POWIETRZNE POMPY CIEPŁA PSZCZYNA

Ogrzewaj dom ciepłem uzyskanym z powietrza

Chcesz zamontować przy swoim domu lub firmie w Pszczynie pompę ciepła? Zostaw to fachowcom i skontaktuj się z firmą Soldom – wybierzemy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie!

Pompy ciepła – dlaczego są tak chętnie montowane w Pszczynie?

Pompa ciepła jest urządzeniem, które funkcjonuje na bazie OZE, czyli tzw. Odnawialnych Źródeł Energii, a co za tym idzie, nie wpływa niekorzystnie na środowisko naturalne. Taka forma ogrzewania domu i wody użytkowej jest więc wybierana w Pszczynie przez osoby, dla których ważny jest aspekt ekologiczny, ale nie tylko. Należy podkreślić, że tego typu rozwiązanie przekłada się bowiem na znaczne oszczędności. Inwestycja w pompę ciepła zwraca się bardzo szybko.

Jaka jest zasada działania pompy ciepła?

Pompa ciepła pobiera energię cieplną z naturalnych (niekończących się) zasobów, do których można zaliczyć ziemię, wodę oraz powietrze. Pompa powietrze/woda działają w ten sposób, że parownik jest ogrzewany powietrzem, a ciepło ze skraplacza podnosi temperaturę wody znajdującej się w instalacji centralnego ogrzewania. Dzięki temu można ogrzać nie tylko budynek, ale też wodę użytkową. Takie rozwiązanie może być stosowane zarówno w prywatnych domach jednorodzinnych, firmach, jak i budynkach użyteczności publicznej. Co więcej, pompa ciepła może być zamontowana w nowo powstałych budynkach, ale i tych, które mają już kilka/kilkanaście lat.

Zapewniamy doradztwo techniczne przy wyborze odpowiedniej pompy ciepła

Korzyści płynące z montażu pompy ciepła

Oczywiście największą zaletą montażu pompy ciepła jest przede wszystkim pozytywny wpływ na środowisko naturalne. Kolejnym atutem jest oszczędność. Ogrzewanie, które jest efektem wykorzystania naturalnych zasobów, jest znacznie tańsze niż ogrzewanie elektryczne lub z sieci. Co więcej, takie rozwiązanie pozwala zmniejszyć swoją zależność od zewnętrznych firm odpowiadających za dostarczanie energii cieplnej. Można również zwiększyć zarówno korzyści, jak i oszczędności związane z użytkowaniem pompy ciepła, jeśli zainwestuje się również w fotowoltaikę, która będzie zaopatrywać budynek w samodzielnie wyprodukowany prąd.

 • rozwiązanie oparte na odnawialnych źródłach energii
 • zmniejszenie zużycia paliw kopalnianych
 • ograniczenie emisji szkodliwego dwutlenku węgla
 • oszczędność zasobów naturalnych
 • przyjemne chłodzenie pomieszczeń latem
 • rozwiązanie dla nowych, jak i modernizacji istniejących budynków

Pompa ciepła w Pszczynie – skontaktuj się z Soldom!

Decydując się na montaż pompy ciepła, warto skorzystać z usług fachowców. Specjaliści z Soldom z chęcią wyjaśnią cały proces instalacji pompy, dobiorą najlepsze urządzenie oraz rozwiązanie pod kątem zapotrzebowania na moc. Zajmujemy się montażem pomp, ale też przygotowywaniem projektów oraz serwisowaniem. Jeśli już dziś chcesz zagwarantować sobie oszczędności w wysokości kilkudziesięciu procent, zachęcamy do kontaktu!

 

Pompy ciepła montujemy m.in. w następujących miastach: pompy ciepła Zabrze, pompy ciepła Sosnowiec, pompy ciepła Skoczów, pompy ciepła Tychy, pompy ciepła Katowicepompy ciepła Rybnik, pompy ciepła Gliwice, pompy ciepła Bielsko-Biała, pompy ciepła Cieszyn.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat pomp ciepła? Wypełnij krótki formularz i zamów darmową konsultację. Skontaktujemy się z Tobą w ciągu dwóch dni roboczych.


  W naszej ofercie posiadamy pompy ciepła wiodących producentów. Każde zlecenie rozpatrujemy w sposób indywidualny w zależności od oczekiwań klienta oraz przystosowania budynku.

  Zapotrzebowanie budynku na energię cieplną zgodnie z obowiązującymi normami i dobór pompy ciepła:

  • budynek pasywny: 10W/m2
  • budynek niskoenergetyczny: 40W/m2
  • nowe budownictwo (dobra izolacja cieplna): 50-70W/m2
  • dom (normalna izolacja cieplna): 80W/m2
  • starszy dom (bez szczególnej izolacji): 120 W/m2

  Przykładowy schemat montażu powietrznej pompy ciepła:

  1 – pompa ciepła

  2 – zasobnik c.w.u.

  3 – zasobnik buforowy wody grzewczej

  6 – jednostka zewnętrzna

  Warto wiedzieć:

  • Montując jednostkę zewnętrzną, należy ją umieścić minimum 300mm nad podłożem, w celu zapewnienia prawidłowego odpływu kondensatu.
  • Gdy w danym regionie istnieje ryzyko zasypania śniegiem, dana jednostka zewnętrzna powinna zostać powiększona o odpowiednią wysokość.
  • Jako konieczny element dodatkowy należy zastosować przewód grzejny wanny kondensatu.
  • W celu uniknięcia oblodzenia jednostka zewnętrzna powinna być zamontowana w odległości 3m od podjazdu do garażu itp.
  • Jednostkę zewnętrzną należy zamontować w miejscach osłoniętych od wiatru, aby czas odmrażania parownika był maksymalnie skrócony.

  Warianty montażu jednostki wspornej:

  • Na konstrukcji wsporczej – należy odpowiednio przygotować podłoże i swobodnie poprowadzić odpływ,
  • Na fundamencie – jednostka jest montowana bezpośrednio na fundamencie o wysokości 30-40cm. Konieczne jest podłączenie odpływu kondensatu do kanalizacji lub gruntu poniżej strefy przemarzania,
  • Na fasadzie budynku – ten wariant również jest dopuszczalny, jednak nie jest on zalecany.