POWIETRZNE POMPY CIEPŁA TYCHY

Ogrzewaj dom ciepłem uzyskanym z powietrza

Myślisz o zmniejszeniu kosztów ogrzewania domu i wody użytkowej? Zdecyduj się na montaż pompy ciepła! Skorzystaj z usług firmy Soldom – wszystkim się zajmiemy!

Pompa ciepła- rozwiązanie, które w Tychach zyskuje na popularności 

 

Z uwagi na fakt, jak często mówi się o nieuchronnym kryzysie klimatycznym, coraz częściej szukamy rozwiązań, które nie będą szkodzić planecie. Taką rolę odgrywa właśnie pompa ciepła. Jest to urządzenie, które jest powszechnie stosowane zarówno w Europie Zachodniej jak i Północnej, a od kilku lat większym zainteresowaniem cieszy się również w Polsce. Szczególnie widać to także w mieście Tychy, gdzie coraz częściej klienci pytają nas o montaż tego typu systemu ogrzewania domu. 

 

Zalety pomp ciepła: 

 

  • rozwiązanie oparte na odnawialnych źródłach energii
  • zmniejszenie zużycia paliw kopalnianych
  • ograniczenie emisji szkodliwego dwutlenku węgla
  • oszczędność zasobów naturalnych
  • przyjemne chłodzenie pomieszczeń latem
  • rozwiązanie dla nowych, jak i modernizacji istniejących budynków

Zapewniamy doradztwo techniczne przy wyborze odpowiedniej pompy ciepła

Pompy ciepła od SOLDOM

 

Wieloletnie doświadczenie oraz dbałość o interesy klienta pozwalają nam zawsze zaproponować najlepsze rozwiązanie w kwestii wyboru pompy ciepła. Jesteśmy dystrybutorami renomowanych i cenionych na rynku urządzeń, wyłącznie sprawdzonych marek. Decydując się na montaż pompy ciepła, bardzo szybko zauważysz zwrot kosztów, a ponadto będziesz mieć pozytywny wpływ na klimat naszej planety.

 

Jak działa pompa ciepła?

 

Powszechnie wiadomo, że w naturalnych surowcach, jakimi jest ziemia, woda oraz powietrze, występuje energia cieplna. Zadaniem pompy jest więc pobranie tej energii i wykorzystanie jej do ogrzania budynku oraz wody użytkowej (odbywa się to za pomocą systemów grzewczych). Cały proces odbywa się przy minimalnym zużyciu energii elektrycznej, co oznacza, że jest to rozwiązanie niezwykle ekonomiczne.

Pompa ciepła powietrze/woda jako dolne źródło wykorzystuje powietrze znajdujące się w atmosferze. Co więcej, tego typu modele, poza ogrzewaniem budynków oraz wody, mogą w okresie letnim także chłodzić pomieszczenia. W tym przypadku nie jest więc konieczne montowanie klimatyzatorów.

 

Pompa ciepła w Tychach – ekonomia i ekologia

 

Śląsk uchodzi za region najbardziej zanieczyszczony w Polsce, dlatego mieszkańcy śląskich miast chętnie decydują się na ekologiczne alternatywy, które odpowiadają za produkcję prądu czy ogrzewanie. Nie inaczej jest w Tychach. Montaż pompy ciepła pozwoli nie tylko zmniejszyć zależność od firm energetycznych, ale też pomniejszyć rachunki. Na jeszcze większą oszczędność można liczyć, jeśli pompę ciepła połączy się z instalacją fotowoltaiczną.

Pompy ciepła montujemy m.in. w następujących miastach: pompy ciepła Zabrze, pompy ciepła Sosnowiec, pompy ciepła Skoczów, pompy ciepła Katowice, pompy ciepła Pszczyna, pompy ciepła Rybnik, pompy ciepła Gliwice, pompy ciepła Bielsko-Biała, pompy ciepła Cieszyn.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat pomp ciepła? Wypełnij krótki formularz i zamów darmową konsultację. Skontaktujemy się z Tobą w ciągu dwóch dni roboczych.






    W naszej ofercie posiadamy pompy ciepła wiodących producentów. Każde zlecenie rozpatrujemy w sposób indywidualny w zależności od oczekiwań klienta oraz przystosowania budynku.

    Zapotrzebowanie budynku na energię cieplną zgodnie z obowiązującymi normami i dobór pompy ciepła:

    • budynek pasywny: 10W/m2
    • budynek niskoenergetyczny: 40W/m2
    • nowe budownictwo (dobra izolacja cieplna): 50-70W/m2
    • dom (normalna izolacja cieplna): 80W/m2
    • starszy dom (bez szczególnej izolacji): 120 W/m2

    Przykładowy schemat montażu powietrznej pompy ciepła:

    Schemat podłączenia pompy ciepła

    1 – pompa ciepła

    2 – zasobnik c.w.u.

    3 – zasobnik buforowy wody grzewczej

    6 – jednostka zewnętrzna

    Warto wiedzieć:

    • Montując jednostkę zewnętrzną, należy ją umieścić minimum 300mm nad podłożem, w celu zapewnienia prawidłowego odpływu kondensatu.
    • Gdy w danym regionie istnieje ryzyko zasypania śniegiem, dana jednostka zewnętrzna powinna zostać powiększona o odpowiednią wysokość.
    • Jako konieczny element dodatkowy należy zastosować przewód grzejny wanny kondensatu.
    • W celu uniknięcia oblodzenia jednostka zewnętrzna powinna być zamontowana w odległości 3m od podjazdu do garażu itp.
    • Jednostkę zewnętrzną należy zamontować w miejscach osłoniętych od wiatru, aby czas odmrażania parownika był maksymalnie skrócony.

    Warianty montażu jednostki wspornej:

    • Na konstrukcji wsporczej – należy odpowiednio przygotować podłoże i swobodnie poprowadzić odpływ,
    • Na fundamencie – jednostka jest montowana bezpośrednio na fundamencie o wysokości 30-40cm. Konieczne jest podłączenie odpływu kondensatu do kanalizacji lub gruntu poniżej strefy przemarzania,
    • Na fasadzie budynku – ten wariant również jest dopuszczalny, jednak nie jest on zalecany.