POWIETRZNE POMPY CIEPŁA JASIENICA

Ogrzewaj dom ciepłem uzyskanym z powietrza

Pompa ciepła to urządzenie, które zrewolucjonizowało sposób ogrzewania domów. Jeśli chcesz zmniejszyć swoje rachunki o kilkadziesiąt procent, skontaktuj się z nami, a wybierzemy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie!

Zapewniamy fachowe doradztwo przy wyborze pompy

Jasienica to miejscowość, którą charakteryzuje specyficzny teren. Nasi doświadczeni specjaliści opracują projekt, który będzie dopasowany do Twoich wymagań. Pomożemy również w doborze pomp ciepła, uwzględniając stan techniczny budynku oraz miejsce instalacji urządzenia. Doświadczenie w branży pozwala nam w pełni realizować potrzeby klienta, dlatego polecamy urządzenia, które gwarantują wydajne i wygodne ogrzewanie całego budynku. Lata pracy pokazały nam, że takie zapewnienie dają wyłącznie pompy znanych i renomowanych producentów, jeśli więc chcesz zainwestować mądrze, zapraszamy do współpracy, a wybierzemy i zamontujemy pompę dostosowaną do Twoich potrzeb.

 

Rosnąca popularność pomp ciepła w gminie Jasienica

 

Powietrzne pompy ciepła to rozwiązanie, które jest powszechnie stosowane w krajach Europy Zachodniej oraz Północnej. Oczywiście podobny trend zauważamy w Polsce i widać to także na przykładzie Jasienicy. Rosnące zainteresowanie mieszkańców pompami ciepła oczywiście pozytywnie wpływa na jakość powietrza. Bowiem tego typu urządzenia nie tylko pozwalają zaoszczędzić, ale też sprawiają, że powietrze jest wolne od szkodliwych związków, które powstają w wyniku spalania.

Zapewniamy doradztwo techniczne przy wyborze odpowiedniej pompy ciepła

W naszej ofercie posiadamy pompy ciepła wiodących producentów. Każde zlecenie rozpatrujemy w sposób indywidualny w zależności od oczekiwań klienta oraz przystosowania budynku.

Zapotrzebowanie budynku na energię cieplną zgodnie z obowiązującymi normami i dobór pompy ciepła:

  • budynek pasywny: 10W/m2
  • budynek niskoenergetyczny: 40W/m2
  • nowe budownictwo (dobra izolacja cieplna): 50-70W/m2
  • dom (normalna izolacja cieplna): 80W/m2
  • starszy dom (bez szczególnej izolacji): 120 W/m2

Dlaczego warto podjąć decyzję o zakupie pompy ciepła?

 

Pompa ciepła daje możliwość rezygnacji z tradycyjnego ogrzewania, np. węglem, które bardzo często jest niewygodne, a ponadto nie gwarantuje idealnego komfortu cieplnego. Zmiana sposobu ogrzewania budynku minimalizuje emisję zanieczyszczeń, więc jest to rozwiązanie bardzo ekologiczne. Bezpośrednim atutem dla użytkownika jest przede wszystkim oszczędność. Rachunki za ogrzewanie będą niższe nawet o kilkadziesiąt procent.

Główne zalety pomp ciepła:

rozwiązanie oparte na odnawialnych źródłach energii
niższe rachunki za energię elektryczną
niskie koszty eksploatacji
bezobsługowa praca urządzenia
idealna temperatura przez cały rok
trwałość i bezawaryjność na wiele lat
mniejsze zużycie paliw kopalnianych
oszczędzanie zasobów naturalnych
przyjemne chłodzenie pomieszczeń latem
rozwiązanie dla nowych, jak i budynków poddanych modernizacji

Pompy ciepła– rozwiązanie dla każdego

 

Pompa ciepła nie tylko ogrzewa dom, ale również kontroluje temperaturę wody użytkowej. Co więcej, tego typu urządzenie z powodzeniem funkcjonuje w prywatnych przedsiębiorstwach czy budynkach użyteczności publicznej. Pompa ciepła może być montowana nie tylko w przypadku nowego budownictwa, ale też zapewnia komfortową temperaturę w budynkach starszych – nasi specjaliści dobiorą najlepsze urządzenie, biorąc pod uwagę stan techniczny obiektu.

Jeśli jesteś zainteresowany montażem pompy ciepła w Jasienicy, zapraszamy do kontaktu!

Pompy ciepła montujemy w Bielsku- Białej oraz całym powiecie bielskim m.in w: Bestwinie, BuczkowicachJaworzu, Kozach, Porąbce, Szczyrku, Wilamowicach, Wilkowicach.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat pomp ciepła? Wypełnij krótki formularz i zamów darmową konsultację. Skontaktujemy się z Tobą w ciągu dwóch dni roboczych.






    Przykładowy schemat montażu powietrznej pompy ciepła:

    Schemat podłączenia pompy ciepła

    1 – pompa ciepła

    2 – zasobnik c.w.u.

    3 – zasobnik buforowy wody grzewczej

    6 – jednostka zewnętrzna

    Warto wiedzieć:

    • Montując jednostkę zewnętrzną, należy ją umieścić minimum 300mm nad podłożem, w celu zapewnienia prawidłowego odpływu kondensatu.
    • Gdy w danym regionie istnieje ryzyko zasypania śniegiem, dana jednostka zewnętrzna powinna zostać powiększona o odpowiednią wysokość.
    • Jako konieczny element dodatkowy należy zastosować przewód grzejny wanny kondensatu.
    • W celu uniknięcia oblodzenia jednostka zewnętrzna powinna być zamontowana w odległości 3m od podjazdu do garażu itp.
    • Jednostkę zewnętrzną należy zamontować w miejscach osłoniętych od wiatru, aby czas odmrażania parownika był maksymalnie skrócony.

    Warianty montażu jednostki wspornej:

    • Na konstrukcji wsporczej – należy odpowiednio przygotować podłoże i swobodnie poprowadzić odpływ,
    • Na fundamencie – jednostka jest montowana bezpośrednio na fundamencie o wysokości 30-40cm. Konieczne jest podłączenie odpływu kondensatu do kanalizacji lub gruntu poniżej strefy przemarzania,
    • Na fasadzie budynku – ten wariant również jest dopuszczalny, jednak nie jest on zalecany.