NOWOCZESNE ELEKTRYCZNE GRZEJNIKI RADIACYJNE

Ogrzewanie podczerwienią dopasowane do Twoich potrzeb

Steruj za pomocą aplikacji mobilnej

Do użytku jako główne źródło ciepła oraz jako dogrzewanie pojedynczych pomieszczeń

 

 Czym jest ogrzewanie podczerwienią?

Choć znany nam tradycyjny sposób ogrzewania konwektorowego nadal jest popularny, nowością na rynku jest ogrzewanie podczerwienią. 

Ogrzewanie radiacyjne to proces, który potocznie nazywamy ogrzewaniem podczerwienią. Działa na zasadzie emitowania fal podczerwonych, które w następstwie ogrzewają wszystkie przedmioty w pomieszczeniu. Elementy umieszczone w domu mają taką samą temperaturę dając jednocześnie ten sam komfort cieplny w niższej temperaturze w porównaniu do tradycyjnego ogrzewania konwekcyjnego. 

Ogrzewanie podczerwienią od kilku lat jest jeszcze bardziej popularne za sprawą folii grzewczych, które z powodzeniem można montować zarówno pod podłogą, ale też na suficie.

Grzejniki elektryczne działające na podczerwień

To odpowiedź na rosnące zainteresowanie radiacją i jej zdrowotnym wpływem na człowieka. Wszystko za sprawą fal podczerwonych, które nie wprawiają powietrza w ruch. Skutkiem jest zmniejszenie unoszonych pyłków kurzu w powietrzu. Jednocześnie promieniowanie podnosi temperaturę ścian osuszając je. Eliminowany jest w ten sposób problem powstawania pleśni i grzybów w domu. Rozwiązanie radiacyjne to z pewnością dobry wybór w przypadku osób skłonnych do alergii. 

 

O ile montaż folii grzewczych wymaga montażu jeszcze na etapie budowy lub wymaga drobnego remontu w postaci rozbiórki paneli lub podwieszeniem sufitu to montaż grzejników jest krótko mówiąc bezproblemowy.

 

 

Nowoczesny design

W porównaniu do klasycznych grzejników nowoczesny design grzejników radiacyjnych sprawia, że urządzenia są niemal niezauważalne w pomieszczeniu

Odpowiedni dla alergików

Ograniczony ruch cząsteczek kurzu oraz powstawanie grzybów i pleśni

Szybki montaż

Montaż zajmuje kilka godzin

Energooszczędne funkcje

Posiadają termostat, czujnik ruchu, czujnik otwartego okna, wbudowany miernik zużycia energii

Sterowanie za pomocą aplikacji

Dzięki dostępnej aplikacji mobilnej można zdalnie regulować temperaturę każdego pomieszczenia z osobna

Ogrzewanie radiacyjne czy konwekcyjne?

Pierwszą różnicą w porównaniu do ogrzewania konwektorowego jest sposób rozprowadzenia ciepła. Każdemu znane jest pojęcie iż ciepło idzie do góry i w przypadku tradycyjnego ogrzewania pomieszczeń ta teza jest prawdziwa. Grzejnik ogrzewa powietrze w pomieszczeniu, które z kolei ogrzewa przedmioty. Dlatego temperatura w pokoju nie jest stała. Niższa temperatura jest w pobliżu stóp podczas gdy wyższa przy suficie. Ogrzewanie promieniowaniem utrzymuje stałą temperaturę w pokoju w każdej jego części. Rozpatrując te zalety warto zauważyć, że ogrzewanie podczerwienią przede wszystkim dobrze funkcjonuje w salonach z wysokim sufitem czy antresolą. 

Podsumowując, grzejnik radiacyjny może być z powodzeniem montowany samodzielnie w chłodniejszych pomieszczeniach, w zastępstwie do tradycyjnego grzejnika łazienkowego lub jako całościowy system ogrzewania budynku, który jednocześnie nie wymaga kotłowni.