ZAINWESTUJ W SWOJĄ WŁASNĄ ELEKTROWNIĘ SŁONECZNĄ

Dzięki instalacji fotowoltaicznej możesz uniezależnić się od podwyżek cen prądu.

Chcesz dobrać idealną instalację dla swojego domu lub firmy? 

Fotowoltaika

Fotowoltaika to złożony proces, dzięki któremu możesz czerpać korzyści z energii odnawialnej pochodzącej ze Słońca. Instalacja fotowoltaiczna zamienia energię słoneczną w energię elektryczną, czyli taką którą wykorzystujemy w codziennych czynnościach. Dziś energia słoneczna zajmuje drugie miejsce w kategorii OZE, co do wielkości mocy zainstalowanej. 

PRODUKCJA ENERGII ZE SŁOŃCA

Mówiąc w skrócie proces polega na przekształceniu promieniowania słonecznego w prąd elektryczny za pomocą paneli fotowoltaicznych. Energia pozyskana przy udziale paneli słonecznych trafia do inwertera (falownika), gdzie z prądu stałego zamieniania jest w prąd zmienny zgodny z parametrami sieci publicznej. Technologia fotowoltaiczna ma przewagę nad każdą inną energią odnawialną (wiatrową, pływów morskich, biomasą). Z energii słonecznej możemy korzystać niemal wszędzie, natomiast ilość pozyskanej energii zależy od intensywności nasłonecznienia.

Od czego zależy moc instalacji fotowoltaicznej?

Moc instalacji którą pozyskamy dzięki fotowoltaice jest zależna od wielu czynników. Istotnym jest na przykład wielkość obszaru na którym umieścimy panele fotowoltaiczne (wielkości dachu lub wielkości wolnego gruntu). Kolejny ważny punkt to ekspozycja względem słońca – kąta nachylenia dachu, zacienienie.

Wprost możemy stwierdzić, że inwestycja jako fotowoltaika, jest opłacalna. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy bezpośredni wpływ na duże oszczędności w rachunkach za prąd. Natomiast przy odpowiednim i profesjonalnym doborze mocy instalacji fotowoltaicznej możemy całkowicie zrezygnować z konwencjonalnych źródeł. Zakłada się, że średnio inwestycja może zwrócić się w ciągu 7-10 lat. Pamiętajmy również, że inwestując w „zieloną energię” dbamy o środowisko. Jeśli jesteś zainteresowany montażem fotowoltaiki zapraszamy do kontaktu.


Fotowoltaika- Główne obszary naszej działalności:

Bielsko- BiałaCieszynGliwiceKatowicePszczynaRybnik SkoczówSosnowiecTychy UstrońZabrze,   Żory Żywiec.

Odtwórz wideo

Dlaczego powinieneś wybrać właśnie nas?

Dysponujemy wykwalifikowaną kadrą inżynierów

Jesteśmy na rynku już od 2013 roku

Posiadamy własne biuro projektowe

Udzielamy 10 lat totalnej gwarancji

Posiadamy własne ekipy monterskie (nie bazujemy na podwykonawcach!)

Korzyści z posiadania instalacji fotowoltaicznej

ZDROWIE

Dbasz o zdrowie swoje i swoich bliskich

Wydajność

Żywotność instalacji to min. 25 lat przy zachowaniu 85% mocy

Komfort

Odpowiednio zamontowana instalacja jest bezobsługowa

OSZCZĘDNOŚĆ

Zabezpieczenie przed podwyżką cen prądu

EKOLOGIA

Całkowita ekologia (instalacje fotowoltaiczne emitują o 91% mniej szkodliwego dwutlenku węgla niż gaz ziemny i 96% mniej niż elektrownie węglowe)

NIEZALEŻNOŚĆ

Zwrot z inwestycji w ciągu kilku lat

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ JAK STWORZYĆ SYSTEM TANIEGO OGRZEWANIA SŁONECZNEGO