POWIETRZNE POMPY CIEPŁA ISTEBNA

Ogrzewaj dom ciepłem uzyskanym z powietrza

Pompa ciepła to urządzenie, które zrewolucjonizowało sposób ogrzewania domów. Jeśli chcesz zmniejszyć swoje rachunki o kilkadziesiąt procent, skontaktuj się z nami, a wybierzemy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie!

Gwarantujemy fachowe doradztwo przy wyborze pompy

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu na ciepło w Istebnej, realizujemy również usługę montażu pomp ciepła w tym mieście. Z naszą pomocą możesz znaleźć najlepsze rozwiązanie dla Twoich potrzeb grzewczych. Jesteśmy firmą, która współpracuje z najlepszymi producentami tego typu urządzeń. Nasi specjaliści pomogą w wyborze odpowiedniej pompy, biorąc pod uwagę miejsce montażu oraz specyfikę budynku. Jeśli jesteś zainteresowany montażem pompy, skontaktuj się z nami!

Zapewniamy doradztwo techniczne przy wyborze odpowiedniej pompy ciepła

W naszej ofercie posiadamy pompy ciepła wiodących producentów. Każde zlecenie rozpatrujemy w sposób indywidualny w zależności od oczekiwań klienta oraz przystosowania budynku.

Zapotrzebowanie budynku na energię cieplną zgodnie z obowiązującymi normami i dobór pompy ciepła:

 • budynek pasywny: 10W/m2
 • budynek niskoenergetyczny: 40W/m2
 • nowe budownictwo (dobra izolacja cieplna): 50-70W/m2
 • dom (normalna izolacja cieplna): 80W/m2
 • starszy dom (bez szczególnej izolacji): 120 W/m2

Dlaczego warto zdecydować się na pompę ciepła?

Pompy ciepła stają się obecnie coraz częściej wybieranym sposobem ogrzewania mieszkań. Nie ma w tym nic dziwnego. To rozwiązanie jest nie tylko ekonomiczne ale też ekologiczne. Ilość energii, którą pobiera pompa ciepła do ogrzania nieruchomości jest zdecydowanie mniejsza niż ma to miejsce chociażby w przypadku pieców czy kotłowni. Gdyby ktoś jednak chciał dokładnie wiedzieć, w jaki sposób działają pompy ciepła w miejscowości Istebna, można to wytłumaczyć w banalny sposób. Otóż pompa ciepła działa w odwrotny sposób do lodówki. Lodówka usuwa ciepło z zewnątrz a zostawia zimno wewnątrz. Pompa ciepła z kolei usuwa zimno z wewnątrz pobierając ciepło z zewnątrz. Rodzajów zasilania pompy ciepła jest kilka, a do najważniejszych z nich zaliczamy:

 

 • energia geotermalna, 
 • energia hydrotermalna,
 • energia aerotermalna.

 

Sposób działania pompy ciepła jest zatem nie tylko bardzo prosty, ale też i skuteczny. Ponadto, rozwiązanie to jest obecnie jednym z najbardziej ekonomicznych. 

 

Zalety ogrzewania domu za pomocą pompy ciepła

 

Dlaczego warto zdecydować się na montaż pompy ciepła? Jest co najmniej kilka argumentów, które przemawiają na korzyść takiego rozwiązania. Pierwszym z nich są oczywiście kwestie zdrowotne. Praca pompy ciepła w żaden sposób nie wpływa negatywnie na nasz stan zdrowia – nie są emitowane spaliny, a samo działanie urządzenia jest praktycznie bezinwazyjne. 

 

Poza tym, inwestycja w pompę ciepła w połączeniu z alternatywnym źródłem poboru energii (jak np. fotowoltaika), to gwarancja obniżenia rachunków za prąd do absolutnego minimum. Dzięki temu nasze gospodarstwo domowe staje się tak naprawdę samowystarczalne. W skali roku, jesteśmy w stanie zaoszczędzić nawet 85% kwoty za opłaty za energię elektryczną. 

 

Pompa ciepła to także doskonała inwestycja, która zwróci się nam w bardzo krótkim czasie. Warto też zapoznać się z najróżniejszymi programami, które pomagają sfinansować zarówno zakup pompy ciepła jak i jej montaż. 

 

Ostatnim, choć wcale nie najmniej istotnym argumentem, jeśli chodzi o pompy ciepła, jest ekologia. Takie rozwiązanie zmniejsza nawet o 90% emisję szkodliwych substancji do atmosfery. W ten sposób jesteśmy w stanie w naszym własnym gospodarstwie domowym dołożyć przysłowiową cegiełkę do poprawy stanu środowiska a także do zmniejszenia skali problemów klimatycznych, z którymi współcześnie boryka się cały świat. Pompa ciepła spełnia zatem wszystkie, niezbędne wymogi, aby mogła być ona uznana za jedno z najbardziej optymalnych rozwiązań, jeśli chodzi o ogrzewanie domu.

Jeśli jesteś zainteresowany montażem pompy ciepła w Bielsku-Białej, skontaktuj się z nami!

 

Pompy ciepła montujemy m.in. w następujących miastach: pompy ciepła Zabrze, pompy ciepła Sosnowiec, pompy ciepła Skoczów, pompy ciepła Tychy, pompy ciepła Katowice, pompy ciepła Pszczyna, pompy ciepła Rybnik, pompy ciepła Gliwicepompy ciepła Cieszyn.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat pomp ciepła? Wypełnij krótki formularz i zamów darmową konsultację. Skontaktujemy się z Tobą w ciągu dwóch dni roboczych.


  Przykładowy schemat montażu powietrznej pompy ciepła:

  1 – pompa ciepła

  2 – zasobnik c.w.u.

  3 – zasobnik buforowy wody grzewczej

  6 – jednostka zewnętrzna

  Warto wiedzieć:

  • Montując jednostkę zewnętrzną, należy ją umieścić minimum 300mm nad podłożem, w celu zapewnienia prawidłowego odpływu kondensatu.
  • Gdy w danym regionie istnieje ryzyko zasypania śniegiem, dana jednostka zewnętrzna powinna zostać powiększona o odpowiednią wysokość.
  • Jako konieczny element dodatkowy należy zastosować przewód grzejny wanny kondensatu.
  • W celu uniknięcia oblodzenia jednostka zewnętrzna powinna być zamontowana w odległości 3m od podjazdu do garażu itp.
  • Jednostkę zewnętrzną należy zamontować w miejscach osłoniętych od wiatru, aby czas odmrażania parownika był maksymalnie skrócony.

  Warianty montażu jednostki wspornej:

  • Na konstrukcji wsporczej – należy odpowiednio przygotować podłoże i swobodnie poprowadzić odpływ,
  • Na fundamencie – jednostka jest montowana bezpośrednio na fundamencie o wysokości 30-40cm. Konieczne jest podłączenie odpływu kondensatu do kanalizacji lub gruntu poniżej strefy przemarzania,
  • Na fasadzie budynku – ten wariant również jest dopuszczalny, jednak nie jest on zalecany.