POWIETRZNE POMPY CIEPŁA SZCZYRK

Ogrzewaj dom ciepłem uzyskanym z powietrza

Pompa ciepła to urządzenie, które zrewolucjonizowało sposób ogrzewania domów. Jeśli chcesz zmniejszyć swoje rachunki o kilkadziesiąt procent, skontaktuj się z nami, a wybierzemy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie!

Zapewniamy fachowe doradztwo przy wyborze pompy

 

Szukasz tańszej alternatywy dla ogrzewania elektrycznego lub gazowego w mieszkaniu w Szczyrku? Skontaktuj się z fachowcami z firmy Soldom. Zajmujemy się doradztwem w zakresie wyboru pomp ciepła oraz montażem tych urządzeń. Współpracujemy z renomowanymi i znanymi w branży producentami, dzięki czemu jesteśmy w stanie zagwarantować Ci najlepsze urządzenie. 

Zapewniamy doradztwo techniczne przy wyborze odpowiedniej pompy ciepła

W naszej ofercie posiadamy pompy ciepła wiodących producentów. Każde zlecenie rozpatrujemy w sposób indywidualny w zależności od oczekiwań klienta oraz przystosowania budynku.

Zapotrzebowanie budynku na energię cieplną zgodnie z obowiązującymi normami i dobór pompy ciepła:

  • budynek pasywny: 10W/m2
  • budynek niskoenergetyczny: 40W/m2
  • nowe budownictwo (dobra izolacja cieplna): 50-70W/m2
  • dom (normalna izolacja cieplna): 80W/m2
  • starszy dom (bez szczególnej izolacji): 120 W/m2

Dlaczego warto zdecydować się na pompę ciepła?

 

Pompy ciepła, to urządzenia, które nie tylko pozwalają skutecznie zaopatrzyć nasze gospodarstwo domowe w odpowiednią ilość ciepła, ale też posiadają szereg innych zalet. Nie ma zatem nic dziwnego, że pompy ciepła w Szczyrku, cały czas zyskują na popularności. Mieszkańcy tego miasta, jak również i wielu innych, szukają alternatywnych źródeł ogrzewania, które nie tylko pozwolą im na znaczące zmniejszenie kosztów pozyskania ciepła, ale też będą ze wszech miar ekologiczne. Sprawdźmy zatem, dlaczego pompy ciepła są tak dobrym i coraz częściej wybieranym źródłem pozyskiwania energii.

 

Przede wszystkim – to się opłaca!

 

Podstawą, kiedy mówimy o pompach ciepła, jest minimalizowanie kosztów. Gospodarstwo domowe, które wyposażone jest w alternatywne źródła pozyskiwania energii elektrycznej, takie jak np. system fotowoltaiki, jest już o krok, od uzyskania całkowitej samowystarczalności, jeśli chodzi o ogrzewanie. Pompa ciepła może pobierać energię z najróżniejszych źródeł, w tym przede wszystkim tych odnawialnych. Do najczęściej wykorzystywanych do tego celu zaliczamy:

  • źródła geotermalne, 
  • źródła aerotermalne, 
  • źródła hydrotermalne. 

Dzięki temu, pompy ciepła stają się nie tylko bardzo ekonomicznym rozwiązaniem, ale też i ekologicznym. 

 

Sposób działania pompy ciepła jest bardzo prosty 

 

Kolejną, bardzo ważną zaletą, jeśli chodzi o pompy ciepła, jest ich bezawaryjność. Wynika to przede wszystkim z istoty ich działania. Pompy ciepła pobierają energię z zewnątrz i zatrzymują ją wewnątrz danego budynku. Co więcej, możemy samodzielnie ustawić temperaturę, która ma być w danym pomieszczeniu. Pompa ciepła nie tylko ogrzewa dane pomieszczenie do pożądanej temperatury, ale też utrzymuje ją. To z kolei pozwala na zużycie dokładnie takiej ilości energii, jakiej potrzebujemy – nic ponad. 

 

Ekologia na własnym podwórku

 

Ostatnim, choć wcale nie najmniej istotnym argumentem, który przemawia na korzyść pomp ciepła jest to, że są one po prostu ekologiczne. Po pierwsze, pozyskują energię z alternatywnych i odnawialnych źródeł, co znacząco zmniejsza emisję CO2 do atmosfery. Ponadto, samo działanie pompy ciepła nie powoduje żadnych skutków ubocznych dla naszego środowiska – nie wydzielają się spaliny ani inne, szkodliwe substancje. Co więcej, nie ma problemu z nadmiernym zużyciem energii, ponieważ jesteśmy w stanie samodzielnie, w bardzo prosty sposób ustawić to, jak ma działać nasza pompa i do jakiej temperatury ma ogrzać nasz dom. To pozwala na optymalne wykorzystanie energii i niegenerowanie jej nadwyżek, które nie zostaną w żaden sposób spożytkowane.

 

Jeśli jesteś zainteresowany montażem pompy ciepła w Szczyrku, skontaktuj się z nami!

Kompleksową usługę montażu pomp ciepła dostarczamy w całym Żywcu oraz wszystkich miejscowościach powiatu żywieckiego m.in: Czernichów, Gilowice, Jeleśnia, Koszarawa, Lipowa, Łękawica, Łodygowice, Milówka, Radziechowy- Wieprz, Rajcza, Ślemień, Świnna, Ujsoły, Węgierska Górka, Zwardoń.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat pomp ciepła? Wypełnij krótki formularz i zamów darmową konsultację. Skontaktujemy się z Tobą w ciągu dwóch dni roboczych.






    Przykładowy schemat montażu powietrznej pompy ciepła:

    Schemat podłączenia pompy ciepła

    1 – pompa ciepła

    2 – zasobnik c.w.u.

    3 – zasobnik buforowy wody grzewczej

    6 – jednostka zewnętrzna

    Warto wiedzieć:

    • Montując jednostkę zewnętrzną, należy ją umieścić minimum 300mm nad podłożem, w celu zapewnienia prawidłowego odpływu kondensatu.
    • Gdy w danym regionie istnieje ryzyko zasypania śniegiem, dana jednostka zewnętrzna powinna zostać powiększona o odpowiednią wysokość.
    • Jako konieczny element dodatkowy należy zastosować przewód grzejny wanny kondensatu.
    • W celu uniknięcia oblodzenia jednostka zewnętrzna powinna być zamontowana w odległości 3m od podjazdu do garażu itp.
    • Jednostkę zewnętrzną należy zamontować w miejscach osłoniętych od wiatru, aby czas odmrażania parownika był maksymalnie skrócony.

    Warianty montażu jednostki wspornej:

    • Na konstrukcji wsporczej – należy odpowiednio przygotować podłoże i swobodnie poprowadzić odpływ,
    • Na fundamencie – jednostka jest montowana bezpośrednio na fundamencie o wysokości 30-40cm. Konieczne jest podłączenie odpływu kondensatu do kanalizacji lub gruntu poniżej strefy przemarzania,
    • Na fasadzie budynku – ten wariant również jest dopuszczalny, jednak nie jest on zalecany.