POWIETRZNE POMPY CIEPŁA JAWORZYNKA

Ogrzewaj dom ciepłem uzyskanym z powietrza

Pompa ciepła to urządzenie, które zrewolucjonizowało sposób ogrzewania domów. Jeśli chcesz zmniejszyć swoje rachunki o kilkadziesiąt procent, skontaktuj się z nami, a wybierzemy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie!

Zapewniamy fachowe doradztwo przy wyborze pompy 


Interesuje Cię montaż pompy ciepła w miejscowości Jaworzynka? Skontaktuj się z firmą Soldom. Jesteśmy jedną z większych firm na tym terenie zajmująca się montażem tego typu urządzeń. Zajmujemy się oczywiście również doradztwem w zakresie wyboru najodpowiedniejszego urządzenia, biorąc pod uwagę charakter budynku, metraż i miejsce, gdzie będzie zamontowana pompa ciepła. Współpracujemy z renomowanymi i znanymi producentami pomp, dzięki czemu możesz mieć pewność, że raz wybrana pompa będzie bezproblemowo funkcjonować przez wiele lat.

Zapewniamy doradztwo techniczne przy wyborze odpowiedniej pompy ciepła

W naszej ofercie posiadamy pompy ciepła wiodących producentów. Każde zlecenie rozpatrujemy w sposób indywidualny w zależności od oczekiwań klienta oraz przystosowania budynku.

Zapotrzebowanie budynku na energię cieplną zgodnie z obowiązującymi normami i dobór pompy ciepła:

 • budynek pasywny: 10W/m2
 • budynek niskoenergetyczny: 40W/m2
 • nowe budownictwo (dobra izolacja cieplna): 50-70W/m2
 • dom (normalna izolacja cieplna): 80W/m2
 • starszy dom (bez szczególnej izolacji): 120 W/m2

Dlaczego warto zdecydować się na pompę ciepła?

 

Na co należy zwrócić największą uwagę, kiedy rozważamy wybór najlepszego sposobu ogrzewania naszego domu? Oczywiście w pierwszej kolejności patrzymy na cenę takiej inwestycji oraz to, jak finalnie będzie się ona przedstawiała w czasie eksploatacji. Bardzo ważne jest, aby wybrany przez nas sposób ogrzewania po prostu się opłacał. Kwestie związane z ekologią także mają dla nas coraz większe znaczenie. Nie ma zatem niczego dziwnego w tym, że coraz więcej osób decyduje się na zakup pompy ciepła. Jaworzynka z miesiąca na miesiąc zyskuje nowych użytkowników tego rodzaju rozwiązania, a zalet z nim związanych jest bardzo dużo. Sprawdźmy, dlaczego to właśnie pompy ciepła cieszą się tak dużą popularnością i zainteresowaniem. 

 

Inwestycja, która się zwróci

 

Pierwszym i najważniejszym argumentem przemawiającym na korzyść pompy ciepła jest przede wszystkim to, że ta inwestycja po prostu się opłaca. Pompy ciepła pobierają energię z alternatywnych źródeł energii – najczęściej odnawialnych. Idealnym połączeniem jest pompa ciepła oraz fotowoltaika – wówczas nasze gospodarstwo domowe staje się samowystarczalne pod względem zapotrzebowania na energię elektryczną. Pompy ciepła najczęściej pobierają energię z następujących źródeł:

 • źródła aerotermalne (np. farmy wiatraków)
 • źródła geotermalne,
 • źródła hydrotermalne.

Wszystkie wymienione powyżej źródła energii wykorzystują surowce odnawialne, co sprawia, że nasze gospodarstwo domowe nie tylko staje się bardziej ekologiczne, ale też i ekonomiczne. Rachunki za prąd w sytuacji posiadania pompy ciepła oraz systemu fotowoltaiki mogą zostać zmniejszone w stosunku do obecnych nawet o 80%.

 

Ekologia w skali mikro

 

Współcześnie coraz więcej uwagi poświęca się kwestiom związanym z ekologią. Segregujemy odpady, dbamy o to, aby zużywać jak najmniej wody. Podobnie rzecz się ma, jeśli chodzi o ogrzewanie domu. Odchodzimy od dawnych rozwiązań takich jak kotłownie czy piece. Wybieramy bardziej ekologiczne rozwiązania, a takim z całą pewnością są pompy ciepła. Ich działanie, w żaden sposób nie wpływa negatywnie na środowisko. Są to urządzenia o minimalnej awaryjności, co jest zasługą bardzo prostego systemu działania takich pomp. Warto też zaznaczyć, że pompy ciepła ogrzewają dom do wybranego przez nas poziomu – tj. do odpowiedniej, ustawionej temperatury. Kiedy wybrana przez nas wartość temperatury zostanie osiągnięta, pompa utrzymuje tę temperaturę, a co za tym idzie – nie marnujemy energii.

 

Jeśli jesteś zainteresowany montażem pompy ciepła w Jaworzynce, skontaktuj się z nami!

 

Pompy ciepła montujemy m.in. w następujących miastach: pompy ciepła Zabrze, pompy ciepła Sosnowiec, pompy ciepła Skoczów, pompy ciepła Tychy, pompy ciepła Katowice, pompy ciepła Pszczyna, pompy ciepła Rybnik, pompy ciepła Gliwicepompy ciepła Cieszyn.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat pomp ciepła? Wypełnij krótki formularz i zamów darmową konsultację. Skontaktujemy się z Tobą w ciągu dwóch dni roboczych.


  Przykładowy schemat montażu powietrznej pompy ciepła:

  Schemat podłączenia pompy ciepła

  1 – pompa ciepła

  2 – zasobnik c.w.u.

  3 – zasobnik buforowy wody grzewczej

  6 – jednostka zewnętrzna

  Warto wiedzieć:

  • Montując jednostkę zewnętrzną, należy ją umieścić minimum 300mm nad podłożem, w celu zapewnienia prawidłowego odpływu kondensatu.
  • Gdy w danym regionie istnieje ryzyko zasypania śniegiem, dana jednostka zewnętrzna powinna zostać powiększona o odpowiednią wysokość.
  • Jako konieczny element dodatkowy należy zastosować przewód grzejny wanny kondensatu.
  • W celu uniknięcia oblodzenia jednostka zewnętrzna powinna być zamontowana w odległości 3m od podjazdu do garażu itp.
  • Jednostkę zewnętrzną należy zamontować w miejscach osłoniętych od wiatru, aby czas odmrażania parownika był maksymalnie skrócony.

  Warianty montażu jednostki wspornej:

  • Na konstrukcji wsporczej – należy odpowiednio przygotować podłoże i swobodnie poprowadzić odpływ,
  • Na fundamencie – jednostka jest montowana bezpośrednio na fundamencie o wysokości 30-40cm. Konieczne jest podłączenie odpływu kondensatu do kanalizacji lub gruntu poniżej strefy przemarzania,
  • Na fasadzie budynku – ten wariant również jest dopuszczalny, jednak nie jest on zalecany.