POWIETRZNE POMPY CIEPŁA ISTEBNA

Ogrzewaj dom ciepłem uzyskanym z powietrza

Pompa ciepła to urządzenie, które zrewolucjonizowało sposób ogrzewania domów. Jeśli chcesz zmniejszyć swoje rachunki o kilkadziesiąt procent, skontaktuj się z nami, a wybierzemy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie!

Gwarantujemy fachowe doradztwo przy wyborze pompy 

 

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu na ciepło w Istebnej, realizujemy również usługę montażu pomp ciepła w tym mieście. Z naszą pomocą możesz znaleźć najlepsze rozwiązanie dla Twoich potrzeb grzewczych. Jesteśmy firmą, która współpracuje z najlepszymi producentami w branży. Nasi specjaliści pomogą w wyborze odpowiedniej pompy, biorąc pod uwagę miejsce montażu oraz specyfikację budynku. Jeśli jesteś zainteresowany montażem pompy przez lokalną firmę, skontaktuj się z nami!

Zapewniamy doradztwo techniczne przy wyborze odpowiedniej pompy ciepła

W naszej ofercie posiadamy pompy ciepła wiodących producentów. Każde zlecenie rozpatrujemy w sposób indywidualny w zależności od oczekiwań klienta oraz przystosowania budynku.

Zapotrzebowanie budynku na energię cieplną zgodnie z obowiązującymi normami i dobór pompy ciepła:

  • budynek pasywny: 10W/m2
  • budynek niskoenergetyczny: 40W/m2
  • nowe budownictwo (dobra izolacja cieplna): 50-70W/m2
  • dom (normalna izolacja cieplna): 80W/m2
  • starszy dom (bez szczególnej izolacji): 120 W/m2

Dlaczego warto zdecydować się na pompę ciepła?

 

Pompy ciepła stają się obecnie coraz częściej wybieranym sposobem ogrzewania mieszkań. Nie ma w tym nic dziwnego. To rozwiązanie jest nie tylko ekonomiczne ale też ekologiczne. Ilość energii, którą pobiera pompa ciepła do ogrzania nieruchomości jest zdecydowanie mniejsza niż ma to miejsce chociażby w przypadku pieców czy kotłowni. Gdyby ktoś jednak chciał dokładnie wiedzieć, w jaki sposób działają pompy ciepła w miejscowości Istebna, można to wytłumaczyć w banalny sposób. Otóż pompa ciepła działa w odwrotny sposób do lodówki. Lodówka usuwa ciepło z zewnątrz a zostawia zimno wewnątrz. Pompa ciepła z kolei usuwa zimno z wewnątrz pobierając ciepło z zewnątrz. Rodzajów zasilania pompy ciepła jest kilka, a do najważniejszych z nich zaliczamy:

  • energia geotermalna, 
  • energia hydrotermalna,
  • energia aerotermalna.

Sposób działania pompy ciepła jest zatem nie tylko bardzo prosty, ale też i skuteczny. Ponadto, rozwiązanie to jest obecnie jednym z najbardziej ekonomicznych. 

 

Zalety ogrzewania domu za pomocą pompy ciepła

 

Dlaczego warto zdecydować się na montaż pompy ciepła? Jest co najmniej kilka argumentów, które przemawiają na korzyść takiego rozwiązania. Pierwszym z nich są oczywiście kwestie zdrowotne. Praca pompy ciepła w żaden sposób nie wpływa negatywnie na nasz stan zdrowia – nie są emitowane spaliny, a samo działanie urządzenia jest praktycznie bezinwazyjne. 

 

Poza tym, inwestycja w pompę ciepła w połączeniu z alternatywnym źródłem poboru energii (jak np. fotowoltaika), to gwarancja obniżenia rachunków za prąd do absolutnego minimum. Dzięki temu nasze gospodarstwo domowe staje się tak naprawdę samowystarczalne. W skali roku, jesteśmy w stanie zaoszczędzić nawet 85% kwoty za opłaty za energię elektryczną. 

