Zestaw z dobrą energią - rozwój energetyki rozproszonej opartej o odnawialne źródła energii w mieście Żory

Dofinansowanie do fotowoltaiki i pomp ciepła z Programu Mój Prąd Cieszyn, Żory. Zestaw z dobrą energią - rozwój energetyki rozproszonej opartej o odnawialne źródła energii w mieście Żory

Miasto Żory rozpocznie nabór wniosków na dofinansowanie instalacji OZE

Mieszkańcy miasta Żory już niedługo będą mogli składać wnioski na dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych z magazynami energii oraz powietrznych pomp ciepła. Jakie są terminy i warunki, których muszą dopełnić wnioskujący by zostać beneficjentami projektu „Zestaw z dobrą energią- rozwój energetyki rozproszonej opartej o odnawialne źródła energii w mieście Żory”? Wyjaśniamy poniżej.

 

Kiedy rozpocznie się nabór?

Jak donosi oficjalna strona internetowa miasta Żory, wnioski o dofinansowanie można składać od 19-go lipca 2023r do 24-go lipca 2023r. Formularz wniosku można pobrać poprzez stronę internetową oraz w budynku Urzędu Miasta Żory, gdzie wypisany wniosek również należy dostarczyć w formie papierowej.

 

Jaka jest wysokość dofinansowania?

Projekt zakłada montaż fotowoltaiki hybrydowej oraz powietrznej pompy ciepła. W ramach projektu dostępny jest wybór spośród dwóch zestawów- pierwszy zakłada montaż pompy ciepła powietrze/powietrze (klimatyzacji), a drugi zestaw ogrzewania domu za pomocą pompy ciepła typu powietrze/woda. Dofinansowaniu podlega instalacja fotowoltaiczna o mocy min. 2kWp oraz akumulatora (magazynu energii) o mocy min. 2kW.

Wysokość dofinansowania kształtuje się następująco:

Instalacja fotowoltaiczna-4.500 zł/ 1kWp, 100% poniesionych kosztów netto, nie więcej niż 45.000 zł.

Magazyn energii– 100% poniesionych kosztów netto, nie więcej niż 15.000 zł 

Pompy ciepła powietrze/ woda– 100% poniesionych kosztów netto, nie więcej niż 40.000 zł

Pompy ciepła powietrze/ powietrze– 100% poniesionych kosztów netto, nie więcej niż 7.000zł

Wszystkie urządzenia muszą być nowe, a instalacja nie może nastąpić przed podpisaniem umowy o Grant.

Kto może wnioskować o dofinansowanie do fotowoltaiki i pomp ciepła w mieście Żory? 

Wnioskodawcą może zostać osoba fizyczna, która jest właścicielem/ współwłaścicielem lub użytkownikiem wieczystym budynku mieszkalnego znajdującego się na terenie miasta.
 

Jeśli szukasz sprawdzonego wykonawcy postaw na Soldom

 
Dzięki szerokiej bazie oferowanych usług nie musisz szukać kilku wykonawców do zrealizowania zadań podlegających programowi. Zajmujemy się montażem zarówno instalacji fotowoltaicznych w tym instalacji hybrydowych jak i powietrznych pomp ciepła. Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, by uruchamiane instalacje spełniały najwyższe standardy i pracowały bezawaryjnie przez wiele lat. Gwarantuje to wieloletnie doświadczenie naszych montażystów oraz komponenty znanych i renomowanych marek. 
 

Skontaktuj się z nami, a zaprojektujemy instalację w oparciu o Twoje potrzeby i preferencje.

 

ZOSTAW WIADOMOŚĆ