FOTOWOLTAIKA (producenci)Trina Solar

Trina Solar Co., Ltd.

Producent i dostawca rozwiązań w zakresie modułów fotowoltaicznych. Trina działa na rynku od 1997r., a ponadto posiada swoje siedziby w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Singapurze, Japonii, Szwajcarii oraz Stanach Zjednoczonych. Jednocześnie dostarcza swoje produkty w ponad 100 krajach. Przedsiębiorstwo należy do 5 największych dostawców paneli fotowoltaicznych. Trina Solar silnie wspiera swój dział badania i rozwoju, dzięki czemu oferuje zaawansowane technologicznie rozwiązania, a przy tym wyznacza nowe standardy w branży.

Jolywood

JOLYWOOD Solar Technology Co., Ltd.

To wiodący na świecie producent dwufazowych ogniw słonecznych oraz paneli fotowoltaicznych N-type bifacial. Obecnie Jolywood posiada zdolność produkcyjną ponad 3GW monokrystalicznych dwufazowych ogniw słonecznych typu N i modułów bifacial z podwójną szybą. Spółka dominująca, Jolywood Sunwatt Co., Ltd. została założona w 2008 roku i z sukcesem notowana na GEM w 2014 roku. Specjalizacją Jolywood są zaawansowane technologicznie, zintegrowane systemy fotowoltaiczne. Przedsiębiorstwo tworzy nowatorskie produkty o jakości premium.

Huawei

Huawei Technologies Co., Ltd.

Wykorzystując ponad 30-letnie doświadczenie w cyfrowych technologiach informatycznych, firma Huawei stworzyła falowniki fotowoltaiczne skierowane dla klientów indywidualnych oraz komercyjnych. Rozwiązania dostarczane przez firmę Huawei tworzą fotowoltaikę wydajniejszą, niezawodną oraz bezpieczniejszą. Popularność marki oraz produkcja inwerterów wysokiej jakości poskutkowały wypracowaniem silnej pozycji w branży fotowoltaicznej. Nieustanne innowacje wprowadzają nowe możliwości korzystania z energii odnawialnej , a ponadto sprawiły, że firma zasiliła miliony gospodarstw domowych na świecie. 

Solaredge

SolarEdge Technologies Ltd.

Izraelskie przedsiębiorstwo założone w 2006 roku, globalny lider produkcji falowników na świecie. Firma  zrewolucjonizowała przemysł fotowoltaiczny dzięki wprowadzeniu na rynek technologię falowników z optymalizacją prądu stałego. Pozwoliło to firmie SolarEdge utworzyć niszowe miejsce w branży, w której po dzień dzisiejszy mimo wzrastającej konkurencji Solar Edge jest nadal pionierem. Stabilność firmy pozwala na stały rozwój produktowy rozszerzając asortyment o m.in. moduły fotowoltaiczne, magazyny energii, ładowarki samochodów elektrycznych, zasilanie awaryjne, zarządzanie energią w domu. Działalność Solar Edge dotarła do ponad 130 krajów, a praca w zakresie rozwiązań w branży OZE została nagrodzona 30 prestiżowymi nagrodami m.in.  Edison Award, Red Herring, Intersolar, Frost & Sullivan.

FoxESS

FoxESS Co., Ltd

Światowy lider w rozwoju inwerterów i rozwiązań do magazynowania energii. Przedsiębiorstwo oferuje swoim klientom najbardziej zaawansowane funkcje połączone z niezwykłą wydajnością oraz niezawodnością produktów. Produkty FoxESS są ikoną nowoczesności nad których projektowaniem pracują czołowi światowi eksperci w dziedzinie falowników fotowoltaicznych oraz magazynów energii. Oferta marki skierowana jest zarówno dla budynków mieszkalnych jak i komercyjnych rozwiązań.

hoymiles

Hoymiles Power Electronics Inc.

