POWIETRZNE POMPY CIEPŁA SKOCZÓW

Ogrzewaj dom ciepłem uzyskanym z powietrza

Stawiasz na odnawialne źródła energii? W takim razie pompa ciepła to rozwiązanie idealne dla Ciebie, niezależnie od tego, czy dopiero budujesz dom, czy już w nim mieszkasz.

Pompa ciepła- dlaczego warto? 

 

Zainteresowanie pompami ciepła z roku na rok rośnie i także jest to zauważalne wśród mieszkańców Skoczowa. Zarówno samo urządzenie, jak i cały system montażu to ogromne korzyści dla osoby, która zdecydowała się na tego typu rozwiązanie w domu lub we własnej firmie. Przede wszystkim pompy ciepła wchodzą w skład tzw. OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. To oznacza, że rezygnacja z tradycyjnej formy ogrzewania budynku przynosi korzyści nie tylko finansowe, ale także pozytywnie odbija się to na środowisku naturalnym. Źródło potrzebne do ogrzania domu i wody użytkowej jest odnawialne, a więc nieskończone. 

 

Zalety pomp ciepła:

 
  • rozwiązanie opiera się na odnawialnych źródłach energii
  • zmniejszenie zużycia paliw kopalnianych
  • ograniczenie emisji szkodliwego dwutlenku węgla
  • oszczędność zasobów naturalnych
  • przyjemne chłodzenie pomieszczeń latem
  • rozwiązanie dla nowych, jak i modernizacji istniejących budynków

Zapewniamy doradztwo techniczne przy wyborze odpowiedniej pompy ciepła

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat pomp ciepła? Wypełnij krótki formularz i zamów darmową konsultację. Skontaktujemy się z Tobą w ciągu dwóch dni roboczych.






    Do czego wykorzystywana jest pompa ciepła?

     

     

    Pompa ciepła to ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie, które nie tylko ogrzewa budynek, ale też wodę użytkową. Urządzenie stosuje się zarówno w przypadku domów jednorodzinnych, jak i w przedsiębiorstwach. Z uwagi na to, że Skoczów znajduje się na dość specyficznym terenie, specjaliści Soldom zaprojektują oraz wybiorą urządzenia, które sprawdzą się w danym przypadku najlepiej.

     

    Jak działa pompa ciepła powietrze/woda?

     

    Tego typu pompa wykorzystuje powietrze znajdujące się w atmosferze i pobiera z niej ciepło, a następnie dostarcza je do pomieszczeń za pomocą systemu grzewczego. Medium przenoszące ciepło zaczerpnięte z otoczenia zostaje sprężone, aby uzyskać temperaturę odpowiednią do zasilenia danej instalacji grzewczej.

     

    Jak zaoszczędzić jeszcze więcej?

     

    Powszechnie stosowanym rozwiązaniem jest połączenie pompy ciepła z instalacją fotowoltaiczną. To pozwoli na niemal całkowitą niezależność od firm energetycznych. Pompa ciepła zadba o to, by mieszkanie było wystarczająco ogrzane i by woda miała odpowiednią temperaturę, natomiast fotowoltaika będzie odpowiadać za produkcję własnej energii elektrycznej. Oczywiście przełoży się to na wysokość rachunków, które mogą być nawet kilkadziesiąt procent niższe niż wcześniej.

     

    Pompy ciepła w Skoczowie od Soldom

     

    Dążymy do tego, by stać się liderem w branży OZE, dlatego naszym klientom gwarantujemy kompleksowe usługi w zakresie pomp ciepła. Zajmujemy się zarówno przygotowaniem indywidualnego projektu, jak i instalacją i serwisem pomp. Korzystamy wyłącznie z urządzeń renomowanych i znanych producentów, dzięki czemu możemy zagwarantować, że montowane przez nas pompy ciepła będą spełniać swoje zadania przez wiele lat.

    Usługi montażu pomp ciepła dostarczamy w całym powiecie cieszyńskim m.in: Brenna, Chybie, Cieszyn, Dębowiec, Jaworzynka, Goleszów, Hażlach, IstebnaStrumień, Ustroń, Wisła, Zebrzydowice.

    W naszej ofercie posiadamy pompy ciepła wiodących producentów. Każde zlecenie rozpatrujemy w sposób indywidualny w zależności od oczekiwań klienta oraz przystosowania budynku.

    Zapotrzebowanie budynku na energię cieplną zgodnie z obowiązującymi normami i dobór pompy ciepła:

    • budynek pasywny: 10W/m2
    • budynek niskoenergetyczny: 40W/m2
    • nowe budownictwo (dobra izolacja cieplna): 50-70W/m2
    • dom (normalna izolacja cieplna): 80W/m2
    • starszy dom (bez szczególnej izolacji): 120 W/m2

    Przykładowy schemat montażu powietrznej pompy ciepła:

    Schemat podłączenia pompy ciepła

    1 – pompa ciepła

    2 – zasobnik c.w.u.

    3 – zasobnik buforowy wody grzewczej

    6 – jednostka zewnętrzna

    Warto wiedzieć:

    • Montując jednostkę zewnętrzną, należy ją umieścić minimum 300mm nad podłożem, w celu zapewnienia prawidłowego odpływu kondensatu.
    • Gdy w danym regionie istnieje ryzyko zasypania śniegiem, dana jednostka zewnętrzna powinna zostać powiększona o odpowiednią wysokość.
    • Jako konieczny element dodatkowy należy zastosować przewód grzejny wanny kondensatu.
    • W celu uniknięcia oblodzenia jednostka zewnętrzna powinna być zamontowana w odległości 3m od podjazdu do garażu itp.
    • Jednostkę zewnętrzną należy zamontować w miejscach osłoniętych od wiatru, aby czas odmrażania parownika był maksymalnie skrócony.

    Warianty montażu jednostki wspornej:

    • Na konstrukcji wsporczej – należy odpowiednio przygotować podłoże i swobodnie poprowadzić odpływ,
    • Na fundamencie – jednostka jest montowana bezpośrednio na fundamencie o wysokości 30-40cm. Konieczne jest podłączenie odpływu kondensatu do kanalizacji lub gruntu poniżej strefy przemarzania,
    • Na fasadzie budynku – ten wariant również jest dopuszczalny, jednak nie jest on zalecany.