 

Pompa ciepła to także doskonała inwestycja, która zwróci się nam w bardzo krótkim czasie. Warto też zapoznać się z najróżniejszymi programami, które pomagają sfinansować zarówno zakup pompy ciepła jak i jej montaż. 

 

Ostatnim, choć wcale nie najmniej istotnym argumentem, jeśli chodzi o pompy ciepła, jest ekologia. Takie rozwiązanie zmniejsza nawet o 90% emisję szkodliwych substancji do atmosfery. W ten sposób jesteśmy w stanie w naszym własnym gospodarstwie domowym dołożyć przysłowiową cegiełkę do poprawy stanu środowiska a także do zmniejszenia skali problemów klimatycznych, z którymi współcześnie boryka się cały świat. Pompa ciepła spełnia zatem wszystkie, niezbędne wymogi, aby mogła być ona uznana za jedno z najbardziej optymalnych rozwiązań, jeśli chodzi o ogrzewanie domu.

 

 

Czy na zakup pompy ciepła można uzyskać dofinansowanie?

 

Pompy ciepła to nowoczesny system grzewczy, który z powodzeniem można stosować zarówno w nowych budynkach, jak i modernizowanych. Prócz zalet działania, które zostały wymienione wcześniej, drugim atutem inwestycji jest silne dofinansowanie rządowe. Dla właścicieli domów, które dotąd były ogrzewane kotłami skierowany jest program Czyste Powietrze, który z powodzeniem funkcjonuje od kilku lat, a powietrzne pompy ciepła stanowią niemalże 1/4 zadeklarowanych we wnioskach systemów grzewczych. Z kolei dla właścicieli nowych domów i tych w budowie w 2022r. uruchomiono nowy program dofinansowania o nazwie Moje Ciepło

 

Jeśli jesteś zainteresowany montażem pompy ciepła w Istebnej, skontaktuj się z nami

Usługi montażu pomp ciepła dostarczamy w całym powiecie cieszyńskim m.in: Brenna, Chybie, Cieszyn, Dębowiec, Jaworzynka, Goleszów, Hażlach, Skoczów, Strumień, Ustroń, Wisła, Zebrzydowice.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat pomp ciepła? Wypełnij krótki formularz i zamów darmową konsultację. Skontaktujemy się z Tobą w ciągu dwóch dni roboczych.






    Przykładowy schemat montażu powietrznej pompy ciepła:

    Schemat podłączenia pompy ciepła

    1 – pompa ciepła

    2 – zasobnik c.w.u.

    3 – zasobnik buforowy wody grzewczej

    6 – jednostka zewnętrzna

    Warto wiedzieć:

    • Montując jednostkę zewnętrzną, należy ją umieścić minimum 300mm nad podłożem, w celu zapewnienia prawidłowego odpływu kondensatu.
    • Gdy w danym regionie istnieje ryzyko zasypania śniegiem, dana jednostka zewnętrzna powinna zostać powiększona o odpowiednią wysokość.
    • Jako konieczny element dodatkowy należy zastosować przewód grzejny wanny kondensatu.
    • W celu uniknięcia oblodzenia jednostka zewnętrzna powinna być zamontowana w odległości 3m od podjazdu do garażu itp.
    • Jednostkę zewnętrzną należy zamontować w miejscach osłoniętych od wiatru, aby czas odmrażania parownika był maksymalnie skrócony.

    Warianty montażu jednostki wspornej:

    • Na konstrukcji wsporczej – należy odpowiednio przygotować podłoże i swobodnie poprowadzić odpływ,
    • Na fundamencie – jednostka jest montowana bezpośrednio na fundamencie o wysokości 30-40cm. Konieczne jest podłączenie odpływu kondensatu do kanalizacji lub gruntu poniżej strefy przemarzania,
    • Na fasadzie budynku – ten wariant również jest dopuszczalny, jednak nie jest on zalecany.