POWIETRZNE POMPY CIEPŁA WISŁA

Ogrzewaj dom ciepłem uzyskanym z powietrza

Pompa ciepła to urządzenie, które zrewolucjonizowało sposób ogrzewania domów. Jeśli chcesz zmniejszyć swoje rachunki o kilkadziesiąt procent, skontaktuj się z nami, a wybierzemy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie!

Zapewniamy specjalistyczne doradztwo przy wyborze pompy 

 

Wysokie ceny energii oraz paliw sprawiają, że znacznie wzrasta popularność alternatywnych źródeł ciepła, co dotyczy oczywiście również pomp ciepła. Duże zapotrzebowanie na ciepło w Wiśle przyczyniło się do tego, że także w tej miejscowości realizujemy nasze usługi. Jeśli jesteś zainteresowany montażem pompy w budynku prywatnym lub usługowym w Wiśle, skontaktuj się z naszymi fachowcami. Pomożemy dobrać odpowiednie urządzenie oraz wykonamy profesjonalny montaż pompy ciepła.

W naszej ofercie posiadamy pompy ciepła wiodących producentów. Każde zlecenie rozpatrujemy w sposób indywidualny w zależności od oczekiwań klienta oraz przystosowania budynku.

Zapotrzebowanie budynku na energię cieplną zgodnie z obowiązującymi normami i dobór pompy ciepła:

  • budynek pasywny: 10W/m2
  • budynek niskoenergetyczny: 40W/m2
  • nowe budownictwo (dobra izolacja cieplna): 50-70W/m2
  • dom (normalna izolacja cieplna): 80W/m2
  • starszy dom (bez szczególnej izolacji): 120 W/m2

Dlaczego warto zdecydować się na pompę ciepła?

 

Coraz większa ilość właścicieli gospodarstw domowych rozważa montaż alternatywnych i bardziej ekonomicznych urządzeń, które służą do ogrzewania domu. Wśród tych, które zyskują największą popularność, prym wiodą pompy ciepła. Wisła, mała miejscowość na śląsku, to miejsce, gdzie pompy ciepła zyskują z miesiąca na miesiąc coraz większe uznanie. Dlaczego jednak tak się dzieje? Co stoi za cały czas rosnącą popularnością wyżej wymienionych urządzeń? Sprawdźmy!

 

Sposoby pozyskiwania energii przez pompy ciepła

 

Zanim pogłębimy temat, dlaczego pompy ciepła to jedne z najbardziej ekonomicznych i ekologicznych rozwiązań, trzeba zrozumieć skąd dokładnie pozyskiwana jest energia, która zasila te urządzenia. Wyróżniamy trzy, najpopularniejsze rodzaje pozyskiwania energii dla pomp ciepła a są to:

  • energia aerotermalna,
  • energia geotermalna,
  • energia hydrotermalna.

W uproszczeniu: pompa ciepła jest zasilana np. poprzez system fotowoltaiki, wiatraki, czy elektrownie wodne. Wszystkie te sposoby dostarczania energii wykorzystują surowce odnawialne, a zatem takie, które w żaden sposób nie wpływają negatywnie na środowisko.

 

Jak działa pompa ciepła?

 

Sam sposób działania pompy ciepła także jest niezwykle prosty, co sprawia, że urządzenia te charakteryzują się bardzo niską awaryjnością. Pompa ciepła pozyskuje energię z zewnątrz i zatrzymuje ją wewnątrz – to tak w dużym uproszczeniu. Ponadto, jesteśmy w stanie samodzielnie ustawić temperaturę, którą chcemy mieć w domu – to także bardzo ważne, szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę kwestie związane z oszczędzaniem energii elektrycznej.

 

Pompy ciepła – ekonomiczne rozwiązanie dla każdego

 

Ostatnim, choć wcale nie mniej istotnym argumentem, który przemawia na korzyść pomp ciepła, jest to, że urządzenia wyróżniają się bardzo dużą ekonomicznością. Energia z alternatywnych źródeł wykorzystujących surowce odnawialne sprawia, że w rzeczywistości nasze gospodarstwo domowe pod względem zapotrzebowania na energię elektryczną staje się samowystarczalne. Co więcej, wysokość rachunków za prąd po zainstalowaniu pompy ciepła może zmniejszyć się o nawet 80% w stosunku do tych, które płaciliśmy wcześniej. Inwestycja  zwróci nam się zatem w przeciągu maksymalnie dwóch lat.

 

Dofinansowanie do pomp ciepła w Wiśle

 

Obecne programu rządowe mocno wspierają zakup nowoczesnych systemów. Z tego powodu decydując się na zakup pompy ciepła pomożemy Ci w otrzymaniu dotacji. Jakie programy obecnie dofinansowują wybór tego źródła grzewczego? Do najbardziej popularnych należy Program Czyste Powietrze, Moje Ciepło oraz od kwietnia 2023r. również program Mój Prąd.

 

Jeśli jesteś zainteresowany montażem pompy ciepła w Wiśle, skontaktuj się z nami!

Usługi montażu pomp ciepła dostarczamy w całym powiecie cieszyńskim m.in: Brenna, Chybie, Cieszyn, Dębowiec, Jaworzynka, Goleszów, Hażlach, Istebna, Skoczów, Strumień, UstrońZebrzydowice.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat pomp ciepła? Wypełnij krótki formularz i zamów darmową konsultację. Skontaktujemy się z Tobą w ciągu dwóch dni roboczych.






    Przykładowy schemat montażu powietrznej pompy ciepła:

    Schemat podłączenia pompy ciepła

    1 – pompa ciepła

    2 – zasobnik c.w.u.

    3 – zasobnik buforowy wody grzewczej

    6 – jednostka zewnętrzna

    Warto wiedzieć:

    • Montując jednostkę zewnętrzną, należy ją umieścić minimum 300mm nad podłożem, w celu zapewnienia prawidłowego odpływu kondensatu.
    • Gdy w danym regionie istnieje ryzyko zasypania śniegiem, dana jednostka zewnętrzna powinna zostać powiększona o odpowiednią wysokość.
    • Jako konieczny element dodatkowy należy zastosować przewód grzejny wanny kondensatu.
    • W celu uniknięcia oblodzenia jednostka zewnętrzna powinna być zamontowana w odległości 3m od podjazdu do garażu itp.
    • Jednostkę zewnętrzną należy zamontować w miejscach osłoniętych od wiatru, aby czas odmrażania parownika był maksymalnie skrócony.

    Warianty montażu jednostki wspornej:

    • Na konstrukcji wsporczej – należy odpowiednio przygotować podłoże i swobodnie poprowadzić odpływ,
    • Na fundamencie – jednostka jest montowana bezpośrednio na fundamencie o wysokości 30-40cm. Konieczne jest podłączenie odpływu kondensatu do kanalizacji lub gruntu poniżej strefy przemarzania,
    • Na fasadzie budynku – ten wariant również jest dopuszczalny, jednak nie jest on zalecany.