NOWOCZESNE ELEKTRYCZNE GRZEJNIKI RADIACYJNE

 Ogrzewanie dopasowane do Twoich potrzeb

Sterowane za pomocą aplikacji mobilnej

Do stosowania jako główne źródło ciepła oraz jako dogrzewanie pojedynczych pomieszczeń

 

 

 

 

 

 

Choć znany nam tradycyjny sposób ogrzewania konwektorowego nadal jest popularny, nowością na rynku jest ogrzewanie radiacyjne. 

Ogrzewanie radiacyjne jest procesem, który powszechnie jest znany pod nazwą ogrzewania podczerwienią. Działa na zasadzie emitowania fal podczerwonych, które w następstwie ogrzewają wszystkie przedmioty w pomieszczeniu. Elementy znajdujące się w domu mają taką samą temperaturę dając jednocześnie ten sam komfort cieplny w niższej temperaturze w porównaniu do tradycyjnego ogrzewania konwekcyjnego. 

Ogrzewanie podczerwienią od kilku lat staje się jeszcze bardziej popularne za sprawą folii grzewczych, które z powodzeniem można montować zarówno pod podłogą lub suficie.

 Czym jest ogrzewanie radiacyjne?

Grzejniki elektryczne działające na podczerwień

Są odpowiedzią na rosnące zainteresowanie radiacją i jej zdrowotnym wpływem na człowieka. Wszystko za sprawą fal podczerwonych, które nie wprawiają powietrza w ruch. Skutkiem jest zmniejszenie unoszenia się pyłków kurzu w powietrzu. Jednocześnie promieniowanie podnosi temperaturę ścian osuszając je. Eliminowany jest w ten sposób problem powstawania pleśni i grzybów w domu. Rozwiązanie radiacyjne z pewnością świetnie się sprawdzi w przypadku osób skłonnych do alergii. 

 

 

Nowoczesny design

W porównaniu do klasycznych grzejników nowoczesny design grzejników radiacyjnych sprawia, że urządzenia stają się niemal niezauważalne w pomieszczeniu

Odpowiedni dla alergików

Ograniczony ruch cząsteczek kurzu oraz powstawanie grzybów i pleśni

Szybki montaż

Montaż zajmuje kilka godzin

Energooszczędne funkcje

Posiadają termostat, czujnik ruchu, czujnik otwartego okna, wbudowany miernik zużycia energii

Sterowanie za pomocą aplikacji

Dzięki dostępnej aplikacji mobilnej można zdalnie regulować temperaturę każdego pomieszczenia z osobna

Ogrzewanie radiacyjne czy konwekcyjne?

Pierwszą różnicą w porównaniu do ogrzewania konwektorowego jest sposób rozchodzenia się ciepła. Każdemu znane jest pojęcie iż ciepło idzie do góry i w przypadku tradycyjnego ogrzewania pomieszczeń ta teza jest prawdziwa. Grzejnik ogrzewa powietrze w pomieszczeniu, które z kolei ogrzewa przedmioty. Dlatego temperatura w pokoju nie jest stała. Niższa znajduje się w pobliżu stóp podczas gdy wyższa przy suficie. Ogrzewanie promieniowaniem utrzymuje stałą temperaturę w pokoju w każdej jego części. Rozpatrując te zalety warto zauważyć, że ogrzewanie podczerwienią przede wszystkim dobrze sprawdzi się w salonach z wysokim sufitem czy antresolą. 

Podsumowując, grzejnik radiacyjny może być z powodzeniem montowany samodzielnie w chłodniejszych pomieszczeniach, w zastępstwie do tradycyjnego grzejnika łazienkowego lub jako całościowy system ogrzewania budynku, który jednocześnie nie wymaga kotłowni.