POWIETRZNE POMPY CIEPŁA WISŁA

Ogrzewaj dom ciepłem uzyskanym z powietrza

Pompa ciepła to urządzenie, które zrewolucjonizowało sposób ogrzewania domów. Jeśli chcesz zmniejszyć swoje rachunki o kilkadziesiąt procent, skontaktuj się z nami, a wybierzemy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie!

Zapewniamy specjalistyczne doradztwo przy wyborze pompy

Rosnące ceny energii oraz paliw sprawiły, że znacznie wzrosła popularność alternatywnych źródeł ciepła, co dotyczy oczywiście również pomp ciepła. Większe zapotrzebowanie na ciepło w Wiśle przyczyniło się do tego, że także w tej miejscowości realizujemy nasze usługi. Jeśli jesteś zainteresowany montażem pompy w budynku prywatnym lub usługowym w Wiśle, skontaktuj się z naszymi fachowcami. Pomożemy dobrać odpowiednie urządzenie oraz zajmiemy się profesjonalnym montażem pompy.

 

Zapewniamy doradztwo techniczne przy wyborze odpowiedniej pompy ciepła

W naszej ofercie posiadamy pompy ciepła wiodących producentów. Każde zlecenie rozpatrujemy w sposób indywidualny w zależności od oczekiwań klienta oraz przystosowania budynku.

Zapotrzebowanie budynku na energię cieplną zgodnie z obowiązującymi normami i dobór pompy ciepła:

 • budynek pasywny: 10W/m2
 • budynek niskoenergetyczny: 40W/m2
 • nowe budownictwo (dobra izolacja cieplna): 50-70W/m2
 • dom (normalna izolacja cieplna): 80W/m2
 • starszy dom (bez szczególnej izolacji): 120 W/m2

Dlaczego warto zdecydować się na pompę ciepła?

Coraz większa ilość właścicieli gospodarstw domowych rozważa montaż alternatywnych i bardziej ekonomicznych urządzeń służących do ogrzewania domu. Wśród tych, które zyskują największą popularność, prym wiodą pompy ciepła. Wisła, mała miejscowość na śląsku, to miejsce, w którym pompy ciepła zyskują z miesiąca na miesiąc coraz większe uznanie. Dlaczego jednak tak się dzieje? Co stoi za cały czas rosnącą popularnością wyżej wymienionych urządzeń? Sprawdźmy!


Sposoby pozyskiwania energii przez pompy ciepła


Zanim przyjrzymy się temu, dlaczego pompy ciepła uznawane są za jedno z najbardziej ekonomicznych i ekologicznych rozwiązań, trzeba dowiedzieć się, skąd dokładnie pozyskiwana jest energia, która zasila te urządzenia. Wyróżniamy trzy, najpopularniejsze rodzaje pozyskiwania energii dla pomp ciepła a są to:

 

energia aerotermalna,
energia geotermalna,
energia hydrotermalna.

 

W uproszczeniu: pompy ciepła mogą być zasilane np. poprzez system fotowoltaiki, wiatraki, czy elektrownie wodne. Wszystkie te sposoby dostarczania energii wykorzystują surowce odnawialne, a zatem takie, które w żaden sposób nie wpływają negatywnie na środowisko.

 

Jak działa pompa ciepła?

 

Sam sposób działania pompy ciepła także jest niezwykle prosty, co sprawia, że urządzenia te charakteryzują się bardzo niską awaryjnością. Pompa ciepła pozyskuje energię z zewnątrz i zatrzymuje ją wewnątrz – to tak w dużym uproszczeniu. Ponadto, jesteśmy w stanie samodzielnie ustawić temperaturę, którą chcemy mieć w domu – to także bardzo ważne, szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę kwestie związane z oszczędzaniem energii elektrycznej.

 

Pompy ciepła – ekonomiczne rozwiązanie dla każdego

 

Ostatnim, choć wcale nie najmniej istotnym argumentem, który przemawia na korzyść pomp ciepła, jest to, że urządzenia te wyróżniają się bardzo dużą ekonomicznością. Pozyskiwanie przez nie energii z alternatywnych źródeł wykorzystujących surowce odnawialne sprawia, że w rzeczywistości nasze gospodarstwo domowe pod względem zapotrzebowania na energię elektryczną staje się samowystarczalne. Co więcej, wysokość rachunków za prąd po zainstalowaniu pompy ciepła może zmniejszyć się o nawet 80% w stosunku do tych, które płaciliśmy wcześniej. Inwestycja ta zwróci nam się zatem w przeciągu maksymalnie dwóch lat.

 

Jeśli jesteś zainteresowany montażem pompy ciepła w Bielsku-Białej, skontaktuj się z nami!

 

Pompy ciepła montujemy m.in. w następujących miastach: pompy ciepła Zabrze, pompy ciepła Sosnowiec, pompy ciepła Skoczów, pompy ciepła Tychy, pompy ciepła Katowice, pompy ciepła Pszczyna, pompy ciepła Rybnik, pompy ciepła Gliwicepompy ciepła Cieszyn.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat pomp ciepła? Wypełnij krótki formularz i zamów darmową konsultację. Skontaktujemy się z Tobą w ciągu dwóch dni roboczych.


  Przykładowy schemat montażu powietrznej pompy ciepła:

  1 – pompa ciepła

  2 – zasobnik c.w.u.

  3 – zasobnik buforowy wody grzewczej

  6 – jednostka zewnętrzna

  Warto wiedzieć:

  • Montując jednostkę zewnętrzną, należy ją umieścić minimum 300mm nad podłożem, w celu zapewnienia prawidłowego odpływu kondensatu.
  • Gdy w danym regionie istnieje ryzyko zasypania śniegiem, dana jednostka zewnętrzna powinna zostać powiększona o odpowiednią wysokość.
  • Jako konieczny element dodatkowy należy zastosować przewód grzejny wanny kondensatu.
  • W celu uniknięcia oblodzenia jednostka zewnętrzna powinna być zamontowana w odległości 3m od podjazdu do garażu itp.
  • Jednostkę zewnętrzną należy zamontować w miejscach osłoniętych od wiatru, aby czas odmrażania parownika był maksymalnie skrócony.

  Warianty montażu jednostki wspornej:

  • Na konstrukcji wsporczej – należy odpowiednio przygotować podłoże i swobodnie poprowadzić odpływ,
  • Na fundamencie – jednostka jest montowana bezpośrednio na fundamencie o wysokości 30-40cm. Konieczne jest podłączenie odpływu kondensatu do kanalizacji lub gruntu poniżej strefy przemarzania,
  • Na fasadzie budynku – ten wariant również jest dopuszczalny, jednak nie jest on zalecany.