Czyste Powietrze Wisła

Realizujemy przedsięwzięcia z Programu Czyste Powietrze

Zdobądź dofinansowanie do 60%
(według nowych warunków obowiązujących od kwietnia 2020r.)

Trwający od kilku lat Program Czyste Powietrze został najbardziej popularnym programem promującym ekologiczne sposoby ogrzewania budynków jednorodzinnych. Dofinansowując wymianę starych kotłów na nowoczesne systemy, Czyste Powietrze zyskało sympatię Polaków, czego dowodem jest złożenie ponad pół miliona wniosków. 

Jeśli i Ty chcesz wpłynąć na poprawę jakości powietrza w Wiśle zapoznaj się z informacjami na naszej stronie lub skontaktuj się z nami. 

PROGRAM CZYSTE POWIETRZE WISŁA:
NAJWYŻSZE DOTACJE DO POMP CIEPŁA

Program „Czyste Powietrze” powstał w celu ograniczenia emisji szkodliwych substancji, które przedostają się do atmosfery w wyniku spalania paliw kopalnych w przestarzałych kotłach. Dzięki wysokim dotacjom do modernizacji budynku i instalacji grzewczej właściciele budynków chętniej podejmują działania w celu ograniczenia energochłonności swoich domów. Najwyższe dofinansowanie skierowane jest na urządzenia, które działają w oparciu o Odnawialne Źródła Energii. To właśnie przy zakupie pompy ciepła, beneficjenci otrzymają nawet 45% zwrotu w formie bezzwrotnej dotacji i to przy podstawowym poziomie dofinansowania. Ten system grzewczy wpływa również na obniżenie rocznych kosztów ogrzewania, ze względu na wysoką sprawność. Pobierając energię z OZE, pompy ciepła potrafią dostarczyć nawet 400% energii cieplnej względem pobranej energii elektrycznej, gwarantując stabilną i ekologiczną pracę. 

Program przewiduje dofinansowanie m.in. na:

  • wymianę starych źródeł ciepła (kotłów węglowych) oraz zakup i montaż nowych źródeł ciepła spełniających wytyczne Programu,
  • docieplenie przegród (ścian) budynku oraz stropu,
  • wymianę stolarki okiennej i drzwiowej,
  • instalację odnawialnych źródeł energii (instalacja fotowoltaiczna)
  • montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Kto może skorzystać z dofinansowania?

Każda osoba fizyczna, będąca właścicielem lub współwłaścicielem istniejącego, czyli oddanego do użytku, domu jednorodzinnego. Konieczne jest jednak uzyskanie zgody wszystkich współwłaścicieli budynku.

Wysokość dotacji

 Maksymalna kwota dofinansowania to 79 000 zł,
 Minimalna kwota przedsięwzięcia wynosi 7 000 zł.

Formy dofinansowania

 Dotacja
 Pożyczka

DLACZEGO POWINIENEŚ WYBRAĆ WŁAŚNIE NAS?

-Pomożemy przy wypełnieniu wniosku, 

-Przeprowadzamy audyt energetyczny i techniczny (100% dofinansowany z Programu Czyste Powietrze)

-Dobierzemy odpowiedni sprzęt i technologię zgodnie z wytycznymi programu, 

-Oferujemy kompleksowe wykonanie instalacji grzewczych, ale też instalacje fotowoltaiczne, 

-Zapewniamy profesjonalny serwis i wsparcie techniczne, 

-Jesteśmy stabilną firmą, która działa na rynku od 2013r roku.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat idealnego rozwiązania dla Twojego domu? Wypełnij krótki formularz i zamów darmową konsultację. Skontaktujemy się z Tobą w ciągu dwóch dni roboczych.