ZAINWESTUJ W SWOJĄ WŁASNĄ ELEKTROWNIĘ SŁONECZNĄ

Dzięki instalacji fotowoltaicznej możesz obniżyć swoje rachunki za prąd nawet o 90%

Chcesz dobrać idealną instalację dla swojego domu lub firmy? Skorzystaj z poniższego kalkulatora i zobacz ile możesz zaoszczędzić:

Fotowoltaika

Fotowoltaika to złożony proces, który pozwala czerpać korzyści z energii odnawialnej, której źródłem jest Słońce. Dzięki fotowoltaice możliwa jest zamiana energii słonecznej w energię elektryczną, czyli taką którą wykorzystujemy w codziennych czynnościach. Proces polega na przekształceniu promieniowania słonecznego w prąd elektryczny za pomocą paneli fotowoltaicznych. Energia pozyskana przy udziale paneli słonecznych trafia do inwertera (falownika), gdzie z prądu stałego zamieniania jest w prąd zmienny. Dodatkowo, dzięki systemowi magazynowania energii w sieci, możesz korzystać z samodzielnie wyprodukowanego prądu przez cały rok. Technologia fotowoltaiczna ma przewagę nad każdą inną energią odnawialną (wiatrową, pływów morskich, biomasą). Z energii słonecznej możemy korzystać niemal wszędzie, natomiast ilość pozyskanej energii zależy od intensywności nasłonecznienia.

Od czego zależy moc instalacji fotowoltaicznej

Moc instalacji którą pozyskamy dzięki fotowoltaice jest zależna od wielu czynników. Istotnym jest na przykład wielkość obszaru na którym umieścimy panele fotowoltaiczne (wielkości dachu lub wielkości wolnego gruntu). Kolejny ważny punkt to ekspozycja względem słońca – kąta nachylenia dachu, zacienienie.

Wprost możemy stwierdzić, że inwestycja jako fotowoltaika, jest opłacalna. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy bezpośredni wpływ na duże oszczędności w rachunkach za prąd. Natomiast przy odpowiednim i profesjonalnym doborze mocy instalacji fotowoltaicznej możemy całkowicie zrezygnować z konwencjonalnych źródeł. Zakłada się, że średnio inwestycja może zwrócić się w ciągu 7-10 lat. Pamiętajmy również, że inwestując w „zieloną energię” dbamy o środowisko. Jeśli jesteś zainteresowany montażem fotowoltaiki zapraszamy do kontaktu.

Fotowoltaika- Główne obszary naszej działalności: Bielsko- Biała, Cieszyn, Gliwice, Katowice, Pszczyna, Rybnik,  Skoczów, Sosnowiec, Tychy,  Ustroń, Zabrze Żory,  Żywiec.

Dlaczego powinieneś wybrać właśnie nas?

Dysponujemy wykwalifikowaną kadrą inżynierów

Jesteśmy na rynku już od 2013 roku

Posiadamy własne biuro projektowe

Udzielamy 10 lat totalnej gwarancji

Posiadamy własne ekipy monterskie (nie bazujemy na podwykonawcach!)

Korzyści z posiadania instalacji fotowoltaicznej?

ZDROWIE

Dbasz o zdrowie swoje i swoich bliskich

Wydajność

Rachunki za prąd bliskie 0 zł

Komfort

Możliwość magazynowania energii w sieci (netmetering)

OSZCZĘDNOŚĆ

Zabezpieczenie przed podwyżką cen prądu

EKOLOGIA

Całkowita ekologia (instalacje fotowoltaiczne emitują o 91% mniej szkodliwego dwutlenku węgla niż gaz ziemny i 96% mniej niż elektrownie węglowe)

NIEZALEŻNOŚĆ

Zwrot z inwestycji w ciągu kilku lat

POSTAW NA JEDNORAZOWĄ INWESTYCJĘ I CIESZ SIĘ ZYSKAMI KILKADZIESIĄT LAT!

Kalkulator fotowoltaiczny

MOC SYSTEMU

1.8 kWp
39.9 kWp
Moc systemu: 3.3 kWp

Najlepiej dospasowana instalacja

161 zł

Miesięczny rachunek za energię BEZ PV

1930.5 zł

Roczny rachunek bez PV

16170 zł

Cena brutto instalacji ( zawiera 8% VAT)

48262.5 zł

Dochód z instalacji PV w ciągu 25 lat

32093 zł

Realne oszczędności z instalacji PV

Dowiedz się więcej… Jak stworzyć system darmowego ogrzewania słonecznego? Dzięki temu w pełni wykorzystasz możliwości instalacji fotowoltaicznej, ogrzewając dom własnym prądem.

folie grzewcze/ pompa ciepła + fotowoltaika = darmowe słoneczne ogrzewanie