POWIETRZNE POMPY CIEPŁA ŻORY

Ogrzewaj dom ciepłem uzyskanym z powietrza

Pompa ciepła to urządzenie, które zrewolucjonizowało sposób ogrzewania domów. Jeśli chcesz zmniejszyć swoje rachunki o kilkadziesiąt procent, skontaktuj się z nami, a wybierzemy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie!

Zapewniamy fachowe doradztwo przy wyborze pompy

 

Gdy ceny paliwa gazowego i energii elektrycznej rosną, zainteresowanie alternatywnymi źródłami ciepła stale rośnie, co można zauważyć w całej Polsce. Trend na instalowanie pomp ciepła jest również popularny w Żorach. Jeśli chcesz kupić najlepszej jakości pompę ciepła, skontaktuj się z Soldom. Wiemy, że w zależności od budynku każdy nasz klient może potrzebować różnych typów pomp, dlatego służymy radą w zakresie najlepszych praktyk w wyborze właściwej. Jako liderzy na rynku, możemy zagwarantować Ci urządzenia renomowanych producentów z najnowszą technologią dostępną do Twoich potrzeb. 

Zapewniamy doradztwo techniczne przy wyborze odpowiedniej pompy ciepła

W naszej ofercie posiadamy pompy ciepła wiodących producentów. Każde zlecenie rozpatrujemy w sposób indywidualny w zależności od oczekiwań klienta oraz przystosowania budynku.

Zapotrzebowanie budynku na energię cieplną zgodnie z obowiązującymi normami i dobór pompy ciepła:

 • budynek pasywny: 10W/m2
 • budynek niskoenergetyczny: 40W/m2
 • nowe budownictwo (dobra izolacja cieplna): 50-70W/m2
 • dom (normalna izolacja cieplna): 80W/m2
 • starszy dom (bez szczególnej izolacji): 120 W/m2

Dlaczego warto zdecydować się na pompę ciepła?

 

Rozwiązania takie jak pompy ciepła w mieście Żory zyskują na popularności. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ takie rozwiązanie jest nie tylko bardzo ekologiczne, ale co najważniejsze – ekonomiczne. Zalet związanych z zastosowaniem pompy ciepła w naszym gospodarstwie domowym jest bardzo dużo. Sprawdźmy, jakie są te najważniejsze i dlaczego warto zainwestować w zakup oraz montaż pomp ciepła.

 

Pompy ciepła – zaoszczędź na rachunkach za ogrzewanie

 

Wielu osobom, które muszą ogrzać dom, koszt tej usługi spędza sen z powiek. Ceny za energię cały czas idą w górę i nic nie zapowiada zmiany tego trendu. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej osób zaczyna myśleć o zmianie sposobu ogrzewania domu na bardziej ekonomiczny. Takim rozwiązaniem z całą pewnością są pompy ciepła. Przede wszystkim, wykorzystują one do działania najczęściej alternatywne źródła energii, do których zaliczamy przede wszystkim:

 • źródła geotermalne,
 • źródła hydrotermalne, 
 • źródła aerotermalne.

Wszystkie z wymienionych powyżej źródeł energii opierają się na wykorzystaniu surowców odnawialnych, a co za tym idzie – są ekologiczne. Warto też podkreślić, że pompa ciepła w połączeniu np. z systemem fotowoltaiki, pozwala nie tylko na to, aby nasze gospodarstwo domowe uzyskało całkowitą samowystarczalność, jeśli chodzi o zapotrzebowanie na energię, ale też znacząco zmniejsza ono koszty eksploatacji – nawet do 80% w porównaniu z innymi sposobami ogrzewania. 

 

Ekologia w skali mikro – zacznij już dziś

 

Kolejnym, bardzo ważnym argumentem przemawiającym na korzyść pomp ciepła jest to, że są one w pełni bezpiecznym i ekologicznym rozwiązaniem. Po pierwsze, ich działanie w żaden sposób nie wpływa negatywnie na środowisko – nie są emitowane żadne spaliny ani inne gazy, które mogłyby zaszkodzić otoczeniu. Co więcej, pompy ciepła, które do swojego działania wykorzystują energię z odnawialnych, alternatywnych źródeł, to czysta oszczędność. Warto też zaznaczyć, że działanie pomp ciepła jest absolutnie bezpieczne, a same urządzenia wyróżniają się minimalną wręcz awaryjnością. Wynika to ze sposobu ich działania – jest on wprost odwrotny do działania innego sprzętu domowego, którym jest lodówka. 

 

Pompa ciepła pobiera energię z zewnątrz i zatrzymuje ją wewnątrz budynku. W sytuacji, kiedy nasz dom zostanie ogrzany do ustawionej wcześniej temperatury, pompa ciepła utrzymuje ją, a co za tym idzie, nie marnujemy energii więcej, niż rzeczywiście jest nam potrzebne. Dzięki temu pompy ciepła cieszą się dużą popularnością – to rozwiązanie na wiele lat, które korzystnie wpływa na domowy budżet.

 

Jeśli jesteś zainteresowany montażem pompy ciepła w Żorach, skontaktuj się z nami!

 

Pompy ciepła montujemy m.in. w następujących miastach: pompy ciepła Zabrze, pompy ciepła Sosnowiec, pompy ciepła Skoczów, pompy ciepła Tychy, pompy ciepła Katowice, pompy ciepła Pszczyna, pompy ciepła Rybnik, pompy ciepła Gliwicepompy ciepła Cieszyn.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat pomp ciepła? Wypełnij krótki formularz i zamów darmową konsultację. Skontaktujemy się z Tobą w ciągu dwóch dni roboczych.


  Przykładowy schemat montażu powietrznej pompy ciepła:

  Schemat podłączenia pompy ciepła

  1 – pompa ciepła

  2 – zasobnik c.w.u.

  3 – zasobnik buforowy wody grzewczej

  6 – jednostka zewnętrzna

  Warto wiedzieć:

  • Montując jednostkę zewnętrzną, należy ją umieścić minimum 300mm nad podłożem, w celu zapewnienia prawidłowego odpływu kondensatu.
  • Gdy w danym regionie istnieje ryzyko zasypania śniegiem, dana jednostka zewnętrzna powinna zostać powiększona o odpowiednią wysokość.
  • Jako konieczny element dodatkowy należy zastosować przewód grzejny wanny kondensatu.
  • W celu uniknięcia oblodzenia jednostka zewnętrzna powinna być zamontowana w odległości 3m od podjazdu do garażu itp.
  • Jednostkę zewnętrzną należy zamontować w miejscach osłoniętych od wiatru, aby czas odmrażania parownika był maksymalnie skrócony.

  Warianty montażu jednostki wspornej:

  • Na konstrukcji wsporczej – należy odpowiednio przygotować podłoże i swobodnie poprowadzić odpływ,
  • Na fundamencie – jednostka jest montowana bezpośrednio na fundamencie o wysokości 30-40cm. Konieczne jest podłączenie odpływu kondensatu do kanalizacji lub gruntu poniżej strefy przemarzania,
  • Na fasadzie budynku – ten wariant również jest dopuszczalny, jednak nie jest on zalecany.