POWIETRZNE POMPY CIEPŁA JELEŚNIA

Ogrzewaj dom ciepłem uzyskanym z powietrza

Pompa ciepła to urządzenie, które zrewolucjonizowało sposób ogrzewania domów. Jeśli chcesz zmniejszyć swoje rachunki o kilkadziesiąt procent, skontaktuj się z nami, a wybierzemy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie!

Pompy ciepła Jeleśnia- zapewniamy fachowe doradztwo

 

Jeśli zastanawiasz się nad tańszym sposobem ogrzewania mieszkania w Jeleśni, z pewnością zainteresuje Cię nasza usługa montażu pomp ciepła. Dostarczamy rozwiązania na terenie całego Śląska. Współpracujemy wyłącznie z renomowanymi producentami pomp ciepła, dzięki czemu gwarantujemy Ci najlepsze urządzenia na rynku.

Zapewniamy doradztwo techniczne przy wyborze odpowiedniej pompy ciepła

W naszej ofercie posiadamy pompy ciepła wiodących producentów. Każde zlecenie rozpatrujemy w sposób indywidualny w zależności od oczekiwań klienta oraz przystosowania budynku.

Zapotrzebowanie budynku na energię cieplną zgodnie z obowiązującymi normami i dobór pompy ciepła:

  • budynek pasywny: 10W/m2
  • budynek niskoenergetyczny: 40W/m2
  • nowe budownictwo (dobra izolacja cieplna): 50-70W/m2
  • dom (normalna izolacja cieplna): 80W/m2
  • starszy dom (bez szczególnej izolacji): 120 W/m2

Dlaczego warto zdecydować się na pompę ciepła?

Zalet stosowania pomp ciepła jest bardzo dużo. Nie ma zatem niczego dziwnego w tym, że pompy ciepła w gminie Jeleśnia, cały czas zyskują na popularności. Co jednak rzeczywiście stoi za sukcesem i tak dużą popularnością tych urządzeń? Dlaczego coraz więcej właścicieli gospodarstw domowych decyduje się na montaż pomp ciepła? Sprawdźmy, jakie są przyczyny takiego stanu rzeczy.

 

Przede wszystkim – czysta ekonomia

 

Każdy z nas szuka oszczędności tam, gdzie się da. Prąd, jak również inne media w ostatnim czasie bardzo podrożały, a co za tym idzie na popularności zyskały alternatywne źródła pozyskiwania tych surowców. Systemy fotowoltaiczne czy też właśnie pompy ciepła, znajdują się w czołówce, jeśli chodzi o pozyskanie energii cieplnej dla domu i to za naprawdę niewielkie pieniądze. Zacznijmy przede wszystkim od tego, że pompy ciepła mogą czerpać energię z najróżniejszych, odnawialnych źródeł, a są to m.in:

  • źródła aerotermalne (np. farmy wiatraków)
  • źródła geotermalne, 
  • źródła hydrotermalne. 

Wszystkie wymienione powyżej źródła pozyskiwania energii opierają się na surowcach odnawialnych, a co za tym idzie – są one w pełni ekologiczne. Warto też podkreślić, że decydując się na korzystanie z nich, znacząco zmniejszamy nasze rachunki za energię elektryczną, ponieważ nasze gospodarstwo domowe staje się tak naprawdę samowystarczalne. Tym samym, nasze rachunki za energię elektryczną mogą stać się nawet o 80% niższe. 

 

Ekologia w skali mikro

 

Same kwestie ekonomiczne, nie są jedynymi, które przemawiają na korzyść pomp ciepła. Warto podkreślić, że montaż urządzeń, którymi są pompy ciepła, znacząco zmniejsza emisję CO2 do atmosfery, a co za tym idzie – korzystnie wpływa na nasze środowisko. Współcześnie, poszukiwanie rozwiązań nie tylko ekonomicznych ale i ekologicznych, jest bardzo ważne. Borykamy się bowiem z katastrofą klimatyczną, która – jeśli nic się nie zmieni w naszym podejściu do troski o środowisko – będzie się pogłębiać. Pompy ciepła są rozwiązaniem, które jest w 100% przyjazne dla środowiska, a co więcej – jest to rozwiązanie praktycznie bezawaryjne. 

 

Działanie pomp ciepła jest bardzo proste!

 

Wspomnieliśmy, że pompy ciepła są urządzeniami praktycznie bezawaryjnymi. Wszystko to za sprawą tego, w jaki sposób działają. Działanie pompy ciepła, jeśli chcielibyśmy wytłumaczyć je laikowi, można z powodzeniem przyrównać do odwrotności działania lodówki. O ile lodówka zostawia zimno wewnątrz, o tyle pompa ciepła pobiera ciepło z zewnątrz i zostawia je wewnątrz. Prostota działania tego typu urządzeń stoi za ich bezawaryjnością oraz bardzo intuicyjną obsługą – my sami decydujemy, jaką temperaturę chcemy mieć w domu, a pompa ciepła nie tylko ogrzewa dom do pożądanej przez nas temperatury, ale też stale ją utrzymuje.

 

Jeśli jesteś zainteresowany montażem pompy ciepła w Jeleśni, skontaktuj się z nami!

Kompleksową usługę montażu pomp ciepła dostarczamy w całym Żywcu oraz wszystkich miejscowościach powiatu żywieckiego m.in: Czernichów, GilowiceKoszarawa, Lipowa, Łękawica, Łodygowice, Milówka, Radziechowy- Wieprz, Rajcza, Ślemień, Świnna, Szczyrk, Ujsoły, Węgierska Górka, Zwardoń.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat pomp ciepła? Wypełnij krótki formularz i zamów darmową konsultację. Skontaktujemy się z Tobą w ciągu dwóch dni roboczych.






    Przykładowy schemat montażu powietrznej pompy ciepła:

    Schemat podłączenia pompy ciepła

    1 – pompa ciepła

    2 – zasobnik c.w.u.

    3 – zasobnik buforowy wody grzewczej

    6 – jednostka zewnętrzna

    Warto wiedzieć:

    • Montując jednostkę zewnętrzną, należy ją umieścić minimum 300mm nad podłożem, w celu zapewnienia prawidłowego odpływu kondensatu.
    • Gdy w danym regionie istnieje ryzyko zasypania śniegiem, dana jednostka zewnętrzna powinna zostać powiększona o odpowiednią wysokość.
    • Jako konieczny element dodatkowy należy zastosować przewód grzejny wanny kondensatu.
    • W celu uniknięcia oblodzenia jednostka zewnętrzna powinna być zamontowana w odległości 3m od podjazdu do garażu itp.
    • Jednostkę zewnętrzną należy zamontować w miejscach osłoniętych od wiatru, aby czas odmrażania parownika był maksymalnie skrócony.

    Warianty montażu jednostki wspornej:

    • Na konstrukcji wsporczej – należy odpowiednio przygotować podłoże i swobodnie poprowadzić odpływ,
    • Na fundamencie – jednostka jest montowana bezpośrednio na fundamencie o wysokości 30-40cm. Konieczne jest podłączenie odpływu kondensatu do kanalizacji lub gruntu poniżej strefy przemarzania,
    • Na fasadzie budynku – ten wariant również jest dopuszczalny, jednak nie jest on zalecany.