POWIETRZNE POMPY CIEPŁA SOSNOWIEC

Ogrzewaj dom ciepłem uzyskanym z powietrza

Soldom to firma z wieloletnim stażem, która oferuje projekt, montaż oraz serwis gwarancyjny jak i pogwarancyjny powietrznych pomp ciepła. Już dziś zdecyduj się ekologiczne ogrzewanie mieszkania i wody – wybierz pompę ciepła dla swojego domu!

Pompa ciepła powietrzna- co to takiego? 

 

Pompa ciepła jest urządzeniem grzewczym wykorzystywanym nie tylko do ogrzewania domu, ale też wody użytkowej. Mechanizm działania polega na wykorzystaniu darmowej energii skumulowanej w powietrzu, która następnie jest przekształcona w ciepło. 

 

Zalety pompy ciepła: 

 

 • rozwiązanie oparte na odnawialnych źródłach energii
 • zmniejszenie zużycia paliw kopalnianych
 • ograniczenie emisji szkodliwego dwutlenku węgla
 • oszczędność zasobów naturalnych
 • przyjemne chłodzenie pomieszczeń latem
 • rozwiązanie dla nowych, jak i modernizowanych budynków

Zapewniamy doradztwo techniczne przy wyborze odpowiedniej pompy ciepła

Pompa ciepła w Sosnowcu- kompleksowe usługi od SOLDOM

 

 

Oferujemy wykonanie kompletnego projektu instalacji, montaż pompy ciepła oraz jej serwis. Gwarantujemy szybką i profesjonalną realizację każdego zlecenia. Do skorzystania z naszych usług zachęcamy mieszkańców ze wszystkich dzielnic Sosnowca.

 

Na jakiej zasadzie działa pompa ciepła?

 

Mechanizm działania pompy ciepła można wyjaśnić na bazie tradycyjnej lodówki. Podczas gdy lodówka oddaje ciepło na zewnątrz, pompa ciepła je stamtąd pobiera, a następnie dostarcza systemem grzewczym do pomieszczeń w budynku. Medium, które przenosi ciepło z otoczenia, musi zostać sprężone, by uzyskać temperaturę adekwatną do zasilenia danej instalacji grzewczej.

 

Tańsze ogrzewanie, tańszy prąd

 

Jeśli zależy Ci na tym, by Twój dom w Sosnowcu był bardziej ekologiczny, połącz pompę ciepła z instalacją fotowoltaiczną. Dzięki temu możesz zmniejszyć koszty ogrzewania, ale też użytkowania energii elektrycznej. Co więcej, istniejące dofinansowania pomagają obniżyć koszty inwestycyjne zarówno przy montażu pompy ciepła jak i instalacji fotowoltaicznej. Więcej szczegółów można znaleźć w programie Mój Prąd i Czyste Powietrze.

 

Doświadczenie i bezpieczeństwo – pompy ciepła w Sosnowcu

 

Soldom to firma z wieloletnim doświadczeniem, która zrealizowała już wiele zleceń na instalację pomp ciepła w Sosnowcu oraz okolicy. Mieszkańcy mogą być pewni, że każde zlecenie, niezależnie od tego, czy będzie dotyczyło montażu, czy też serwisu, zostanie wykonane rzetelnie i sprawnie. Naszym klientom zawsze oferujemy nowoczesne urządzenia oraz komponenty, dzięki czemu gwarantujemy, że pompy będą funkcjonować bez zarzutów przez wiele lat. Listę producentów, z którymi współpracujemy, można znaleźć w zakładce Producenci.

 

Jeśli interesuje Cię montaż pompy ciepła w Sosnowcu, zapraszamy do kontaktu.

 

Pompy ciepła montujemy m.in. w następujących miastach: pompy ciepła Zabrzepompy ciepła Skoczów, pompy ciepła Tychy, pompy ciepła Katowice, pompy ciepła Pszczyna, pompy ciepła Rybnik, pompy ciepła Gliwice, pompy ciepła Bielsko-Biała, pompy ciepła Cieszyn.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat pomp ciepła? Wypełnij krótki formularz i zamów darmową konsultację. Skontaktujemy się z Tobą w ciągu dwóch dni roboczych.


  W naszej ofercie posiadamy pompy ciepła wiodących producentów. Każde zlecenie rozpatrujemy w sposób indywidualny w zależności od oczekiwań klienta oraz przystosowania budynku.

  Zapotrzebowanie budynku na energię cieplną zgodnie z obowiązującymi normami i dobór pompy ciepła:

  • budynek pasywny: 10W/m2
  • budynek niskoenergetyczny: 40W/m2
  • nowe budownictwo (dobra izolacja cieplna): 50-70W/m2
  • dom (normalna izolacja cieplna): 80W/m2
  • starszy dom (bez szczególnej izolacji): 120 W/m2

  Przykładowy schemat montażu powietrznej pompy ciepła:

  Schemat podłączenia pompy ciepła

  1 – pompa ciepła

  2 – zasobnik c.w.u.

  3 – zasobnik buforowy wody grzewczej

  6 – jednostka zewnętrzna

  Warto wiedzieć:

  • Montując jednostkę zewnętrzną, należy ją umieścić minimum 300mm nad podłożem, w celu zapewnienia prawidłowego odpływu kondensatu.
  • Gdy w danym regionie istnieje ryzyko zasypania śniegiem, dana jednostka zewnętrzna powinna zostać powiększona o odpowiednią wysokość.
  • Jako konieczny element dodatkowy należy zastosować przewód grzejny wanny kondensatu.
  • W celu uniknięcia oblodzenia jednostka zewnętrzna powinna być zamontowana w odległości 3m od podjazdu do garażu itp.
  • Jednostkę zewnętrzną należy zamontować w miejscach osłoniętych od wiatru, aby czas odmrażania parownika był maksymalnie skrócony.

  Warianty montażu jednostki wspornej:

  • Na konstrukcji wsporczej – należy odpowiednio przygotować podłoże i swobodnie poprowadzić odpływ,
  • Na fundamencie – jednostka jest montowana bezpośrednio na fundamencie o wysokości 30-40cm. Konieczne jest podłączenie odpływu kondensatu do kanalizacji lub gruntu poniżej strefy przemarzania,
  • Na fasadzie budynku – ten wariant również jest dopuszczalny, jednak nie jest on zalecany.