POWIETRZNE POMPY CIEPŁA MILÓWKA

Ogrzewaj dom ciepłem uzyskanym z powietrza

Pompa ciepła to urządzenie, które zrewolucjonizowało sposób ogrzewania domów. Jeśli chcesz zmniejszyć swoje rachunki o kilkadziesiąt procent, skontaktuj się z nami, a wybierzemy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie!

Zapewniamy fachowe doradztwo przy wyborze pompy

 

Od kilku sezonów obserwujemy rosnące zainteresowanie montażem pomp ciepła w Milówce. Mieszkańcy Milówki doceniają sposób ogrzewania mieszkania z powodów ekologicznych, ale też ekonomicznych. Pompa ciepła jest doskonałą alterantywą dla ogrzewania elektrycznego czy gazowego. Jeśli potrzebujesz doradztwa w zakresie wyboru najlepszej pompy ciepła, skontaktuj się z nami. Pomożemy wybrać pompę dostosowaną do potrzeb, ale i warunków w przypadku danego budynku. Współpracujemy z renomowanymi producentami pomp. 

Zapewniamy doradztwo techniczne przy wyborze odpowiedniej pompy ciepła

W naszej ofercie posiadamy pompy ciepła wiodących producentów. Każde zlecenie rozpatrujemy w sposób indywidualny w zależności od oczekiwań klienta oraz przystosowania budynku.

Zapotrzebowanie budynku na energię cieplną zgodnie z obowiązującymi normami i dobór pompy ciepła:

 • budynek pasywny: 10W/m2
 • budynek niskoenergetyczny: 40W/m2
 • nowe budownictwo (dobra izolacja cieplna): 50-70W/m2
 • dom (normalna izolacja cieplna): 80W/m2
 • starszy dom (bez szczególnej izolacji): 120 W/m2

Dlaczego warto zdecydować się na pompę ciepła?

 

Współcześnie coraz więcej osób myśli o zmianie sposobu ogrzewania na bardziej ekonomiczny oraz ekologiczny. Możliwości w tym zakresie jest bardzo dużo a jednym z nich są pompy ciepła. Milówka może pochwalić się stale rosnącą liczbą mieszkańców, którzy odeszli od pozyskiwania energii cieplnej za pomocą pieców węglowych czy innych, nieopłacalnych i przede wszystkim bardzo szkodliwych dla środowiska rozwiązań. W coraz większej ilości gospodarstw domowych montowane są panele fotowoltaiczne, a pompy ciepła stają się już standardem, jeśli chodzi o sposób ogrzewania. Co jednak stoi za cały czas rosnącą popularnością tego rodzaju urządzeń? Sprawdźmy.

 

Ekologiczne rozwiązanie

 

Pierwszą i najważniejszą zaletą, jeśli chodzi o montaż pompy ciepła, jest to, że jest to urządzenie w pełni ekologiczne. W obliczu pogłębiającej się katastrofy klimatycznej, coraz większa ilość osób decyduje się na podjęcie działań mających na celu poprawę jakości środowiska. Pompy ciepła to umożliwiają, przede wszystkim ze względu na to, że pobierają one energię z alternatywnych oraz odnawialnych źródeł. Najczęściej, pompy ciepła działają we współpracy z systemami fotowoltaicznymi. Takie rozwiązanie pozwala nie tylko na to, aby nasze gospodarstwo domowe stało się w pełni ekologiczne, ale też zdecydowanie zmniejszają się nasze rachunki za energię elektryczną. Pompy ciepła mogą pozyskiwać energię m.in z trzech rodzajów odnawialnych źródeł energii takich jak:

 • źródła energii geotermalne, 
 • źródła energii aerotermalne, 
 • źródła energii hydrotermalne. 

Wdrażając do naszego gospodarstwa domowego takie rozwiązanie, którym są pompy ciepła, w naszej skali mikro znacząco poprawiamy jakość środowiska. 

 

To się po prostu opłaca

 

Zakup oraz montaż pompy ciepła należy traktować w kategorii inwestycji. Zwróci się nam ona jeśli nie po pierwszym roku, to już po dwóch latach – zależnie od zapotrzebowania na energię elektryczną. Montaż oraz instalacja pompy ciepła są częściowo objęte najróżniejszymi programami dofinansowań, co pozwala na zmniejszenie kosztów zakupu. Co więcej, sama pompa ciepła w połączeniu z odnawialnym źródłem pozyskiwania energii, pozwala na to, aby nasze gospodarstwo domowe stało się całkowicie samowystarczalne. Rachunki za prąd mogą zostać obniżone o nawet 80% w porównaniu do dotychczasowych, stosowanych przez nas rozwiązań mających na celu ogrzanie domu. Właśnie z tego powodu, pompy ciepła cieszą się tak dużą popularnością.

 

Jeśli jesteś zainteresowany montażem pompy ciepła w Milówce, skontaktuj się z nami!

Kompleksową usługę montażu pomp ciepła dostarczamy w całym Żywcu oraz wszystkich miejscowościach powiatu żywieckiego m.in: Czernichów, Gilowice, Jeleśnia, Koszarawa, Lipowa, Łękawica, ŁodygowiceRadziechowy- Wieprz, Rajcza, Ślemień, Świnna, Szczyrk, Ujsoły, Węgierska Górka, Zwardoń.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat pomp ciepła? Wypełnij krótki formularz i zamów darmową konsultację. Skontaktujemy się z Tobą w ciągu dwóch dni roboczych.


  Przykładowy schemat montażu powietrznej pompy ciepła:

  Schemat podłączenia pompy ciepła

  1 – pompa ciepła

  2 – zasobnik c.w.u.

  3 – zasobnik buforowy wody grzewczej

  6 – jednostka zewnętrzna

  Warto wiedzieć:

  • Montując jednostkę zewnętrzną, należy ją umieścić minimum 300mm nad podłożem, w celu zapewnienia prawidłowego odpływu kondensatu.
  • Gdy w danym regionie istnieje ryzyko zasypania śniegiem, dana jednostka zewnętrzna powinna zostać powiększona o odpowiednią wysokość.
  • Jako konieczny element dodatkowy należy zastosować przewód grzejny wanny kondensatu.
  • W celu uniknięcia oblodzenia jednostka zewnętrzna powinna być zamontowana w odległości 3m od podjazdu do garażu itp.
  • Jednostkę zewnętrzną należy zamontować w miejscach osłoniętych od wiatru, aby czas odmrażania parownika był maksymalnie skrócony.

  Warianty montażu jednostki wspornej:

  • Na konstrukcji wsporczej – należy odpowiednio przygotować podłoże i swobodnie poprowadzić odpływ,
  • Na fundamencie – jednostka jest montowana bezpośrednio na fundamencie o wysokości 30-40cm. Konieczne jest podłączenie odpływu kondensatu do kanalizacji lub gruntu poniżej strefy przemarzania,
  • Na fasadzie budynku – ten wariant również jest dopuszczalny, jednak nie jest on zalecany.