POWIETRZNE POMPY CIEPŁA PAWŁOWICE

Ogrzewaj dom ciepłem uzyskanym z powietrza

Chcesz zamontować pompę ciepła przy swoim domu lub firmie w Pawłowicach? Zostaw to fachowcom i skontaktuj się z firmą Soldom – wybierzemy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie!

Doradzamy, montujemy, serwisujemy

 

Priorytetem dla nas jest dostarczenie bezawaryjnych systemów grzewczych. Dzięki zdobytej wiedzy teoretycznej, ale również technicznej jesteśmy w pełni przekonani, że fachowo doradzimy i zaprojektujemy system grzewczy dla każdego domu. Pracujemy na wyselekcjonowanych markach urządzeń, które od lat dostarczają rozwiązania w branży. Jesteśmy przekonani, że zamontowane przez naszych pracowników urządzenie będzie pracować bezawaryjnie. Potrzeby każdego budynku są inne. My nauczyliśmy się je zauważać- dlatego przygotowaliśmy szeroki asortyment urządzeń, które dostarczą wystarczającą ilość ciepła. Niezależnie czy budynek przeszedł modernizację czy niedługo zakończy się jego budowa, posiadamy odpowiednią pompę dla Ciebie.

 

Jeśli i Ty podobnie jak inni mieszkańcy Pawłowic, poszukujesz sprawdzonego instalatora, zapraszamy do kontaktu!

Zapewniamy doradztwo techniczne przy wyborze odpowiedniej pompy ciepła

W naszej ofercie posiadamy pompy ciepła wiodących producentów. Każde zlecenie rozpatrujemy w sposób indywidualny w zależności od oczekiwań klienta oraz przystosowania budynku.

Zapotrzebowanie budynku na energię cieplną zgodnie z obowiązującymi normami i dobór pompy ciepła:

 • budynek pasywny: 10W/m2
 • budynek niskoenergetyczny: 40W/m2
 • nowe budownictwo (dobra izolacja cieplna): 50-70W/m2
 • dom (normalna izolacja cieplna): 80W/m2
 • starszy dom (bez szczególnej izolacji): 120 W/m2

Pompy ciepła- dlaczego są tak chętnie montowane w Pawłowicach?

 

Pompa ciepła to urządzenie, które funkcjonuje na bazie OZE, czyli tzw. Odnawialnych Źródeł Energii. Co za tym idzie, nie wpływa niekorzystnie na środowisko naturalne. Taka forma ogrzewania domu i wody użytkowej jest wybierana w gminie Pawłowice przez osoby, dla których ważny jest aspekt ekologiczny, ale nie tylko. Należy zaznaczyć, że to rozwiązanie niesie znaczne oszczędności. Inwestycja w pompę ciepła zwraca się bardzo szybko. Urządzenie pobiera energię cieplną z naturalnych (niekończących się) zasobów. Takie rozwiązanie dostarcza energię zarówno w prywatnych domach jednorodzinnych, firmach, jak i budynkach użyteczności publicznej. 

 

Korzyści płynące z montażu pompy ciepła

 

Oczywiście podczas wyboru nowego systemu grzewczego do domu w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na koszty eksploatacji. Pompa ciepła dzięki wysokiej sprawności potrafi wytworzyć nawet 4 razy więcej energii niż pobiera. Jest to niezaprzeczalny atut tego systemu grzewczego. Ogrzewanie, które jest efektem wykorzystania naturalnych zasobów, jest tańsze niż ogrzewanie gazowe lub z sieci. Można zwiększyć zarówno korzyści, jak i oszczędności związane z użytkowaniem pompy ciepła, jeśli zainwestuje się również w fotowoltaikę, która dostarczy do budynku samodzielnie wyprodukowany prąd. 

 

Czy możemy myśleć o Pawłowicach jako miejscowości bez smogu? 

 

Mieszkańcy gminy Pawłowice silnie walczą z alertami smogowymi. Zmiana kotłów stałopalnych na ekologiczne rozwiązania dla domów jednorodzinnych są szansą na lepszą jakość powietrza. Zauważyliśmy w tej gminie zwiększone zainteresowanie montażem pomp ciepła- najbardziej czystego źródła grzewczego dostępnego na rynku. Podczas ogrzewania nie występuje proces spalania. Dodatkową zaletą jest zyskanie miejsca, ponieważ przy pompie ciepła nie potrzeba magazynować żadnych paliw palnych.

 

Pompa ciepła w gminie Pawłowice- korzystaj z wiedzy fachowców!

 

Specjaliści z Soldom z chęcią wyjaśnią cały proces instalacji pompy, dobiorą najlepsze urządzenie oraz rozwiązanie pod kontem zapotrzebowania na moc. Zajmujemy się montażem pomp, ale też przygotowaniem projektów oraz serwisowaniem. Jeśli już dziś chcesz zagwarantować sobie oszczędności w wysokości kilkudziesięciu procent, zachęcamy do kontaktu!

Kompleksową usługę montażu pomp ciepła dostarczamy w całej Pszczynie oraz wszystkich miejscowościach powiatu pszczyńskiego m.in: Goczałkowice- Zdrój, Kobiór, MiedźnaSuszec.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat pomp ciepła? Wypełnij krótki formularz i zamów darmową konsultację. Skontaktujemy się z Tobą w ciągu dwóch dni roboczych.


  Przykładowy schemat montażu powietrznej pompy ciepła:

  Schemat podłączenia pompy ciepła

  1 – pompa ciepła

  2 – zasobnik c.w.u.

  3 – zasobnik buforowy wody grzewczej

  6 – jednostka zewnętrzna

  Warto wiedzieć:

  • Montując jednostkę zewnętrzną, należy ją umieścić minimum 300mm nad podłożem, w celu zapewnienia prawidłowego odpływu kondensatu.
  • Gdy w danym regionie istnieje ryzyko zasypania śniegiem, dana jednostka zewnętrzna powinna zostać powiększona o odpowiednią wysokość.
  • Jako konieczny element dodatkowy należy zastosować przewód grzejny wanny kondensatu.
  • W celu uniknięcia oblodzenia jednostka zewnętrzna powinna być zamontowana w odległości 3m od podjazdu do garażu itp.
  • Jednostkę zewnętrzną należy zamontować w miejscach osłoniętych od wiatru, aby czas odmrażania parownika był maksymalnie skrócony.

  Warianty montażu jednostki wspornej:

  • Na konstrukcji wsporczej – należy odpowiednio przygotować podłoże i swobodnie poprowadzić odpływ,
  • Na fundamencie – jednostka jest montowana bezpośrednio na fundamencie o wysokości 30-40cm. Konieczne jest podłączenie odpływu kondensatu do kanalizacji lub gruntu poniżej strefy przemarzania,
  • Na fasadzie budynku – ten wariant również jest dopuszczalny, jednak nie jest on zalecany.