POWIETRZNE POMPY CIEPŁA JEJKOWICE
Ogrzewaj dom ciepłem uzyskanym z powietrza
Rozważasz montaż pompy ciepła w swoim domu lub firmie w Jejkowicach? Skorzystaj z usług Soldom – z nami wybierzesz najlepsze dla siebie rozwiązanie!
Czym jest pompa ciepła?
Pompa ciepła jest urządzeniem, które korzysta z tzw. OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii, takich jak ziemia, woda i powietrze. Pompy ciepła powietrze/woda, których montażem się zajmujemy, wykorzystują darmową energię, która skumulowana jest w powietrzu, a następnie przekształca ją w ciepło potrzebne do ogrzania budynku czy wody użytkowej.
Jakie są zalety pomp ciepła?
Coraz więcej osób z Jejkowic decyduje się na montaż pomp ciepła. Dotyczy to nie tylko prywatnych domków jednorodzinnych, ale też różnego rodzaju firm oraz budynków użyteczności publicznej. Trend, który przyszedł do nas z Zachodniej i Północnej Europy ma wiele zalet. Przede wszystkim jest to rozwiązanie, które nie wpływa niekorzystnie na środowisko naturalne. Ogromnym atutem jest też kwestia ekonomiczna- montując pompę ciepła, można o kilkadziesiąt procent obniżyć swoje rachunki za ogrzewanie.
Pompa ciepła to przede wszystkim:
- rozwiązanie oparte na odnawialnych źródłach energii
- zmniejszenie zużycia paliw kopalnianych
- ograniczenie emisji szkodliwego dwutlenku węgla
- oszczędność zasobów naturalnych
- przyjemne chłodzenie pomieszczeń latem
- rozwiązanie dla nowych, jak i modernizacji istniejących budynków
Zapewniamy doradztwo techniczne przy wyborze odpowiedniej pompy ciepła
Powietrzne pompy ciepła- jak działają?
Wyjaśnienie schematu działania jest proste, wystarczy posłużyć się przykładem lodówki. Lodówka odprowadza ciepło na zewnątrz, natomiast pompa zachowuje się przeciwnie – pobiera ją z naturalnych zasobów (powietrza lub gruntu), a następnie za pomocą systemu grzewczego dostarcza do pomieszczeń. Medium przenoszące ciepło zaczerpnięte z otoczenia zostaje sprężone, aby uzyskać temperaturę odpowiednią do zasilenia danej instalacji grzewczej.
Pompa ciepła w Jejkowicach? Skontaktuj się z Soldom!
Jesteśmy firmą o ugruntowanej pozycji na rynku, dlatego jeśli chcesz, by zaprojektowaniem instalacji i montażem zajęli się profesjonaliści, skorzystaj z usług Soldom. W branży istniejemy od lat, dlatego wiemy, że dla naszych klientów ważny jest zwrot inwestycji, ale też profesjonalne urządzenia, dlatego oferujemy komponenty i pompy wyłącznie renomowanych i sprawdzonych producentów.
Jeśli chcesz zlecić nam usługę projektu i montażu pompy ciepła, skontaktuj się z nami!
Kompleksową usługę montażu pomp ciepła dostarczamy w całym Rybniku oraz okolicznych gminach m.in: Czerwionce- Leszczynach, Gaszowicach, Lyskach, Świerklanach.
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat pomp ciepła? Wypełnij krótki formularz i zamów darmową konsultację. Skontaktujemy się z Tobą w ciągu dwóch dni roboczych.
W naszej ofercie posiadamy pompy ciepła wiodących producentów. Każde zlecenie rozpatrujemy w sposób indywidualny w zależności od oczekiwań klienta oraz przystosowania budynku.
Zapotrzebowanie budynku na energię cieplną zgodnie z obowiązującymi normami i dobór pompy ciepła:
- budynek pasywny: 10W/m2
- budynek niskoenergetyczny: 40W/m2
- nowe budownictwo (dobra izolacja cieplna): 50-70W/m2
- dom (normalna izolacja cieplna): 80W/m2
- starszy dom (bez szczególnej izolacji): 120 W/m2
Przykładowy schemat montażu powietrznej pompy ciepła:

1 – pompa ciepła
2 – zasobnik c.w.u.
3 – zasobnik buforowy wody grzewczej
6 – jednostka zewnętrzna
Warto wiedzieć:
- Montując jednostkę zewnętrzną, należy ją umieścić minimum 300mm nad podłożem, w celu zapewnienia prawidłowego odpływu kondensatu.
- Gdy w danym regionie istnieje ryzyko zasypania śniegiem, dana jednostka zewnętrzna powinna zostać powiększona o odpowiednią wysokość.
- Jako konieczny element dodatkowy należy zastosować przewód grzejny wanny kondensatu.
- W celu uniknięcia oblodzenia jednostka zewnętrzna powinna być zamontowana w odległości 3m od podjazdu do garażu itp.
- Jednostkę zewnętrzną należy zamontować w miejscach osłoniętych od wiatru, aby czas odmrażania parownika był maksymalnie skrócony.
Warianty montażu jednostki wspornej:
- Na konstrukcji wsporczej – należy odpowiednio przygotować podłoże i swobodnie poprowadzić odpływ,
- Na fundamencie – jednostka jest montowana bezpośrednio na fundamencie o wysokości 30-40cm. Konieczne jest podłączenie odpływu kondensatu do kanalizacji lub gruntu poniżej strefy przemarzania,
- Na fasadzie budynku – ten wariant również jest dopuszczalny, jednak nie jest on zalecany.