MÓJ PRĄD BIELSKO- BIAŁA

 

Program „Mój Prąd”, którego celem jest zwiększenie produkcji energii z mikroinstalacji fotowoltaicznych, ale też wzrost autokonsumpcji wytworzonej energii poprzez jej magazynowanie.

Dofinansowanie obejmuje instalacje PV o mocy 2-10 kW, magazyny energii o mocy min. 2kWh, magazyny ciepła oraz systemy zarządzania energią HEMS/EMS.

Zamów u nas instalację fotowoltaiczną, a załatwimy za Ciebie wszystkie formalności potrzebne do otrzymania dofinansowania!

Program Mój Prąd cieszy się dużą popularnością, również wśród mieszkańców Bielska- Białej, gdzie od lat dostarczamy instalacje fotowoltaiczne dla budynków jednorodzinnych. Wspieramy naszych klientów w dążeniu do niezależności energetycznej, z tego powodu oferujemy wszystkie rozwiązania wchodzące w skład najnowszej edycji program oraz przeprowadzamy przez proces wnioskowania.

 

Dofinansowanie do fotowoltaiki w Bielsku- Białej to szansa na zwrot nawet 31.000 zł.

Zapoznaj się z najnowszymi zmianami w 4 edycji programu- przejdź do artykułu.

 

Mój Prąd Bielsko- Biała- kto może ubiegać się o dofinansowanie?

Każda osoba fizyczna, która wytwarza energię elektryczną na potrzeby własne oraz zawarła umowę
dwustronną z dystrybutorem energii, regulującą kwestie związane z wprowadzeniem do sieci energii
elektrycznej wytworzonej w mikroinstalacji.

Twoje korzyści:

+ zwrot do 50%, maksymalnie 31.000 zł,
+ zwolnienie dotacji z podatku PIT,
+ koszty na zakup instalacji fotowoltaicznej niepokryte dofinansowaniem możesz odliczyć od podatku (ulga termomodernizacyjna)

Terminy składania wniosków:

  • Pierwszy nabór od 30.08.2019 r. do 20.12.2019 r.-ZAKOŃCZONY
  • Drugi nabór od 13.01.2020 r. do 18.12.2020 r.-ZAKOŃCZONY
  • Trzeci nabór od 1.07.2021 r. do 06.10.2021 r.- ZAKOŃCZONY
  • Czwarty nabór od 15.04.2022r. do 31.03.2023 r.

Ile wynosi dotacja na mikroinstalację?

Beneficjenci na zakup samej mikroinstalacji fotowoltaicznej o mocy 2-10kW, którzy jak dotąd nie korzystali z programu mogą uzyskać zwrot w postaci 50% kosztów kwalifikowalnych, jednak nie więcej niż 6000zł. Przy zakupie magazynu ciepła lub magazynu energii kwota dotacji dla instalacji fotowoltaicznej zostaje powiększona o dodatkowy 1.000 zł.

"Mój Prąd" już nie tylko na fotowoltaikę?

Najnowsza- 4 edycja programu Mój Prąd przewiduje dofinansowanie dodatkowych urządzeń, których celem jest zwiększenie autokonsumpcji energii wytworzonej z instalacji fotowoltaicznej. Dotacji podlega zakup i montaż systemu akumulującego energię oraz systemu zarządzania energią, w tym:

  • magazynów ciepła-tj. kocioł elektryczny, zasobniki cwu z grzałką elektryczną, bufory ciepła z zasobnikiem cwu, pompy ciepła powietrze-woda do cwu,
  • magazynu energii o pojemności co najmniej 2kwh,
  • systemów HEMS/EMS, czyli systemów do zarządzania energią w budynku oraz zarządzania energią pozyskaną z instalacji fotowoltaicznej. Uzyskanie dotacji na systemu zarządzania wiąże się z jednoczesnym poniesieniem wydatków na systemy magazynowania.

WYSOKOŚĆ DOFINANSOWANIA DLA SYSTEMÓW WSPIERAJĄCYCH AUTOKONSUMPCJĘ

MAGAZYN CIEPŁA
DO 5.000 ZŁ

MAGAZYN ENERGII
DO 16.000 ZŁ

SYSTEM HEMS/EMS
DO 3.000 ZŁ

Chcesz mieć własny prąd ze słońca? Nie czekaj do wyczerpania środków na dofinansowanie. Wypełnij krótki formularz i zamów darmową konsultację. Skontaktujemy się z Tobą w ciągu dwóch dni roboczych.