MÓJ PRĄD ISTEBNA

 

Program „Mój Prąd”, którego celem jest zwiększenie produkcji energii z mikroinstalacji fotowoltaicznych, ale też wzrost autokonsumpcji wytworzonej energii poprzez jej magazynowanie.

Dofinansowanie obejmuje instalacje PV o mocy 2-10 kW, magazyny energii o mocy min. 2kWh, magazyny ciepła oraz systemy zarządzania energią HEMS/EMS.

Zamów u nas instalację fotowoltaiczną, a załatwimy za Ciebie wszystkie formalności potrzebne do otrzymania dofinansowania!

Program Mój Prąd cieszy się dużą popularnością, również wśród mieszkańców Istebnej, skąd się wywodzimy i gdzie od lat dostarczamy instalacje fotowoltaiczne dla budynków jednorodzinnych. Wspieramy naszych klientów w dążeniu do niezależności energetycznej, z tego powodu oferujemy wszystkie rozwiązania wchodzące w skład najnowszej edycji program oraz przeprowadzamy przez proces wnioskowania.

 

Zapoznaj się z najnowszymi zmianami w 4 edycji programu- przejdź do artykułu.

 

Mój Prąd Istebna- kto może ubiegać się o dofinansowanie?

Każda osoba fizyczna, która wytwarza energię elektryczną na potrzeby własne oraz zawarła umowę
dwustronną z dystrybutorem energii, regulującą kwestie związane z wprowadzeniem do sieci energii
elektrycznej wytworzonej w mikroinstalacji.

Co ważne, o dofinansowanie może ubiegać się jedynie właściciel instalacji, która jest rozliczana w systemie net-billing.

Twoje korzyści:

+ zwrot do 50%, maksymalnie 31.000 zł,
+ zwolnienie dotacji z podatku PIT,
+ koszty na zakup instalacji fotowoltaicznej niepokryte dofinansowaniem możesz odliczyć od podatku (ulga termomodernizacyjna)

Terminy składania wniosków:

  • Pierwszy nabór od 30.08.2019 r. do 20.12.2019 r.-ZAKOŃCZONY
  • Drugi nabór od 13.01.2020 r. do 18.12.2020 r.-ZAKOŃCZONY
  • Trzeci nabór od 1.07.2021 r. do 06.10.2021 r.- ZAKOŃCZONY
  • Czwarty nabór od 15.04.2022r. do 31.03.2023 r.

Ile wynosi dotacja na mikroinstalację?

Beneficjenci na zakup samej mikroinstalacji fotowoltaicznej o mocy 2-10kW, którzy jak dotąd nie korzystali z programu mogą uzyskać zwrot w postaci 50% kosztów kwalifikowalnych, jednak nie więcej niż 6000zł. Przy zakupie magazynu ciepła lub magazynu energii właściciele domów mogą liczyć na dodatek 1000zł do instalacji fotowoltaicznej.

"Mój Prąd" już nie tylko na fotowoltaikę?

Najnowsza- 4 edycja programu Mój Prąd w szczególności stawia na dofinansowanie dodatkowych urządzeń, których celem jest zwiększenie autokonsumpcji energii wytworzonej z instalacji fotowoltaicznej. Dotacji podlega zakup i montaż systemu akumulującego energię oraz systemu zarządzania energią, w tym:

 

  • magazynów ciepła na przykład: kocioł elektryczny, zasobniki cwu z grzałką elektryczną, bufory ciepła z zasobnikiem cwu, pompy ciepła powietrze-woda do cwu,
  • magazynu energii o pojemności co najmniej 2kwh, (kliknij, by dowiedzieć sie więcej o magazynach energii)
  • systemów HEMS/EMS, czyli systemów do zarządzania energią w budynku oraz zarządzania energią pozyskaną z instalacji fotowoltaicznej. 

WYSOKOŚĆ DOFINANSOWANIA DLA SYSTEMÓW WSPIERAJĄCYCH AUTOKONSUMPCJĘ

MAGAZYN CIEPŁA
DO 5.000 ZŁ

MAGAZYN ENERGII
DO 16.000 ZŁ

SYSTEM HEMS/EMS
DO 3.000 ZŁ

Chcesz mieć własny prąd ze słońca? Nie czekaj do wyczerpania środków na dofinansowanie. Wypełnij krótki formularz i zamów darmową konsultację. Skontaktujemy się z Tobą w ciągu dwóch dni roboczych.