POWIETRZNE POMPY CIEPŁA ZWARDOŃ

Ogrzewaj dom ciepłem uzyskanym z powietrza

Pompa ciepła to urządzenie, które zrewolucjonizowało sposób ogrzewania domów. Jeśli chcesz zmniejszyć swoje rachunki o kilkadziesiąt procent, skontaktuj się z nami, a wybierzemy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie!

Zapewniamy fachowe doradztwo przy wyborze pompy 

Rosnące ceny energii elektrycznej oraz paliwa gazowego sprawiły, że z miesiąca na miesiąc rośnie zainteresowanie alternatywnymi źródłami ciepła. Tren ten dotyczy także mieszkańców Zwardonia, gdzie znacznie wzrosła sprzedaż pomp ciepła. Jeśli chcesz zamontować pompę w swoim mieszkaniu lub budynku usługowym w Zwardoniu, skontaktuj się z firmą Soldom. Jako liderzy na rynku możemy Ci zagwarantować urządzenia od renomowanych producentów. Oferujemy nie tylko montaż pomp, ale również doradztwo w w zakresie wyboru najlepszego urządzenia. 

Zapewniamy doradztwo techniczne przy wyborze odpowiedniej pompy ciepła

W naszej ofercie posiadamy pompy ciepła wiodących producentów. Każde zlecenie rozpatrujemy w sposób indywidualny w zależności od oczekiwań klienta oraz przystosowania budynku.

Zapotrzebowanie budynku na energię cieplną zgodnie z obowiązującymi normami i dobór pompy ciepła:

 • budynek pasywny: 10W/m2
 • budynek niskoenergetyczny: 40W/m2
 • nowe budownictwo (dobra izolacja cieplna): 50-70W/m2
 • dom (normalna izolacja cieplna): 80W/m2
 • starszy dom (bez szczególnej izolacji): 120 W/m2

Dlaczego wato zdecydować się na pompę ciepła?

 

Pompy ciepła, z każdym tygodniem zyskują na popularności. Nie ma w tym trendzie niczego dziwnego, jeśli weźmiemy pod uwagę szereg zalet, którymi takie rozwiązanie się wyróżnia. Warto zaznaczyć, że oprócz kwestii związanych bezpośrednio z ekologią, pompy ciepła są rozwiązaniem ze wszech miar ekonomicznym. Jeśli chodzi o urządzenia takie jak pompy ciepła, Zwardoń może pochwalić się stale rosnącą liczbą mieszkańców, którzy takie rozwiązanie w swoich gospodarstwach domowych zastosowali. Dlaczego warto wybrać taki sposób ogrzewania domu? Jakie są największe jego zalety? Sprawdźmy!

 

Pompy ciepła to jedno z najbardziej ekonomicznych rozwiązań!

 

Każdy z nas szuka oszczędności – jest to całkowicie zrozumiałe. Ogrzewanie domu to coś, co potrafi porządnie nadszarpnąć domowy budżet. Nie musi tak jednak być. Pompa ciepła, jest rozwiązaniem bardzo ekonomicznym, pozwalającym na zmniejszenie opłat za ogrzewanie i prąd nawet o 80%. Z czego to wynika? Przede wszystkim ze sposobu działania pompy ciepła. Najprościej rzecz ujmując, pompa ciepła działa w odwrotny sposób niż inne, domowe urządzenie, którym jest lodówka. O ile lodówka zostawia ciepło na zewnątrz, o tyle pompa ciepła pobiera ciepło z zewnątrz i zatrzymuje je. Co więcej, jesteśmy w stanie samodzielnie określić to, do jakiej temperatury chcemy mieć ogrzany dom. Po jej osiągnięciu pompa ciepła utrzymuje ją, co sprawia, że nie zużywamy większej ilości energii, niż rzeczywiście jest nam potrzebne. Warto też zwrócić uwagę na to, w jaki sposób może być zasilane urządzenie takie, jak właśnie pompa ciepła. Wyróżniamy trzy najpopularniejsze źródła energii zasilające pompy ciepła:

 • aerotermalne, 
 • geotermalne,
 • hydrotermalne.

Wszystkie z wymienionych powyżej źródeł, wykorzystują surowce odnawialne, a zatem pompy ciepła nie tylko są bardzo ekonomicznym i pozwalającym na duże oszczędności rozwiązaniem, ale też i ekologicznym. 

 

Ekologia się opłaca

 

Poza kwestiami ekonomicznymi, pompy ciepła są także bardzo ekologiczne. Ich działanie w żaden sposób nie wpływa negatywnie na środowisko, a co więcej – w przypadku połączenia pomp ciepła np. z systemem fotowoltaiki sprawia, że nasze gospodarstwo domowe staje się samowystarczalne pod względem zapotrzebowania na energię. Co więcej, pompy ciepła nie emitują szkodliwych substancji do otoczenia, a co najważniejsze – wyróżniają się minimalnym stopniem awaryjności. To rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym domu, a inwestycja ta zwróci się, jeśli nie po pierwszym roku, to z pewnością już po dwóch latach. Dzięki pompom ciepła nie tylko skutecznie zadbamy o stabilność domowego budżetu, ale też znacząco przyczynimy się do poprawy jakości środowiska.

 

Jeśli jesteś zainteresowany montażem pompy ciepła w Zwardoniu, skontaktuj się z nami!

Kompleksową usługę montażu pomp ciepła dostarczamy w całym Żywcu oraz wszystkich miejscowościach powiatu żywieckiego m.in: Czernichów, Gilowice, Jeleśnia, Koszarawa, Lipowa, Łękawica, Łodygowice, Milówka, Radziechowy- Wieprz, Rajcza, Ślemień, Świnna, Szczyrk, Ujsoły, Węgierska Górka.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat pomp ciepła? Wypełnij krótki formularz i zamów darmową konsultację. Skontaktujemy się z Tobą w ciągu dwóch dni roboczych.


  Przykładowy schemat montażu powietrznej pompy ciepła:

  Schemat podłączenia pompy ciepła

  1 – pompa ciepła

  2 – zasobnik c.w.u.

  3 – zasobnik buforowy wody grzewczej

  6 – jednostka zewnętrzna

  Warto wiedzieć:

  • Montując jednostkę zewnętrzną, należy ją umieścić minimum 300mm nad podłożem, w celu zapewnienia prawidłowego odpływu kondensatu.
  • Gdy w danym regionie istnieje ryzyko zasypania śniegiem, dana jednostka zewnętrzna powinna zostać powiększona o odpowiednią wysokość.
  • Jako konieczny element dodatkowy należy zastosować przewód grzejny wanny kondensatu.
  • W celu uniknięcia oblodzenia jednostka zewnętrzna powinna być zamontowana w odległości 3m od podjazdu do garażu itp.
  • Jednostkę zewnętrzną należy zamontować w miejscach osłoniętych od wiatru, aby czas odmrażania parownika był maksymalnie skrócony.

  Warianty montażu jednostki wspornej:

  • Na konstrukcji wsporczej – należy odpowiednio przygotować podłoże i swobodnie poprowadzić odpływ,
  • Na fundamencie – jednostka jest montowana bezpośrednio na fundamencie o wysokości 30-40cm. Konieczne jest podłączenie odpływu kondensatu do kanalizacji lub gruntu poniżej strefy przemarzania,
  • Na fasadzie budynku – ten wariant również jest dopuszczalny, jednak nie jest on zalecany.