletą, która przemawia na korzyść pompy ciepła jest je bezpieczne funkcjonowanie. Przez to, że przy wytworzeniu ciepła nie występuje efekt spalania, w pobliżu domu nie składuje się dużych ilości paliw palnych. System grzewczy niweluje ryzyko powstania wybuchu, przecieku lub innych sytuacji zagrażającej bezpieczeństwu domowników. Co równie ważne, pompy nie emitują zanieczyszczeń do otoczenia. 

Uzyskaj dotację na pompę ciepła w Bytomiu

 

Istotnie, dziś pompa ciepła jest najbardziej ekologicznym na rynku urządzeniem do ogrzewania domu. Z tego powodu istnieje szereg programów dofinansowujących ich zakup. Do najbardziej popularnych należy Program „Czyste Powietrze”, a także uruchomiony w 2022r. program dla nowych domów o nazwie „Moje Ciepło”

Bezpieczeństwo w połączeniu z jakością

 

Nasze zaangażowanie doceniło wielu klientów z Bytomia i okolicznych miast, dzięki czemu pompy ciepła są coraz powszechniejszym rozwiązaniem w tym mieście. Wysokiej jakości komponenty oraz urządzenia sprawiają, że raz zamontowana pompa spełni swoją rolę przez wiele lat,  bez konieczności wykonywania dodatkowych serwisów (poza okresowymi przeglądami zalecanymi przez producenta). 

Pompy ciepła montujemy m.in. w następujących miastach:  Zabrze Sosnowiec Tychy, Ruda ŚląskaChorzówJastrzębie- Zdrój   Rybnik, Gliwice Bielsko-Biała Cieszyn.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat pomp ciepła? Wypełnij krótki formularz i zamów darmową konsultację. Skontaktujemy się z Tobą w ciągu dwóch dni roboczych.






    Przykładowy schemat montażu powietrznej pompy ciepła:

    Schemat podłączenia pompy ciepła

    1 – pompa ciepła

    2 – zasobnik c.w.u.

    3 – zasobnik buforowy wody grzewczej

    6 – jednostka zewnętrzna

    Warto wiedzieć:

    • Montując jednostkę zewnętrzną, należy ją umieścić minimum 300mm nad podłożem, w celu zapewnienia prawidłowego odpływu kondensatu.
    • Gdy w danym regionie istnieje ryzyko zasypania śniegiem, dana jednostka zewnętrzna powinna zostać powiększona o odpowiednią wysokość.
    • Jako konieczny element dodatkowy należy zastosować przewód grzejny wanny kondensatu.
    • W celu uniknięcia oblodzenia jednostka zewnętrzna powinna być zamontowana w odległości 3m od podjazdu do garażu itp.
    • Jednostkę zewnętrzną należy zamontować w miejscach osłoniętych od wiatru, aby czas odmrażania parownika był maksymalnie skrócony.

    Warianty montażu jednostki wspornej:

    • Na konstrukcji wsporczej – należy odpowiednio przygotować podłoże i swobodnie poprowadzić odpływ,
    • Na fundamencie – jednostka jest montowana bezpośrednio na fundamencie o wysokości 30-40cm. Konieczne jest podłączenie odpływu kondensatu do kanalizacji lub gruntu poniżej strefy przemarzania,
    • Na fasadzie budynku – ten wariant również jest dopuszczalny, jednak nie jest on zalecany.