POWIETRZNE POMPY CIEPŁA WODZISŁAW ŚLĄSKI

Ogrzewaj dom ciepłem uzyskanym z powietrza

Stawiasz na odnawialne źródła energii? W takim razie pompa ciepła to rozwiązanie idealne dla Twojego domu lub firmy! Skontaktuj się z Soldom i razem wybierzmy najlepsze dla Ciebie rozwiązanie!

Fachowe doradztwo i gwarantowana jakość montażu

 

Wychodząc na przeciw mieszkańcom miasta Wodzisław Śląski, realizujemy montaże w oparciu o komponenty cenionych w branży producentów. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu przy montażu rozwiązania grzewczego jakim są pompy ciepła, jesteśmy w stanie zagwarantować fachową wiedzę naszych ekip montażowych. Znając potrzeby nowych i termomodernizowanych budynków, zbudowaliśmy szeroki wachlarz oferowanych produktów umożliwiając dostosowanie odpowiedniej jednostki do budynku. Całość w efekcie przekłada się na wieloletnią eksploatację systemu. 

Zapewniamy doradztwo techniczne przy wyborze odpowiedniej pompy ciepła

W naszej ofercie posiadamy pompy ciepła wiodących producentów. Każde zlecenie rozpatrujemy w sposób indywidualny w zależności od oczekiwań klienta oraz przystosowania budynku.

Zapotrzebowanie budynku na energię cieplną zgodnie z obowiązującymi normami i dobór pompy ciepła:

 • budynek pasywny: 10W/m2
 • budynek niskoenergetyczny: 40W/m2
 • nowe budownictwo (dobra izolacja cieplna): 50-70W/m2
 • dom (normalna izolacja cieplna): 80W/m2
 • starszy dom (bez szczególnej izolacji): 120 W/m2

 Jak działają powietrzne pompy ciepła?

 

Pompy ciepła są grzewczymi urządzeniami, które wykorzystują energię gromadzącą się w naturalnych zasobach, takich jak ziemia, powietrze czy woda. Soldom zajmuje się montażem pomp powietrze/woda, które wykorzystują darmową energię znajdującą się w powietrzu, a następnie przemieniają ją w ciepło, które służy do ogrzania domu. Gdy budynek osiągnie zadaną temperaturę wewnętrzną, pompa ciepła będzie ją utrzymywać. Przekłada się to na zużywanie dokładnie takiej ilości energii jakiej wymaga budynek, unikając przegrzania pomieszczeń.

 

Pompy ciepła w mieście Wodzisław Śląski- dlaczego warto się zdecydować?

 

Na montaż pompy ciepła decyduje się coraz więcej mieszkańców Wodzisławia Śląskiego z kilku powodów. Przede wszystkim jest to rozwiązanie, które zmniejsza problem smogu w mieście i eliminuje problem ogrzewania domu w sposób nieekologiczny. To wysoce energooszczędne źródło ciepła ponadto potrafi zagwarantować odpowiedni komfort cieplny przez cały sezon grzewczy. Oczywiście, inwestycja w montaż pompy ciepła generuje spore oszczędności. Szacuje się, że można zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt procent w porównaniu do kosztów, które wcześniej ponosiło się za ogrzewanie mieszkania. 

Oszczędzaj na ogrzewaniu

 

Koszty energii grzewczej silnie obciążają domowy budżet. Nic więc dziwnego, że mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego również rozpoczęli poszukiwania wydajnego i taniego systemu grzewczego. Dzięki technologii opartej na odnawialnych źródłach energii, powietrzne pompy ciepła dostarczają znacznie więcej energii niż pobierają. Bezsprzecznie wpływa to na wysokie roczne oszczędności. Dodatkowym aspektem przemawiającym za pompą ciepła jest możliwość obniżenia rocznych rachunków dzięki produkcji energii z instalacji fotowoltaicznej. Co równie ważne, pompa ciepła pracuje bezobsługowo, a więc prócz sporych rocznych oszczędności finansowych, mieszkańcy oszczędzają na czasie spędzonym w kotłowni. 

Ekologia zaczyna się w domu 

 

Kolejnym, bardzo ważnym argumentem, który przemawia na korzyść pomp ciepła, jest to że ich praca jest całkowicie bezpieczna i ekologiczna. Po pierwsze, ich funkcjonowanie nie wpływa negatywnie na środowisko- brak emisji spalin lub gazów, które szkodzą bliskiemu nam otoczeniu. Stabilne źródło energii na którym oparty jest ten system grzewczy umożliwia pozbycie się z budynku paliw palnych. 

 

Montaż pompy ciepła w Wodzisławiu Śląskim z dofinansowaniem 

 

Z uwagi na fakt, że pompy ciepła są najbardziej ekologicznym systemem grzewczym, dostępny jest szereg programów, które dofinansowują zakup urządzeń bazujących na odnawialnych źródłach energii. Dla gospodarstw domowych został przygotowany m.in.  Program „Czyste Powietrze” oraz „Moje Ciepło”.

 

Soldom działa na obszarze całego miasta

 

Jako liderzy w branży możemy zagwarantować naszym klientom, że każde zlecenie jest realizowane zgodnie ze sztuką, przy użyciu nowoczesnych rozwiązań. Pompy ciepła, które montujemy, charakteryzują się przede wszystkim bezawaryjnością. Oferujemy pełen pakiet usług, od wykonania projektu instalacji, po montaż urządzenia oraz serwis pomp ciepła. Nasze usługi świadczymy na terenie całego Wodzisławia Śląskiego oraz okolic.

Jeśli jesteś zainteresowany montażem pompy ciepła w Wodzisławiu Śląskim, zachęcamy do kontaktu!

Kompleksową usługę montażu pomp ciepła dostarczamy w całym Wodzisławiu Śląskim oraz wszystkich miejscowościach powiatu wodzisławskiego m.in: Pszów, Radlin, Rydułtowy.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat pomp ciepła? Wypełnij krótki formularz i zamów darmową konsultację. Skontaktujemy się z Tobą w ciągu dwóch dni roboczych.


  Przykładowy schemat montażu powietrznej pompy ciepła:

  Schemat podłączenia pompy ciepła

  1 – pompa ciepła

  2 – zasobnik c.w.u.

  3 – zasobnik buforowy wody grzewczej

  6 – jednostka zewnętrzna

  Warto wiedzieć:

  • Montując jednostkę zewnętrzną, należy ją umieścić minimum 300mm nad podłożem, w celu zapewnienia prawidłowego odpływu kondensatu.
  • Gdy w danym regionie istnieje ryzyko zasypania śniegiem, dana jednostka zewnętrzna powinna zostać powiększona o odpowiednią wysokość.
  • Jako konieczny element dodatkowy należy zastosować przewód grzejny wanny kondensatu.
  • W celu uniknięcia oblodzenia jednostka zewnętrzna powinna być zamontowana w odległości 3m od podjazdu do garażu itp.
  • Jednostkę zewnętrzną należy zamontować w miejscach osłoniętych od wiatru, aby czas odmrażania parownika był maksymalnie skrócony.

  Warianty montażu jednostki wspornej:

  • konstrukcja wsporcza – należy odpowiednio przygotować podłoże i swobodnie poprowadzić odpływ,
  • Fundament – jednostka jest montowana bezpośrednio na fundamencie o wysokości 30-40cm. Konieczne jest podłączenie odpływu kondensatu do kanalizacji lub gruntu poniżej strefy przemarzania,
  • Fasada budynku – ten wariant również jest dopuszczalny, jednak nie jest on zalecany.