Przedsiębiorstwo należy do czołówki światowych producentów mikroinwerterów fotowoltaicznych. Specjalizacją Hoymiles jest branża odnawialnych źródeł energii. Firma rozpoczęła działalność jako zespół ds. Badań i Rozwoju (R&D) w National Key Laboratory należącym do Uniwersytetu Zhejiang, jednej z 3 największych uczelni wyższych w Chinach. W 2015 r. mikroinwerter Hoymiles został uznany za najbardziej wydajny mikroinwerter na świecie, osiągając najwyższą na świecie efektywność CEC nr 1 – 96,7%. Mikroinwertery Hoymiles są stosowane w ponad 30 krajach na całym świecie m.in.: USA, Wielka Brytania, Australię, Francja, Niemcy.

sofar solar

Shenzhen SOFAR SOLAR Co., Ltd.

SOFAR SOLAR należy do grupy Sofar w Chinach. Zaliczany jest do pięciu największych producentów falowników stringowych. Specjalizuje się w produkcji, sprzedaży i obsłudze falowników wiązanych z sieci, a także innych powiązanych produktów odnawialnych. Falowniki Sofar zostały zamontowane w ponad 40 krajach. Obecnie firma posiada 4 filie w Australii, Wuxi, Pekinie, Shenzhen i Henan.

PRODUCENCI (pompy ciepła)

Rotenso

Rotenso Sp. z o.o.

Dostawca rozwiązań z branży klimatyzacyjnej, wentylacyjnej, ale też grzewczej. Marka przez lata sukcesywnie osiągała sukcesy co skutkowało rozszerzeniem rynków sprzedaży. Urządzenia Rotenso są odpowiedzią na potrzeby klientów- urządzenia są energooszczędne, wydajne i niezawodne. Misją Rotenso jest dostarczanie innowacyjnych rozwiązań opartych o wysokowydajną technologię inwerterową. Szeroka gama dostępnych mocy jednostek pozwala w istocie na dobór urządzenia idealnego do potrzeb budynków nowych oraz poddanych termomodernizacji. 

 

Samsung

Samsung Electronics Air Conditioner Europe B.V.

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie dostarczająca urządzenia elektroniczne. Silną pozycję Samsung osiąga również w branży chłodnictwa i ogrzewania. Samsung stale wprowadza na rynek coraz bardziej zaawansowane technologicznie produkty w systemie monoblok i split. Główna siedziba rynku europejskiego znajduje się w Amsterdamie. Celem tego było stworzenie wyspecjalizowanego biura sprzedaży, które dostarczy energooszczędne produkty z indywidualnym wzornictwem, niezrównaną funkcjonalnością i charakterystycznymi rozwiązaniami inspirowanymi użytkownikami końcowymi. 

 

Samsung w Europie posiada 16 biur sprzedażowych, 8 magazynów, a ponadto 9 ośrodków szkoleniowych. 

 

AIWA

AIWA CORPORATION JAPAN

Założona w 1951 roku firma AIWA znana niegdyś głównie z dostarczania urządzeń elektronicznych w postaci wież stereo czy telewizorów, później przejęta przez markę SONY dziś przeżywa drugą młodość dzięki wykupieniu w 2017 roku przez japońską spółkę Towada Audio. Asortyment który lata temu wychodził spod skrzydeł Aiwy, wzbogacony został o dostarczanie urządzeń HVAC w tym pomp ciepła i klimatyzatorów. 

 

Pompy ciepła wychodzące pod brandem Aiwa zdobywają popularność na rynku grzewczym, są to urządzenia wspierane nowoczesną technologią inwerterowych sprężarek dwurotacyjnych. 

LG

LG Electronics Inc.

Południowokoreańskie przedsiębiorstwo to dostawca rozwiązań dla domu w postaci pomp ciepła. Podążając za trendami LG oferuje urządzenia w przedziałach mocy od 5,5 do 16kW, które pozwalają na dobór urządzeń zarówno dla budynków termomodernizowanych oraz nowego budownictwa. Wysoka klasa efektywności energetycznej oraz praca na czynniku chłodnicznym R32 pozwala na oszczędność pieniędzy przy jednoczesnym dbaniu o środowisko.