POWIETRZNE POMPY CIEPŁA USTROŃ

Ogrzewaj dom ciepłem uzyskanym z powietrza

Pompa ciepła to urządzenie, które zrewolucjonizowało sposób ogrzewania domów. Jeśli chcesz zmniejszyć swoje rachunki o kilkadziesiąt procent, skontaktuj się z nami, a wybierzemy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie!

Zapewniamy fachowe doradztwo przy wyborze pompy

 

Ustroń leżący w pobliżu gór charakteryzuje się dość specyficznym terenem, dlatego inwestycja związana z montażem pompy ciepła musi być przemyślana. W związku z tym najlepiej wynająć firmę, w której pracują doświadczeni fachowcy, którzy niejedną pompę już zamontowali. Takimi fachowcami jest ekipa z firmy Soldom. Posiadamy wieloletnie doświadczenie, możemy się poszczycić ustabilizowaną sytuacją na rynku. Gwarantujemy nie tylko przygotowanie projektu instalacji potrzebnej do założenia pompy ciepła, ale też zapewniamy doradztwo w wyborze najodpowiedniejszego urządzenia. Współpracujemy wyłącznie z renomowanymi dostawcami urządzeń, dlatego możesz mieć pewność, że montaż pompy jest dobrą inwestycją na wiele lat. 

 

Rosnąca popularność pomp ciepła w Ustroniu

 

Powietrzne pompy ciepła to rozwiązanie, które z miesiąca na miesiąc może się pochwalić większą popularnością. Niewątpliwie wpływ na to mają rosnące ceny energii oraz gazu. Popularność montażu tych urządzeń można również zauważyć w Ustroniu. Jeśli jesteś zdecydowany na montaż alternatywnych źródeł ciepła, źródeł ekologicznych, zdecyduj się na pompę ciepła od Soldom. Nasze usługi dostępne są na terenie Ustronia i całego Śląska. 

Zapewniamy doradztwo techniczne przy wyborze odpowiedniej pompy ciepła

W naszej ofercie posiadamy pompy ciepła wiodących producentów. Każde zlecenie rozpatrujemy w sposób indywidualny w zależności od oczekiwań klienta oraz przystosowania budynku.

Zapotrzebowanie budynku na energię cieplną zgodnie z obowiązującymi normami i dobór pompy ciepła:

 • budynek pasywny: 10W/m2
 • budynek niskoenergetyczny: 40W/m2
 • nowe budownictwo (dobra izolacja cieplna): 50-70W/m2
 • dom (normalna izolacja cieplna): 80W/m2
 • starszy dom (bez szczególnej izolacji): 120 W/m2

Dlaczego warto zdecydować się na pompę ciepła?

 

Jeśli chcesz zrezygnować z tradycyjnego ogrzewania węglem, gazem lub energią elektryczną, pompa ciepła jest idealną propozycją dla Ciebie! Przede wszystkim jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, a ponadto bardzo ekologiczne. Oczywiście ogromną korzyścią jest oszczędność, ponieważ rachunki za ogrzewanie mogą się zmniejszyć nawet o kilkadziesiąt procent.

rozwiązanie oparte na odnawialnych źródłach energii
niższe rachunki za energię elektryczną
niskie koszty eksploatacji
prawie bezobsługowa praca urządzenia
możliwość montażu także w łazience czy kuchni
idealna temperatura przez cały rok
trwałość i bezawaryjność na wiele lat
zmniejszenie zużycia paliw kopalnianych
ograniczenie emisji szkodliwego dwutlenku węgla
oszczędność zasobów naturalnych
przyjemne chłodzenie pomieszczeń latem
rozwiązanie dla nowych, jak i modernizacji istniejących budynków

 

Pompy ciepła w Ustroniu

 

Usługę montażu pompy ciepła kierujemy nie tylko do mieszkańców prywatnych posesji w Ustroniu, ale także do obiektów wypoczynkowych oraz różnego rodzaju przedsiębiorstw. Nasi specjaliści dobiorą najlepsze urządzenie, a dzięki temu Ty bardzo szybko odnotujesz oszczędności.

 

Jeśli jesteś zainteresowany montażem pompy ciepła w Ustroniu, skontaktuj się z nami!

Usługi montażu pomp ciepła dostarczamy w całym powiecie cieszyńskim m.in: Brenna, Chybie, Cieszyn, Dębowiec, Jaworzynka, Goleszów, Hażlach, Istebna, Skoczów, StrumieńWisła, Zebrzydowice.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat pomp ciepła? Wypełnij krótki formularz i zamów darmową konsultację. Skontaktujemy się z Tobą w ciągu dwóch dni roboczych.


  Przykładowy schemat montażu powietrznej pompy ciepła:

  Schemat podłączenia pompy ciepła

  1 – pompa ciepła

  2 – zasobnik c.w.u.

  3 – zasobnik buforowy wody grzewczej

  6 – jednostka zewnętrzna

  Warto wiedzieć:

  • Montując jednostkę zewnętrzną, należy ją umieścić minimum 300mm nad podłożem, w celu zapewnienia prawidłowego odpływu kondensatu.
  • Gdy w danym regionie istnieje ryzyko zasypania śniegiem, dana jednostka zewnętrzna powinna zostać powiększona o odpowiednią wysokość.
  • Jako konieczny element dodatkowy należy zastosować przewód grzejny wanny kondensatu.
  • W celu uniknięcia oblodzenia jednostka zewnętrzna powinna być zamontowana w odległości 3m od podjazdu do garażu itp.
  • Jednostkę zewnętrzną należy zamontować w miejscach osłoniętych od wiatru, aby czas odmrażania parownika był maksymalnie skrócony.

  Warianty montażu jednostki wspornej:

  • Na konstrukcji wsporczej – należy odpowiednio przygotować podłoże i swobodnie poprowadzić odpływ,
  • Na fundamencie – jednostka jest montowana bezpośrednio na fundamencie o wysokości 30-40cm. Konieczne jest podłączenie odpływu kondensatu do kanalizacji lub gruntu poniżej strefy przemarzania,
  • Na fasadzie budynku – ten wariant również jest dopuszczalny, jednak nie jest on zalecany.