POWIETRZNE POMPY CIEPŁA CHORZÓW

Ogrzewaj dom ciepłem uzyskanym z powietrza

Interesuje Cię montaż pompy ciepła w Chorzowie? Skontaktuj się z Soldom – wybierzemy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.

Pompa ciepła- urządzenie coraz chętniej montowane w Chorzowie

 

Mieszkańcy Śląska zdecydowanie chcą zmienić wizerunek najbardziej zanieczyszczonego rejonu Polski, dlatego stosowanie ekologicznych rozwiązań do ogrzewania budynków staje się z roku na rok coraz powszechniejsze. Szczególnie dobrze widać to na terenie Chorzowa, w którym pompy ciepła cieszą się dużym zainteresowaniem. Jeśli więc chcesz zamontować pompę przy własnym domu, firmie bądź budynku użyteczności publicznej, skontaktuj się z firmą Soldom. Nasi specjaliści mogą się zając projektem, instalacją oraz serwisem tego typu urządzeń. 

Zapewniamy doradztwo techniczne przy wyborze odpowiedniej pompy ciepła

Jak działa pompa ciepła?

Działanie pompy ciepła w prosty sposób można wyjaśnić na zasadzie funkcjonowania lodówki. Podczas gdy lodówka oddaje ciepło na zewnątrz, pompa ciepła pobiera je właśnie z otoczenia. Korzysta z naturalnych surowców, czyli z wody, powietrza lub ziemi. Energia cieplna pobrana z zewnątrz jest transportowana za pomocą systemów grzewczych i w ten sposób może ogrzewać nie tylko sam budynek, ale też wodę użytkową. Takie rozwiązanie może być stosowane nie tylko w przypadku prywatnych domków jednorodzinnych, ale także innych budynków, niezależnie od tego, czy jest to nowe budownictwo, czy też budynek liczy już sobie kilka lat.

Jakie są zalety montażu pompy ciepła w Chorzowie?

 

Pompa ciepła powietrze/woda to przede wszystkim ekologiczne urządzenie, które nie wpływa niekorzystnie na środowisko naturalne. Takie rozwiązanie oczywiście przyczynia się również na zawartość portfela – oszczędności są zauważalne już od pierwszych miesięcy użytkowania. Jakie zalety można jeszcze przypisać pompom ciepła?

 • rozwiązanie oparte na odnawialnych źródłach energii
 • zmniejszenie zużycia paliw kopalnianych
 • ograniczenie emisji szkodliwego dwutlenku węgla
 • oszczędność zasobów naturalnych
 • przyjemne chłodzenie pomieszczeń latem
 • rozwiązanie dla nowych, jak i modernizacji istniejących budynków

Zamów usługę montażu pompy ciepła w Soldom

 

Jeśli chciałbyś zaplanować montaż pompy ciepła w swoim domu lub firmie w Chorzowie, skontaktuj się z firmą Soldom. Dzięki naszemu doświadczeniu możemy zaproponować najlepsze rozwiązanie. Przygotujemy kompletny projekt instalacji oraz dobierzemy odpowiednie urządzenie. Zajmujemy się również serwisowaniem urządzeń. Używane przez nas urządzenia i komponenty pochodzą od renomowanych producentów, dlatego możesz mieć pewność, że raz zamontowana pompa będzie pełnić swoją rolę przez wiele lat.

Pompy ciepła montujemy m.in. w następujących miastach:  Zabrze,  Sosnowiec,  Tychy, Ruda Śląska, Bytom, Jastrzębie- Zdrój   Rybnik, Gliwice,  Bielsko-Biała,  Cieszyn.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat pomp ciepła? Wypełnij krótki formularz i zamów darmową konsultację. Skontaktujemy się z Tobą w ciągu dwóch dni roboczych.


  W naszej ofercie posiadamy pompy ciepła wiodących producentów. Każde zlecenie rozpatrujemy w sposób indywidualny w zależności od oczekiwań klienta oraz przystosowania budynku.

  Zapotrzebowanie budynku na energię cieplną zgodnie z obowiązującymi normami i dobór pompy ciepła:

  • budynek pasywny: 10W/m2
  • budynek niskoenergetyczny: 40W/m2
  • nowe budownictwo (dobra izolacja cieplna): 50-70W/m2
  • dom (normalna izolacja cieplna): 80W/m2
  • starszy dom (bez szczególnej izolacji): 120 W/m2

  Przykładowy schemat montażu powietrznej pompy ciepła:

  Schemat podłączenia pompy ciepła

  1 – pompa ciepła

  2 – zasobnik c.w.u.

  3 – zasobnik buforowy wody grzewczej

  6 – jednostka zewnętrzna

  Warto wiedzieć:

  • Montując jednostkę zewnętrzną, należy ją umieścić minimum 300mm nad podłożem, w celu zapewnienia prawidłowego odpływu kondensatu.
  • Gdy w danym regionie istnieje ryzyko zasypania śniegiem, dana jednostka zewnętrzna powinna zostać powiększona o odpowiednią wysokość.
  • Jako konieczny element dodatkowy należy zastosować przewód grzejny wanny kondensatu.
  • W celu uniknięcia oblodzenia jednostka zewnętrzna powinna być zamontowana w odległości 3m od podjazdu do garażu itp.
  • Jednostkę zewnętrzną należy zamontować w miejscach osłoniętych od wiatru, aby czas odmrażania parownika był maksymalnie skrócony.

  Warianty montażu jednostki wspornej:

  • Na konstrukcji wsporczej – należy odpowiednio przygotować podłoże i swobodnie poprowadzić odpływ,
  • Na fundamencie – jednostka jest montowana bezpośrednio na fundamencie o wysokości 30-40cm. Konieczne jest podłączenie odpływu kondensatu do kanalizacji lub gruntu poniżej strefy przemarzania,
  • Na fasadzie budynku – ten wariant również jest dopuszczalny, jednak nie jest on zalecany.