MÓJ PRĄD GLIWICE

 

Program „Mój Prąd”, którego celem jest zwiększenie produkcji energii z mikroinstalacji fotowoltaicznych, ale też wzrost autokonsumpcji wytworzonej energii poprzez jej magazynowanie.

Dofinansowanie obejmuje instalacje PV o mocy 2-10 kW, magazyny energii o mocy min. 2kWh, magazyny ciepła oraz systemy zarządzania energią HEMS/EMS.

Zamów u nas instalację fotowoltaiczną, a załatwimy za Ciebie wszystkie formalności potrzebne do otrzymania dofinansowania!

Program Mój Prąd cieszy się rosnącą popularnością, również wśród mieszkańców Gliwic, gdzie od lat wprowadzamy ekologię do budynków jednorodzinnych. Wspieramy naszych klientów w dążeniu do niezależności energetycznej, z tego powodu oferujemy wszystkie rozwiązania wchodzące w skład najnowszej edycji program oraz przeprowadzamy przez proces wnioskowania.

 

Dofinansowanie do fotowoltaiki w Gliwicach to szansa na zwrot nawet 31.000 zł.

Przejdź do artykułu by zapoznać się z najnowszymi zmianami 4 edycji programu.

 

Mój Prąd Gliwice- kto może ubiegać się o dofinansowanie?

Każda osoba fizyczna, która wytwarza energię elektryczną na potrzeby własne oraz zawarła umowę
dwustronną z dystrybutorem energii, regulującą kwestie związane z wprowadzeniem do sieci energii
elektrycznej wytworzonej w mikroinstalacji.

Twoje korzyści:

+ zwrot do 50%, maksymalnie 31.000 zł,
+ zwolnienie dotacji z podatku PIT,
+ koszty na zakup instalacji fotowoltaicznej niepokryte dofinansowaniem możesz odliczyć od podatku (ulga termomodernizacyjna)

Terminy składania wniosków:

  • Pierwszy nabór od 30.08.2019 r. do 20.12.2019 r.-ZAKOŃCZONY
  • Drugi nabór od 13.01.2020 r. do 18.12.2020 r.-ZAKOŃCZONY
  • Trzeci nabór od 1.07.2021 r. do 06.10.2021 r.- ZAKOŃCZONY
  • Czwarty nabór od 15.04.2022r. do 31.03.2023 r.

Ile wynosi dotacja na mikroinstalację?

Beneficjenci na zakup samej mikroinstalacji fotowoltaicznej o mocy 2-10kW, którzy jak dotąd nie korzystali z programu mogą uzyskać zwrot w postaci 50% kosztów kwalifikowalnych, jednak nie więcej niż 6000zł. Przy zakupie magazynu ciepła lub magazynu energii kwota dotacji dla instalacji fotowoltaicznej zostaje powiększona o dodatkowy 1.000 zł.

"Mój Prąd" już nie tylko na fotowoltaikę?

Najnowsza- 4 edycja programu Mój Prąd przewiduje dofinansowanie dodatkowych urządzeń, których celem jest zwiększenie autokonsumpcji energii wytworzonej z instalacji fotowoltaicznej. Dotacji podlega zakup i montaż systemu akumulującego energię oraz systemu zarządzania energią, w tym:

  • magazynów ciepła-tj. kocioł elektryczny, zasobniki cwu z grzałką elektryczną, bufory ciepła z zasobnikiem cwu, pompy ciepła powietrze-woda do cwu,
  • magazynu energii o pojemności co najmniej 2kwh,
  • systemów HEMS/EMS, czyli systemów do zarządzania energią w budynku oraz zarządzania energią pozyskaną z instalacji fotowoltaicznej. Uzyskanie dotacji na systemu zarządzania wiąże się z jednoczesnym poniesieniem wydatków na systemy magazynowania.

WYSOKOŚĆ DOFINANSOWANIA DLA SYSTEMÓW WSPIERAJĄCYCH AUTOKONSUMPCJĘ

MAGAZYN CIEPŁA
DO 5.000 ZŁ

MAGAZYN ENERGII
DO 16.000 ZŁ

SYSTEM HEMS/EMS
DO 3.000 ZŁ

Chcesz mieć własny prąd ze słońca? Nie czekaj do wyczerpania środków na dofinansowanie. Wypełnij krótki formularz i zamów darmową konsultację. Skontaktujemy się z Tobą w ciągu dwóch dni roboczych.