POWIETRZNE POMPY CIEPŁA USTROŃ

Ogrzewaj dom ciepłem uzyskanym z powietrza

Pompa ciepła to urządzenie, które zrewolucjonizowało sposób ogrzewania domów. Jeśli chcesz zmniejszyć swoje rachunki o kilkadziesiąt procent, skontaktuj się z nami, a wybierzemy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie!

Zapewniamy fachowe doradztwo przy wyborze pompy

 

Ustroń leżący w pobliżu gór charakteryzuje się dość specyficznym terenem, dlatego inwestycja związana z montażem pompy ciepła musi być przemyślana. W związku z tym najlepiej wynająć firmę, w której pracują doświadczeni fachowcy, którzy niejedną pompę już zamontowali. Takimi fachowcami jest ekipa z firmy Soldom. Posiadamy wieloletnie doświadczenie, możemy się poszczycić ustabilizowaną sytuacją na rynku. Gwarantujemy nie tylko przygotowanie projektu instalacji potrzebnej do założenia pompy ciepła, ale też zapewniamy doradztwo w wyborze najodpowiedniejszego urządzenia. Współpracujemy wyłącznie z renomowanymi dostawcami urządzeń, dlatego możesz mieć pewność, że montaż pompy jest dobrą inwestycją na wiele lat. 

 

Rosnąca popularność pomp ciepła w Ustroniu

 

Powietrzne pompy ciepła to rozwiązanie, które z miesiąca na miesiąc może się pochwalić większą popularnością. Niewątpliwie wpływ na to mają rosnące ceny energii oraz gazu. Popularność montażu tych urządzeń można również zauważyć w Ustroniu. Jeśli jesteś zdecydowany na montaż alternatywnych źródeł ciepła, źródeł ekologicznych, zdecyduj się na pompę ciepła od Soldom. Nasze usługi dostępne są na terenie Ustronia i całego Śląska. 

Zapewniamy doradztwo techniczne przy wyborze odpowiedniej pompy ciepła

W naszej ofercie posiadamy pompy ciepła wiodących producentów. Każde zlecenie rozpatrujemy w sposób indywidualny w zależności od oczekiwań klienta oraz przystosowania budynku.

Zapotrzebowanie budynku na energię cieplną zgodnie z obowiązującymi normami i dobór pompy ciepła:

 • budynek pasywny: 10W/m2
 • budynek niskoenergetyczny: 40W/m2
 • nowe budownictwo (dobra izolacja cieplna): 50-70W/m2
 • dom (normalna izolacja cieplna): 80W/m2
 • starszy dom (bez szczególnej izolacji): 120 W/m2

Dlaczego warto zdecydować się na pompę ciepła?

Dlaczego warto zdecydować się na pompę ciepła?

 

Jeśli chcesz zrezygnować z tradycyjnego ogrzewania węglem, gazem lub energią elektryczną, pompa ciepła jest idealną propozycją dla Ciebie! Przede wszystkim jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, a ponadto bardzo ekologiczne. Oczywiście ogromną korzyścią jest oszczędność, ponieważ rachunki za ogrzewanie mogą się zmniejszyć nawet o kilkadziesiąt procent.

rozwiązanie oparte na odnawialnych źródłach energii
niższe rachunki za energię elektryczną
niskie koszty eksploatacji
prawie bezobsługowa praca urządzenia
możliwość montażu także w łazience czy kuchni
idealna temperatura przez cały rok
trwałość i bezawaryjność na wiele lat
zmniejszenie zużycia paliw kopalnianych
ograniczenie emisji szkodliwego dwutlenku węgla
oszczędność zasobów naturalnych
przyjemne chłodzenie pomieszczeń latem
rozwiązanie dla nowych, jak i modernizacji istniejących budynków

 

Pompy ciepła w Ustroniu

 

Usługę montażu pompy ciepła kierujemy nie tylko do mieszkańców prywatnych posesji w Ustroniu, ale także do obiektów wypoczynkowych oraz różnego rodzaju przedsiębiorstw. Nasi specjaliści dobiorą najlepsze urządzenie, a dzięki temu Ty bardzo szybko odnotujesz oszczędności.

 

Jeśli jesteś zainteresowany montażem pompy ciepła w Ustroniu, skontaktuj się z nami!

 

Pompy ciepła montujemy m.in. w następujących miastach: pompy ciepła Zabrze, pompy ciepła Sosnowiec, pompy ciepła Skoczów, pompy ciepła Tychy, pompy ciepła Katowice, pompy ciepła Pszczyna, pompy ciepła Rybnik, pompy ciepła Gliwicepompy ciepła Cieszyn.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat pomp ciepła? Wypełnij krótki formularz i zamów darmową konsultację. Skontaktujemy się z Tobą w ciągu dwóch dni roboczych.


  Przykładowy schemat montażu powietrznej pompy ciepła:

  Schemat podłączenia pompy ciepła

  1 – pompa ciepła

  2 – zasobnik c.w.u.

  3 – zasobnik buforowy wody grzewczej

  6 – jednostka zewnętrzna

  Warto wiedzieć:

  • Montując jednostkę zewnętrzną, należy ją umieścić minimum 300mm nad podłożem, w celu zapewnienia prawidłowego odpływu kondensatu.
  • Gdy w danym regionie istnieje ryzyko zasypania śniegiem, dana jednostka zewnętrzna powinna zostać powiększona o odpowiednią wysokość.
  • Jako konieczny element dodatkowy należy zastosować przewód grzejny wanny kondensatu.
  • W celu uniknięcia oblodzenia jednostka zewnętrzna powinna być zamontowana w odległości 3m od podjazdu do garażu itp.
  • Jednostkę zewnętrzną należy zamontować w miejscach osłoniętych od wiatru, aby czas odmrażania parownika był maksymalnie skrócony.

  Warianty montażu jednostki wspornej:

  • Na konstrukcji wsporczej – należy odpowiednio przygotować podłoże i swobodnie poprowadzić odpływ,
  • Na fundamencie – jednostka jest montowana bezpośrednio na fundamencie o wysokości 30-40cm. Konieczne jest podłączenie odpływu kondensatu do kanalizacji lub gruntu poniżej strefy przemarzania,
  • Na fasadzie budynku – ten wariant również jest dopuszczalny, jednak nie jest on zalecany.