POWIETRZNE POMPY CIEPŁA ŻYWIEC

Ogrzewaj dom ciepłem uzyskanym z powietrza

Pompa ciepła to urządzenie, które zrewolucjonizowało sposób ogrzewania domów. Jeśli chcesz zmniejszyć swoje rachunki o kilkadziesiąt procent, skontaktuj się z nami, a wybierzemy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie!

Zapewniamy fachowe doradztwo przy wyborze pompy

Jeśli zastanawiasz się nad tańszym sposobem ogrzewania mieszkania w Żywcu, z pewnością zainteresuje Cię nasza usługa montażu pomp ciepła. Usługi doradztwa oraz montażu tego typu urządzeń realizujemy na terenie całego Śląska. Współpracujemy wyłącznie z renomowanymi producentami pomp ciepła, dzięki czemu gwarantujemy Ci najlepsze urządzenia na rynku.

Zapewniamy doradztwo techniczne przy wyborze odpowiedniej pompy ciepła

W naszej ofercie posiadamy pompy ciepła wiodących producentów. Każde zlecenie rozpatrujemy w sposób indywidualny w zależności od oczekiwań klienta oraz przystosowania budynku.

Zapotrzebowanie budynku na energię cieplną zgodnie z obowiązującymi normami i dobór pompy ciepła:

 • budynek pasywny: 10W/m2
 • budynek niskoenergetyczny: 40W/m2
 • nowe budownictwo (dobra izolacja cieplna): 50-70W/m2
 • dom (normalna izolacja cieplna): 80W/m2
 • starszy dom (bez szczególnej izolacji): 120 W/m2

Dlaczego warto zdecydować się na pompę ciepła?

Zalet stosowania pomp ciepła jest bardzo dużo. Nie ma zatem niczego dziwnego w tym, że pompy ciepła w mieście Żywiec, cały czas zyskują na popularności. Co jednak rzeczywiście stoi za sukcesem i tak dużą popularnością tych urządzeń? Dlaczego coraz więcej właścicieli gospodarstw domowych decyduje się na montaż pomp ciepła? Sprawdźmy, jakie są przyczyny takiego stanu rzeczy.

 

Przede wszystkim – czysta ekonomia

 

Każdy z nas szuka oszczędności tam, gdzie się da. Prąd, jak również inne media w ostatnim czasie bardzo podrożały, a co za tym idzie na popularności zyskały alternatywne źródła pozyskiwania tych surowców. Systemy fotowoltaiczne czy też właśnie pompy ciepła, znajdują się w czołówce, jeśli chodzi o pozyskanie energii cieplnej dla domu i to za naprawdę niewielkie pieniądze. Zacznijmy przede wszystkim od tego, że pompy ciepła mogą czerpać energię z najróżniejszych, odnawialnych źródeł, a są to m.in:

 

 • źródła aerotermalne (np. farmy wiatraków)
 • źródła geotermalne, 
 • źródła hydrotermalne. 

 

Wszystkie wymienione powyżej źródła pozyskiwania energii opierają się na surowcach odnawialnych, a co za tym idzie – są one w pełni ekologiczne. Warto też podkreślić, że decydując się na korzystanie z nich, znacząco zmniejszamy nasze rachunki za energię elektryczną, ponieważ nasze gospodarstwo domowe staje się tak naprawdę samowystarczalne. Tym samym, nasze rachunki za energię elektryczną mogą stać się nawet o 80% niższe. 

 

Ekologia w skali mikro

 

Same kwestie ekonomiczne, nie są jedynymi, które przemawiają na korzyść pomp ciepła. Warto podkreślić, że montaż urządzeń, którymi są pompy ciepła, znacząco zmniejsza emisję CO2 do atmosfery, a co za tym idzie – korzystnie wpływa na nasze środowisko. Współcześnie, poszukiwanie rozwiązań nie tylko ekonomicznych ale i ekologicznych, jest bardzo ważne. Borykamy się bowiem z katastrofą klimatyczną, która – jeśli nic się nie zmieni w naszym podejściu do troski o środowisko – będzie się pogłębiać. Pompy ciepła są rozwiązaniem, które jest w 100% przyjazne dla środowiska, a co więcej – jest to rozwiązanie praktycznie bezawaryjne. 

 

Działanie pomp ciepła jest bardzo proste!

 

Wspomnieliśmy, że pompy ciepła są urządzeniami praktycznie bezawaryjnymi. Wszystko to za sprawą tego, w jaki sposób działają. Działanie pompy ciepła, jeśli chcielibyśmy wytłumaczyć je laikowi, można z powodzeniem przyrównać do odwrotności działania lodówki. O ile lodówka zostawia zimno wewnątrz, o tyle pompa ciepła pobiera ciepło z zewnątrz i zostawia je wewnątrz. Prostota działania tego typu urządzeń stoi za ich bezawaryjnością oraz bardzo intuicyjną obsługą – my sami decydujemy, jaką temperaturę chcemy mieć w domu, a pompa ciepła nie tylko ogrzewa dom do pożądanej przez nas temperatury, ale też stale ją utrzymuje.

 

Jeśli jesteś zainteresowany montażem pompy ciepła w Bielsku-Białej, skontaktuj się z nami!

 

Pompy ciepła montujemy m.in. w następujących miastach: pompy ciepła Zabrze, pompy ciepła Sosnowiec, pompy ciepła Skoczów, pompy ciepła Tychy, pompy ciepła Katowice, pompy ciepła Pszczyna, pompy ciepła Rybnik, pompy ciepła Gliwicepompy ciepła Cieszyn.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat pomp ciepła? Wypełnij krótki formularz i zamów darmową konsultację. Skontaktujemy się z Tobą w ciągu dwóch dni roboczych.


  Przykładowy schemat montażu powietrznej pompy ciepła:

  1 – pompa ciepła

  2 – zasobnik c.w.u.

  3 – zasobnik buforowy wody grzewczej

  6 – jednostka zewnętrzna

  Warto wiedzieć:

  • Montując jednostkę zewnętrzną, należy ją umieścić minimum 300mm nad podłożem, w celu zapewnienia prawidłowego odpływu kondensatu.
  • Gdy w danym regionie istnieje ryzyko zasypania śniegiem, dana jednostka zewnętrzna powinna zostać powiększona o odpowiednią wysokość.
  • Jako konieczny element dodatkowy należy zastosować przewód grzejny wanny kondensatu.
  • W celu uniknięcia oblodzenia jednostka zewnętrzna powinna być zamontowana w odległości 3m od podjazdu do garażu itp.
  • Jednostkę zewnętrzną należy zamontować w miejscach osłoniętych od wiatru, aby czas odmrażania parownika był maksymalnie skrócony.

  Warianty montażu jednostki wspornej:

  • Na konstrukcji wsporczej – należy odpowiednio przygotować podłoże i swobodnie poprowadzić odpływ,
  • Na fundamencie – jednostka jest montowana bezpośrednio na fundamencie o wysokości 30-40cm. Konieczne jest podłączenie odpływu kondensatu do kanalizacji lub gruntu poniżej strefy przemarzania,
  • Na fasadzie budynku – ten wariant również jest dopuszczalny, jednak nie jest on zalecany.